22
Pn, Kwi

Jeśli przytoczy się temat desek do pływania, to bez cienia wątpliwości pierwsza rzecz, która przyjdzie nam do głowy, to jej wykorzystanie w szkółkach pływackich. Faktycznie, styropianowe lub piankowe deseczki to podstawowe akcesorium przy nauce pływania. Są one kluczowe, aby początkujący pływacy poczuli się pewniej, zawsze posiadają punkt wsparcia w razie utraty swojej własnej wyporności.

Sportowcy bardzo często podnoszą sobie poprzeczkę coraz wyżej. Gdy zauważają pierwsze pozytywne efekty swojego działania, chcą wycisnąć z siebie jeszcze więcej na kolejnym treningu. Łatwo więc przychodzi im kreowanie spektakularnych postanowień noworocznych, jednak czy zawsze ich dotrzymują? Jak to zrobić, by nie wypalić się po tygodniu?

Każdy trener tenisa próbując w skrócie przekazać zawodnikowi najważniejsze cechy prowadzące go do sukcesu prędzej czy później powie mu, że najważniejsze w tenisie są nogi i głowa. Co do sfery mentalnej w tej kwestii trzeba sobie radzić samemu, natomiast co do nóg to warto przyjrzeć się nowinkom technologicznym, które ułatwiają zawodnikowi osiągnięcie perfekcji na korcie.

Bieganie jest sportem, który nie tylko zapewnia nam zdrowie, dobrą kondycję, ale też znakomite samopoczucie. Jednak zimą i jesienią bieganie sprawia, że jesteśmy narażeni na przeziębienie. Dlatego znacznie rozsądniejsze staje się zakupienie bieżni do biegania, z której można korzystać w domowym zaciszu. Jednak wcześniej warto dowiedzieć się, jaka bieżnia sprawdzi się u nas najlepiej.

Kto z nas ma czas, żeby znaleźć kilka godzin w tygodniu na wizyty w siłowni lub klubie fitness? O siłach i chęci nie wspominając… W zabieganym świecie trudno o jakikolwiek czas wolny, a co dopiero mówić o zmobilizowaniu się do regularnej aktywności fizycznej. Każdy chyba przyzna, że po pracy najchętniej usadowiłby się wygodnie na kanapie i obejrzał serial, film czy poczytał książkę.

Amatorzy biegania dzielą się na trzy grupy: biegających na bieżni, na asfalcie i w terenie. I mimo że mówi się, że każda aktywność fizyczna jest dobra, ta na świeżym powietrzu wydaje się najzdrowsza! Dlaczego warto biegać w naturze? Sprawdź 5 powodów, które na pewno Cię przekonają!

Więcej artykułów…