Tuż przed Tłustym Czwartkiem próbujemy nowych przepisów na pączki, faworki i oponki. Na ich podstawie udoskonalamy także dotychczasowe metody przyrządzania słodkości na ostatni czwartek karnawału. Nie wszystkie pączki muszą być tuczące i ociekać z tłuszczu. Pokażemy Ci dietetyczne sposoby przyrządzania tłusto - czwartkowych wypieków. Tak przygotowane pączki znikną szybko z talerza.

Bardzo wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest zdrowe odżywianie, dlatego często zmieniamy swój styl życia i staramy się jeść świadomie oraz zwracać uwagę na to, co wkładamy do swojego koszyka z zakupami.

Widząc produkty BIO na zakupach w jednym z popularnych marketów, łatwo wyrobić sobie zdanie o zdrowej żywności, jako o produktach dla snobów. Ten krzywdzący mit nieco ciąży na ekologicznych sklepach, nie przeszkadza to jednak w ciągłym wzroście popytu na ekologiczną żywność. Eko sklepy otwierają się jeden za drugim, a ich właściciele coraz częściej oferują całkiem przyzwoite ceny za żywność ze sprawdzonego źródła i o sprawdzonych właściwościach. Wychodząc z założenia, że jesteśmy tym, co jemy, postanowiliśmy złożyć wizytę w sklepie ekologicznym online i przyjrzeć się cenom produktów.

Napar z liści i gałązek ostrokrzewu paragwajskiego, zwany popularnie yerba mate, staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Ze względu na swoje właściwości pobudzające oraz zdrowotne często zastępuje kawę i świetnie sprawdza się w tej roli od wielu lat. Mimo to wiele osób na początku ma problem z przyzwyczajeniem się do walorów smakowych yerba mate. Dzieje się tak, ponieważ wiedza na temat tego napoju wciąż nie jest w Polsce zbyt duża, a na jego smak ma wpływ kilka różnych czynników.

Kilkaset, a nawet i kilkadziesiąt lat temu ludzie z przeróżnymi dolegliwościami podążali do zielarek prosząc o pomoc. W odpowiedzi dostawali ziołowe mikstury z zaleceniami, jak i kiedy je stosować. Jeśli któraś z Pań nieszczęśliwie się zakochała, pomocy szukała wśród ziołowych eliksirów, które miały topić serce nieczułego mężczyzny. Wśród ziół pomocy szukano na robaki w kapuście, na uroki rzucone przez zawistną sąsiadkę czy wampiry czyhające w komórce na młode dziewczęta. Czy w dobie eksploracji kosmosu i nanomikroskopów, sklepy zielarskie i zioła nadal są nam potrzebne?

Jeśli nazwa ubichinol, albo koenzym Q10 nic Ci nie mówi, to najlepiej skojarzyć je ze słowem „energia”. Szukając odpowiedzi, co to jest koenzym Q10, musimy zejść do poziomu komórkowego. To tam Q10 aktywnie pobudza wzrost i regenerację, a także, jako antyoksydant, spowalnia starzenie się. To jednak nie jedyne, witalne działanie koenzymu Q10. Sprawdź, dlaczego warto włączyć go do swojej diety!

Więcej artykułów…