1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS ustanowiony w 1988 r. przez Światową Organizację Zdrowia. Z tej okazji Kolegium Prawa Wyższej Szkoły Prawa i Administracji organizuje specjalne warsztaty dla studentów pt. ?Wiedza i profilaktyka?. Poprowadzi je lek. med. Janusz Kaliszczak, wojewódzki konsultant ds. epidemiologii. Dodatkowo studenci będą mogli uczestniczyć w pisemnym konkursie wiedzy o HIV i AIDS.

WSIiZ powołała 3 nowe jednostki, które będą pomagać studentom i przyszłym przedsiębiorcom zakładać i prowadzić firmy. 10 grudnia odbędzie się bezpłatna konferencja  ?Wsparcie dla biznesu w zasięgu ręki?. Zapisy do 5 grudnia!

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości oraz Centrum Transferu Technologii to nowe jednostki powołane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, by pomagać studentom i przedsiębiorcom zakładać i prowadzić firmy.

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj rano na drodze krajowej nr 4 w Kraczkowej, na wysokości hotelu "Sezam". W wyniku wypadku śmierć poniosła piesza potrącona na przejściu dla pieszych przez samochód osobowy.

Około godziny 6.20 piesza została potrącona przez samochód osobowy na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali na miejscu czynności konieczne do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia.

Ponad 1000 osób, głównie studentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji odwiedziło Targi Pracy 2014. Dwudniowa impreza zgromadziła w hali sportowej WSPiA blisko 40 wystawców z różnych branż. Studenci oprócz ofert zatrudnienia mogli poznać propozycje płatnych staży w ramach prowadzonego przez uczelnię unijnego projektu ?Dyplom WSPiA przepustką do biznesu?.

Polacy coraz chętniej i coraz więcej inwestują w swoją wiedzę. Ogromnym powodzeniem cieszą się wszelkie kursy i warsztaty doszkalające, a także internetowe e-kursy i webinaria. Okazuje się, że najwięcej wydajemy na naukę języków . Są to niemałe wydatki ? koszt semestralnego kursu w szkole językowej to min. 500 złotych, natomiast średni koszt lekcji z prywatnym korepetytorem, wynosi od 50 do 100 złotych za godzinę! Jak pogodzić to z dość ograniczonym budżetem?

Już w najbliższą sobotę, 29 listopada w Auli Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 każdy, kto chciałby pozyskać lub zweryfikować wiedzę na temat nieswoistych zapaleń jelita (NZJ), będzie miał taką możliwość podczas Dnia Edukacji.

Planując wyjazd za granicę warto zapoznać się z przepisami kodeksu ruchu drogowego obowiązującymi w danym kraju. Rozsądne zweryfikowanie wiedzy na temat zasad ruchu ulicznego może uchronić kierowców przez niepotrzebną stłuczką, a czasem nawet poważnym wypadkiem zagrażającym ich zdrowiu lub życiu.

Policjanci pracują na drodze krajowej nr 4 w Lubzinie na miejscu zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. W wypadku ranne zostały trzy osoby. Droga jest całkowicie zablokowana. Jeszcze nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia. Samochody osobowe policjanci kierują na objazdy. Ciężarowe muszą czekać.

Ponad 600 absolwentów studiów I i II stopnia uczestniczyło w graduacji w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uroczystość odbyła się w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ.

Dyplomy z rąk prof. Tadeusza Pomianka, rektora WSIiZ, prorektorów: dr. Andrzeja Rozmusa, dr. Wergiliusza Gołąbka oraz dziekanów i prodziekanów odebrali absolwenci studiów I i II stopnia.

Około 300 młodych naukowców z całej Polski zaprezentowało swoje pomysły, wynalazki i ich prototypy podczas IT Academic Day, zorganizowanego po raz kolejny przez WSIiZ dla pasjonatów nowych technologii IT.

Podczas IT Academic Day ambitni, kreatywni i pomysłowi pasjonaci nowych technologii  zaprezentowali swoje osiągnięcia i przyszłe projekty, które z powodzeniem można wykorzystać w nowoczesnym przemyśle, jaki stał się domeną ludzi młodych.

Pod numerem 987 można uzyskać informacje o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej. Wojewoda podkarpacki apeluje do mieszkańców Podkarpacia o wrażliwość i troskę o tych, którzy nie są w stanie zapewnić sobie odpowiednich warunków do przetrwania trudnego okresu zimowego.

Tragiczny w skutkach wypadek drogowy miał miejsce wczoraj po południu w Krzemienicy na drodze krajowej nr 4. Młody, niespełna 20-letni mężczyzna został potrącony przez tira i wskutek odniesionych obrażeń zmarł na miejscu pomimo reanimacji. Według wstępnych ustaleń mężczyzna nagle wtargnął na jezdnię.

Policjanci pracujący pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów ustalili osiem osób zamieszanych w pozbawienie wolności osoby oraz usiłowanie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Wydarzenia rozegrały się na tle nieporozumień finansowych wśród biznesmenów na Podkarpaciu.

Od połowy listopada br. w ofercie Krajowego Systemu Usług dostępna jest na stałe usługa doradczo-szkoleniowa w zakresie marketingu i sprzedaży produktów, skierowana do mikro- i małych przedsiębiorstw działających w branży przetwórstwa rolno-spożywczego. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła listę 8 ośrodków realizujących usługę. Na Podkarpaciu jest to Podkarpacka Akademia Przedsiębiorczości Katarzyna Podraza z siedzibą w Rzeszowie. Doradztwo będzie dofinansowane przez PARP w aż 70%.

Prawie 30 wystawców z różnych branż weźmie udział w zbliżających się Targach Pracy w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. Impreza odbędzie się 21 i 22 listopada 2014 roku. Stoiska wystawców zlokalizowane będą w hali sportowej w budynku B WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Targi równocześnie odbywają się w Internecie na stronie Biura Karier WSPiA. Impreza organizowana jest już po raz czwarty w ramach prowadzonego przez uczelnię unijnego programu ?Dyplom WSPiA przepustką do biznesu?.

Prawie 15 000 uczniów klas I z blisko 500 szkół podstawowych województwa podkarpackiego zgłosiło się do VI edycji programu edukacyjnego ?Klub Bezpiecznego Puchatka?. Celem akcji, w której udział bierze już 300 000 pierwszoklasistów w całej Polsce, jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa najmłodszych. Patronat Honorowy nad programem sprawują Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty.

Około 1500 osób z całego Podkarpacia wzięło udział w wykładzie wybitnego fizyka, kosmologa, filozofa i teologa ? ks. prof. Michała Hellera, który zorganizowała Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Wyjątkowe, kolejne już spotkanie z ks. prof. Hellerem to efekt wieloletniej współpracy WSIiZ z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Tym razem w rzeszowskiej filharmonii wybitny uczony i teolog wygłosił wykład otwarty ?Od Wielkiego Wybuchu do Gułagu. Jak usprawiedliwić historię Wszechświata??.

Meble, to część naszego mieszkania, ponieważ chyba nie ma osób, które odstąpiłyby od tej tradycji i wygody. Oczywiście pod tym hasłem kryje się mnóstwo różnorakich produktów, które mają być praktyczne, ładne i w dostępnej cenie.

Jesień wielu osobom nie kojarzy się najlepiej, bo zazwyczaj kojarzona jest z ciągłymi opadami deszczu i nagłym spadkiem temperatur, co po upalnym lecie może nieco szokować. Prawda jest jednak taka, iż jesień jest wyjątkowo wdzięczną porą roku, ma bardzo wiele zalet, warto zatem wybrać się na jesienny wypoczynek chociażby na weekend. 

Jak październik tak i listopad mogą być jeszcze miesiącami bardzo przyjemnymi i ciepłymi. Choć dobowe temperatury powietrza mogą się dość mocno wahać (wieczorami temperatura może spaść do około 5 st. C), to w ciągu dnia bywa nieraz bardzo ciepło, nawet i do 20 st. C.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w nocy w Bachórzu. Z nieustalonych przyczyn kierująca  audi straciła panowanie nad samochodem zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. W wyniku zdarzenia kierująca poniosła śmierć na miejscu, troje pasażerów z ciężkimi obrażeniami zostało przewiezionych do szpitali. Czwarty pasażer został zaopatrzony i nie wymagał hospitalizacji.