23
Pt, Cze

Do Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu trafił nowy ambulans ratunkowy.  8 stycznia w placówce odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia karetki połączona ze spotkaniem opłatkowym z pracownikami COM.

W wydarzeniu wzięli udział minister Beata Kempa, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Mieszkaniec gminy Radymno odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kilka dni temu kierowca opla astry wjechał do zbiornika retencyjnego, w pobliżu autostrady A4 w Korczowej i uciekł z miejsca zdarzenia. Interweniujący na miejscu policjanci, strażnicy graniczni i strażacy, sprawdzali czy kierowca nie utonął. Jak się okazało 23-latek uciekł z miejsca zdarzenia bo był nietrzeźwy. Został zatrzymany przez policjantów.

W okolicach Pełkiń, na polach uprawnych doszło do wypadku lotniczego. Nie żyje motolotniarz. Na miejscu pracowali policjanci i służby ratownicze, a także ekspert z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Z ustaleń wynika, że pilot to najprawdopodobniej obywatel Ukrainy.

Policjanci pracowali na miejscu wypadku lotniczego w Pełkiniach. Dzisiaj, tuż przed godz. 7, mieszkaniec Pełkiń zawiadomił, że na polach odnalazł motolotnię wraz z pilotem. W chwili odnalezienia, motolotniarz już nie żył. Do zdarzenia doszło około dwóch kilometrów od drogi krajowej nr 77.

36-letni rzeszowianin odpowie za napad na placówkę bankową w Jarosławiu. Kilkanaście dni temu, grożąc kasjerce przedmiotem przypominającym broń palną, zmusił ją do wydania pieniędzy. Mężczyzna został zatrzymany w Rzeszowie przez policyjnych antyterrorystów. Usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Do napadu na placówkę bankową w Jarosławiu doszło 12 lutego. Przed godziną 15 do pomieszczenia kasowego wszedł młody mężczyzna, na głowie miał czapkę i kaptur. W kierunku kasjerki skierował przedmiot przypominający broń i zażądał pieniędzy. Kobieta wydała mu gotówkę, po czym napastnik oddalił się.

Już 22 września br. wielkie święto w podkarpackim Manasterzu. Tego dnia do tej niewielkiej miejscowości w województwie podkarpackim przyjadą goście z całej Polski, aby uczestniczyć w uroczystym otwarciu wielofunkcyjnego boiska ufundowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA w ramach inicjatywy „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”.

Policjanci z Pruchnika ustalili dane trzech sprawców, którzy usiłowali ukraść zabytkową lufę z działa PAK 40. Sprawcy wykopali lufę z ziemi i przygotowali do kradzieży. Jednak przeszkodziła im szybka reakcja lokalnej społeczności i działania policji. Jeden ze sprawców, 20-letni mieszkaniec gminy Pruchnik, już usłyszał zarzuty. Wkrótce zostaną przesłuchani dwaj pozostali.

Policjanci z posterunku w Pruchniku kilka dni temu otrzymali zgłoszenie o próbie kradzieży fragmentu z działa PAK 40. Z informacji przekazanych przez pracownika Urzędu Miasta Pruchnika wynikało, że nieznane osoby wykopały lufę z działa, która znajdowała się na terenie pół w okolicach Rzeplina.

Więcej artykułów…