22
Pn, Kwi

Ryzyko wystąpienia próchnicy u dzieci występuje od momentu pojawienia się zawiązków zębów mlecznych. Od najmłodszych lat, a nawet miesięcy dziecka należy dbać o higienę jamy ustnej, która u niemowląt powinna być przeprowadzana przez opiekuna, przy użyciu specjalnej szczoteczki. Dziecko kilkuletnie, umiejące samodzielnie myć zęby, mimo szczerych chęci samodzielnego działania, trzeba doglądać w czynności mycia zębów oraz pomagać doczyścić trudno dostępne przestrzenie, minimalizując ryzyko pojawienia się próchnicy. Choroba ta jest bardzo powszechna, zwłaszcza u dzieci, które uwielbiają produkty słodzone, sprzyjające jej rozwojowi.

Hematologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami krwi i układu krwiotwórczego. Jest to nauka interdyscyplinarna, mocno powiązana z transfuzjologią, immunologią i serologią.

Jeżeli szukamy płukanki mającej nie tylko ochronić nasze zęby przed próchnicą, ale także zabezpieczyć nasze uszkodzone szkliwo przed drobnoustrojami, powinniśmy poszukać takiej, która będzie w stanie usunąć bakterie z zębów, wzmacniać szkliwo i utrudnić płytce nazębnej osadzanie się. Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów płynów. Czym się od siebie różnią?

Czym jest toksoplazmoza? To medyczne pojęcie znają doskonale właściciele kotów. Jakie są jej obiawy? Jak wygląda badanie?

Odczuwasz wieczne napady wilczego głodu? Zdarzają Ci się nocne eskapady do lodówki w poszukiwaniu jedzenia? Jeśli tak to jest to sygnał, że nie dostarczasz do swojego organizmu niezbędnych składników hamujących apetyt. Poniżej znajdziesz praktyczne zastosowania, dzięki którym będziesz jeść mniej.

Więcej artykułów…