Młody mężczyzna utonął podczas kąpieli na rzeszowskiej Żwirowni. Do zdarzenia doszło dzisiaj około południa. Policjanci wspólnie z prokuratorem wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia.

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj (7 sierpnia) około południa na kąpielisku Żwirownia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 22-latek, mieszkaniec gminy Kańczuga przyjechał na kąpielisko z dwójką znajomych. Mężczyzna utonął pływając na materacu, najprawdopodobniej poza obszarem wyznaczonym do kąpieli. Gdy jego znajomi zauważyli, że nie ma go na materacu zawiadomili ratownika, a następnie pozostałe służby, policję, pogotowie ratunkowe i straż pożarną.

Dla większości Polaków kupujących mieszkanie, kredyt hipoteczny jest jedynym sposobem na sfinansowanie transakcji. Warto mieć świadomość tego, że kredyt to nie tylko oprocentowanie i wysokość miesięcznej raty. 

Bardzo mało racjonalne ze strony klientów jest zaciągnięcie kredytu w pierwszym lepszym banku, do którego się udadzą. Dlatego zanim podpiszemy umowę warto ją bardzo dokładnie przeanalizować. Niestety umowy kredytowe bardzo często zawierają wiele kruczków, zatem musimy być bardzo czujni, żeby później nie żałować swojej decyzji.

Dziś i jutro na ulicach Rzeszowa oraz na drogach lokalnych powiatu ścigać się będą kierowcy uczestniczący w 24 Rajdzie Rzeszowskim. Z uwagi na to, że część rzeszowskich ulic i wiele odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu, apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności.

Od dzisiejszego przedpołudnia do soboty, w Rzeszowie i okolicach odbędzie się 24 Rajd Rzeszowski. W Niechobrzu w rejonie Krzyża Milenijnego wyznaczony został odcinek testowy rajdu. W związku z tym, w piątek (7 sierpnia) w godzinach od 10.00 ? 13.00 nastąpią tam utrudnienia w ruchu na drogach gminnych, które częściowo będą zamknięte.

Koniec wakacji to idealny czas dla rodziców na aranżacje pokoju ucznia. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Jak funkcjonalnie połączyć strefę do nauki i odpoczynku? Oto kilka sugestii.

Podstawą wyposażenia pokoju młodzieżowego jest oczywiście biurko, bez którego uczeń nie może funkcjonować. Biurko musi być dostosowane do wieku dziecka, tak aby stanowiło odpowiednią przestrzeń roboczą. Ponieważ komputer jest teraz podstawowym narzędziem, z którego korzysta uczeń, warto nie ustawiać biurka pod lub naprzeciwko okna ? światło z zewnątrz uniemożliwia bowiem swobodne korzystanie z monitora. Projektanci wnętrz panują lokalizację biurka przy ścianie sąsiadującej z oknem, tak jak to ukazano na zdjęciu poniżej:

Sezon grillowy w pełni - sprzęt już dawno stoi na tarasie, lodówka pełna przysmaków, goście zaproszeni. Wystarczy kupić węgiel i podpałkę, aby spędzić w ogrodzie kolejny miły wieczór w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Czy wiesz, na co zwrócić uwagę, wybierając paliwo do grillowania? Jeśli nie, zaraz wszystko stanie się jasne.

Dziś rano policjanci sprawdzili trzeźwość 12 390 kierujących pojazdami na głównych drogach Podkarpacia. Funkcjonariusze ujawnili 82 kierowców, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu, zatrzymali także 63 uprawnienia do kierowania. To wynik kontroli przeprowadzonych w ramach działań "Trzeźwy poranek".

Policyjna akcja rozpoczęła się o godz. 4. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 12 390 kierowców.

W niedzielę po południu, 2 sierpnia 2015 roku, zakończył się trzydniowy kongres Świadków Jehowy w Hali na Podpromiu w Rzeszowie. Myśl przewodnia programu brzmiała: "Naśladujmy Jezusa!". Liczba obecnych wyniosła blisko 5 000 osób.

Kongres miał charakter otwarty i został poprzedzony trzytygodniową kampanią wręczania mieszkańcom Podkarpacia zaproszeń. Był to jeden z 33 podobnych kongresów zorganizowanych tego lata w 27 miastach naszego kraju. Program oprócz Polski zostanie też przedstawiony w 92 krajach świata w 347 językach, w tym w 55 językach migowych.