W warszawie miało miejsce spotkanie szefów krajów Beneluksu i Grupy Wyszehradzkiej. Na szczycie politycy dyskutowali o kwestiach związanych z kryzysem imigracyjnym, Brexitem i partnerstwem Wschodnim. Premier Holandii chwalił Polskę za znaczny wzrost gospodarczy.

Rozpoczyna się nowy rok akademicki, a wraz z nim setki tysięcy studentów szuka mieszkania w obcym mieście. Każdy musi przeczesać rynek, żeby znaleźć to swoje wymarzone M. Jest w czym wybierać. Sprawdź nowy portal ogłoszeniowy, na którym znajdziesz pokoje, mieszkania lub nawet całe domy do wynajęcia we wszystkich akademickich miastach Polski!

Fot. European Union

Na Węgry wysłany zostanie sprzęt i grupa funkcjonariuszy polskiej straży granicznej. "Wysyłamy tam pięć bardzo specjalistycznych samochodów z noktowizorami oraz ze sprzętem, który będzie pozwalał obserwować granicę. Oprócz tego wysyłamy kilka mniej specjalistycznych samochodów i około 70 przedstawicieli służby granicznej" - zaznaczyła premier.

Ewa Kopacz podkreśliła, że pomocy Węgrom w ochronie granicy udzielą też Słowacja i Czechy. Jak dodała, Polska gotowa jest uczestniczyć we wzmocnieniu unijnej agencji zarządzania granicami Frontex. Do tej pory Polska oddała do dyspozycji agencji jeden samolot i jeden śmigłowiec oraz łącznie około 40 osób. "Jesteśmy gotowi wysłać kolejne 40 osób" - zadeklarowała szefowa rządu.

Podkategorie