Zbliża się długi majowy weekend, to czas wypoczynku i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Dziś rozpoczęły się policyjne działania ?Majowy Weekend 2014?, potrwają one do niedzieli. Podczas trwania akcji policjanci dołożą wszelkich starań, aby ta majówka była bezpieczna.

Przez tych kilka dni może tłoczno zrobić się na drogach. Wiele osób zechce wyjechać, na choćby krótki wypoczynek. Większy ruch będzie z pewnością na drogach wiodących w Bieszczady, czy do miejscowości atrakcyjnych dla turystów. Wielu kierowców będzie przejeżdżać tranzytem przez nasz region. Pamiętajmy, by zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich najbliższych, ale także osób, z którymi przyjdzie nam dzielić drogę. 

National Geographic Polska jest partnerem wystawy z okazji 85-lecia PLL LOT. 30 unikatowych zdjęć związanych z przełomowymi wydarzeniami w historii Polski odwiedzi Rzeszów ? wystawę na lotnisku Rzeszów-Jasionka można oglądać od 1 do 16 maja.

Polskie Linie Lotnicze LOT wraz z początkiem 2014 roku rozpoczęły świętowanie swoich 85 urodzin. To trzecia najstarsza linia lotnicza w Europie i szósta na świecie, występująca nieprzerwanie pod tą samą nazwą i logo. Z okazji jubileuszu LOT przygotował wyjątkową wystawę zdjęć ze swojego archiwum, stanowiącego kronikę dziejów polskiego lotnictwa cywilnego i historii naszego kraju.

Urząd Miasta Rzeszowa i Estrada Rzeszowska zapraszają na ?Święto Paniagi?. Impreza kulturalna tradycyjnie odbędzie się na ulicy 3-go Maja. Będzie to już 11 edycja wydarzenia.

?Święto Paniagi" to okazja do zaprezentowania mieszkańcom i turystom zasobów kultury, sztuki i nauki w formie ulicznego jarmarku.

W ramach ogólnopolskich obchodów 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w Rzeszowie 1 Maja będzie DNIEM BEZ BILETU. Pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli jeździć autobusami za darmo. Oprócz darmowych przejazdów komunikacją miejską w Rzeszowie odbędą się dni otwarte wielu placówek, które rozwinęły się dzięki Funduszom Europejskich.

Pozycjonowanie lokalne określane jest mianem pozycjonowania regionalnego. Jest to popularne ostatnimi czasy narzędzie marketingowe, które pozwala osiągać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania zarówno dużym firmom, jak i przedstawicielom sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

W pozycjonowaniu lokalnym chodzi o to, aby frazę kluczową definiującą działalność danej firmy połączyć z jej lokalizacją. Jeżeli więc dla przykładu firma funkcjonująca na terenie Warszawy zajmuje się skupem używanych samochodów, to jej stronę pozycjonuje się pod określeniem ?skup samochodów Warszawa? zamiast pod samym ?skup samochodów?. Oczywiście, zalety pozycjonowania lokalnego są doskonale znane również i tym firmom, które swoim zasięgiem obejmują cały kraj ? wtedy we frazie zamiast nazwy jednej miejscowości pojawia się ich kilka.

30 maja 2014 o godzinie 22.00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się koncert Stanisława Soyki w ramach Muzycznego Festiwalu w Łańcucie.

Stanisław Soyka śpiewak, instrumentalista, kompozytor ? już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa swoje pieśni o miłości i o jej braku, o tęsknocie i bezpowrotności zdarzeń. Nie ucieka też przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy już ponad 35 albumów, z których kilka osiągnęło multi-platynowe nakłady. Nigdy nie podążał za modą i trendami. Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do tych artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy.

Jak najlepiej złożyć życzenia bliskiej osobie przy nadchodzącej okazji? Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszą opcją i w sumie jedyną było wysyłanie kartek pocztą. Jednak w dobie komputerów, telefonów komórkowych i internetu zyskaliśmy dużo prostsze i tańsze możliwości. O tym jednak wie każdy, tylko jak złożyć trafne życzenia, jeśli nie mamy pomysłu?

Prawie 60 wystawców głównie z Podkarpacia weźmie udział w największych w Przemyślu Targach Edukacji i Pracy 2014. Targi odbędą się w najbliższy poniedziałek 28 kwietnia 2014 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu. Organizatorem imprezy jest Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Przemyślu oraz Punkt Informacji Europejskiej ?Europe Direct? działający przy WSPiA.

Według wstępnych policyjnych ustaleń to samozapłon był przyczyną pożaru samochodu, który wczoraj rano spłonął w miejscowości Średnia Wieś. Dwojgu podróżującym renault laguną mieszkańcom Niska na szczęście nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 8.40. Jak ustalili policjanci, 66-letni mieszkaniec Niska wraz z żoną swoim renault laguną wracał z Bukowca do domu. W Średniej Wsi spod maski ich samochodu zaczął wydobywać się dym. Mężczyzna próbował ugasić ogień samochodową gaśnicą, powiadomił też odpowiednie służby. Niestety, pojazd doszczętnie spłonął. Wstępnie za prawdopodobną przyczynę pożaru uznano samozapłon. W sprawie prowadzone są dalsze czynności.

Profesor Andrzej Zoll wykładowca Wyższej Szkoły Prawa i Administracji otrzymał tytuł Prawnika XX-lecia. Nagroda przyznana została przez Dziennik Gazetę Prawną podczas 20. jubileuszowej gali Złote Paragrafy. Prof. Andrzej Zoll uhonorowany został jako człowiek, którego wpływ na kształt polskiego prawa karnego jest nie do przecenienia.

Jak informują organizatorzy ?Złotych Paragrafów 2014?, ?wybierając Prawnika XX-lecia, Kapituła kierowała się jego wkładem w porządek prawny. Zdecydowano, że najbardziej na to zaszczytne miano zasługuje prof. Andrzej Zoll. Jego wpływ na kształt prawa karnego jest nie do przecenienia?. Laudację na cześć prof. Andrzeja Zolla wygłosił Marek Biernacki, Minister Sprawiedliwości, a gratulacje w specjalnym liście przekazał Prezydent Bronisław Komorowski oraz Marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

Podkarpacie wzmacnia swoją pozycję na rynku branży informatycznej ? specjalistyczne kierunki kształcenia, branżowe wydarzenia oraz wiele firm z sektora IT. Do szeregu innowacyjnych rozwiązań dołączył produkt Offigo.pl. Choć bazowa wersja została stworzona przez firmę Prosferi z Tarnobrzega, każdy ma szansę stać się jego współtwórcą.

Firmy poszukują systemów, które ułatwią i przyspieszą im codzienną pracę. Kompleksowe narzędzie zawierające specjalistyczne funkcje jest niekiedy niemożliwe do zdobycia. Naprzeciw potrzebom przedsiębiorstw wychodzi oferta Offigo.pl, która oprócz tradycyjnych zapewnia dedykowane moduły. Co więcej, w ich współtworzenie może zaangażować się każdy.

Dziś podkarpaccy policjanci rozpoczęli działania "WIELKANOC - 2014". Funkcjonariusze w sposób szczególny nadzorują drogi województwa. Działania mają zapewnić maksimum bezpieczeństwa pieszym i kierowcom, podczas wzmożonego ruchu związanego z podróżami świątecznymi. Ich celem jest również zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz maksymalne podniesienie płynności ruchu.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje Pasażerów, że w dniach 17, 18 i 22 kwietnia br. autobusy komunikacji miejskiej będą kursować wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze bez kursów oznakowanych literą ?s? ? kursuje w dni nauki szkolnej,

W dniach 20, 21 kwietnia br. autobusy będą kursować wg rozkładu jazdy obowiązującego w niedziele i święta, z wyjątkiem linii nr 53 obsługującej lotnisko, która w dniu 21 kwietnia będzie mieć odrębny rozkład jazdy.

Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy to okres wzmożonych podróży. Należy pamiętać, że podczas słonecznej pogody często dochodzi do większej liczby groźnych zdarzeń drogowych. Dlatego apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność. Przypominamy również, że w Wielką Sobotę, 19 kwietnia, w godzinach od 18:00 do 22:00, a w Wielkanocną Niedzielę i Poniedziałek, 20 i 21 kwietnia, w godzinach od 8.00 do 22.00, w całej Polsce będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

Do końca kwietnia w każdy weekend na stoisku WSIiZ w Millenium Hall można wykonać bezpłatne badania składu masy ciała. Stoisko jednocześnie promuje nowy kierunek studiów ? dietetykę!

- Badania cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Chętnych osób jest tak dużo, że ustawiają się w kolejce, a obsługująca sprzęt ekipa nie ma czasu odetchnąć. Można je wykonać w każdy weekend kwietnia (od piątku do niedzieli), w godzinach od 14:00 do 19:30, obok punktu informacyjnego w Millenium Hall. Wyjątek stanowi Wielki Piątek (18.04), kiedy stoisko będzie czynne w godzinach 10:00-13:00. Organizatorem akcji jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Millenium Hall ? informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Praca 14-letniej Karoliny Łączkowskiej z ?Naszej Chaty? Domów dla Dzieci Towarzystwa Przyjaciół Nasz Dom w Przemyślu będzie oficjalną kartką wielkanocną wojewody podkarpackiego. 14 kwietnia wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska przekazała laureatom konkursu gratulacje wraz z nagrodami.

W piątej edycji konkursu wzięło udział ponad 100 uczestników z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz placówek wsparcia dziennego. ?Każda z nadesłanych prac była wykonana w sposób wyjątkowy, ciekawą techniką i w pełni oddawała charakter Świąt Wielkanocnych? ? powiedziała wojewoda.

Zbliżają się Święta Wielkanocne, rozpoczęły się przedświąteczne porządki, zaczyna się także gorączka przedświątecznych zakupów. Zarówno sprzątając, jak i robiąc zakupy nie zapominajmy o własnym bezpieczeństwie.

Wiosna to czas kiedy przygotowujemy nasze domy i mieszkania do zbliżających się świąt. Sprzątamy, myjemy okna, czyścimy dachy, rynny. Policja przypomina, aby podczas tych czynności zadbać o własne bezpieczeństwo. Gdy myjemy okna w mieszkaniach na wysokich piętrach bloków, pamiętajmy, aby nie wychylać się, nie wychodzić na parapety, uważać stając na krzesłach czy taboretach. Najlepiej, aby ktoś był z nami wtedy w mieszkaniu. Czasami wystarczy chwila nieuwagi a zwykłe mycie okien może skończyć się tragicznie. Właśnie do takiej tragedii doszło w Rzeszowie. 62-letnia kobieta prawdopodobnie myjąc szyby w mieszkaniu na dziesiątym piętrze wypadła przez okno. Mieszkanka Rzeszowa nie przeżyła upadku.

O tym, że ciężko znaleźć dobrą pracę, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Często całymi dniami, a nawet miesiącami, można przeglądać oferty pracy, a i tak szansa na znalezienie czegoś interesującego, jest niewielka. Do tego dochodzą dziesiątki CV wysłanych w różne miejsca i dłużący się czas wyczekiwania na odpowiedź, która nadejdzie bądź nie.

Stalowowolscy policjanci prowadzili w sobotę wzmożone działania prewencyjne ukierunkowane na przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym. Na bazarze w Stalowej Woli służbę pełniło kilkunastu policjantów w mundurach i po cywilnemu.

Okres przedświąteczny to czas zakupów, wyjazdów z domu oraz związanego z tym zamieszania. Dla policjantów to czas wzmożonej pracy. W minioną sobotę na ulicach miasta pojawiło się więcej policyjnych patroli, a wszystko po to, aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo w czasie wielkich zakupów. Pod specjalnym nadzorem znalazły się centra handlowe, sklepy, parkingi, bazary, przystanki autobusowe i kolejowe.