19
Śr, Gru

mostPolicjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło w Tryńczy koło Sieniawy. Przebywający na szklaku kolejowym 14-latek spadł z mostu kolejowego na tory. Ranny nastolatek  przebywa w szpitalu.

Do zdarzenia doszło w sobotę, około godz. 17.30 w Tryńczy na szlaku kolejowym relacji Przeworsk - Rozwadów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 14-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego przybywając razem z 13-letnim kolegą na moście kolejowym usytuowanym nad rzeką, najprawdopodobniej po wejściu na jedno z przęseł mostu spadł z niego wprost na torowisko.

W najbliższy wtorek (28 sierpnia) program "Kawa czy herbata" będzie emitowany na żywo z rzeszowskiego Rynku. Początek programu godz. 6.00, TVP1. W programie wezmą udział m.in. :prezydent Rzeszowa - Tadeusz Ferenc, prezes Stowarzyszenia Dolina Lotnicza -Marek Darecki oraz rzeszowscy siatkarze. Zapraszamy Państwa przed telewizory lub bezpośrednio na rzeszowski Rynek.

W zakończonym przed kilkoma minutami finale IMP na żużlu w Zielonej Górze zwyciężył Tomasz Jedrzejak. Wielki sukces w tych zawodach odniósł reprezentant Stali Rzeszów, który zdobył srebrny medal. Trzeci był Krzysztof Buczkowski.

Wczoraj przed południem odnaleziono zwłoki 28-letniego mężczyzny, który w piątek (10 sierpnia) późnym wieczorem wpadł do wody na Zalewie Solińskim. Do zdarzenia doszło w miejscowości Olchowiec. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w piątek około godz. 23 mężczyzna wraz z trójką znajomych płynął łódką napędzaną silnikiem elektrycznym. W pewnym momencie łódka przewróciła się i wszystkie osoby, które nią płynęły wpadły do wody. Trzem z nich udało się dopłynąć do brzegu.

231Reżyser Maciek Migas i operator Marek Traskowski stanęli przed trudnym zadaniem sfilmowania nie tylko wojny, ale też bardzo ważnych  faktów historycznych i obyczajowości sprzed 90 lat. Przeglądali kroniki filmowe, szukali inspiracji w literaturze i  malarstwie. Najcenniejszym źródłem okazał się jednak Internet – znaleźli tam informacje o szczegółach uzbrojenia i umundurowania, wyglądzie miast i wsi oraz opisy obyczajów. Rozmawiali również ze starszymi ludźmi, których rodzice i dziadkowie byli naocznymi świadkami tamtych wydarzeń.

Trzej główni bohaterowie serialu – Bronek, Józef i Władek – to młodzi mężczyźni, których porywają wichry wojny. Ich losy splatają się na tyle mocno, że rodzi się między nimi przyjaźń. Każdy z nich wychował się w innym zaborze, walczył w innej armii. Wracają do Warszawy i na ich oczach powstaje nowy kraj. Polska odzyskuje niepodległość. Znów mogą powiedzieć, że są Polakami i rozpocząć życie od nowa. Kiedy zaczynają realizować swoje plany, stają w obliczu kolejnej wojny, która niweczy ich zamiary..