Policjanci pracują na miejscu wypadku, do którego doszło około godz. 14.30 w Rzeszowie na ul. Lwowskiej. Zderzyły się tam cztery samochody, trzy osobowe i jeden dostawczy. Do szpitala przewieziono dwie osoby, obrażenia jednej z nich są poważne. Zablokowane są trzy pasy jezdni. Ruch na krajowej "czwórce" odbywa się wahadłowo jednym pasem w kierunku Przemyśla.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca skody uderzył w tył fiata seicento wypychając go na przeciwległy pas ruchu, gdzie seicento czołowo zderzyło się z mercedesem sprinterem. Skoda uderzyła jeszcze w hyundaia. Do szpitala przewieziono dwie osoby. Stan kierującej seicento jest poważny.

Już od dawna wiadomo , że intelekt (IQ) nie wystarcza, by radzić sobie w życiu, by osiągnąć sukces czy po prostu być szczęśliwym. Umiejętność kierowania swoimi emocjami jest umiejętnością która sprawia, że lepiej radzisz sobie z trudnymi sytuacjami , nabierasz odpowiedzialności wewnętrznej oraz ulepszasz relacje otaczających Cię wokół ludzi.

?100% decyzji jakie podejmujemy , podejmujemy pod wpływem emocji. Dlatego warto zadbać by decyzje te były dobre dla nas i ludzi z którymi się otaczamy? - mówi Jakub Szpunar, trener biznesu. Inteligencja Emocjonalna nie jest wrodzona dlatego możną ją cały czas, przez całe życie kształtować i rozwijać.

?Działalność kontrolna Europejskiego Trybunału Obrachunkowego? to temat seminarium naukowego współorganizowanego przez Delegaturę Najwyższej Izby Kontroli w Rzeszowie oraz Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Gościem dyskusji będzie Augustyn Kubik, jedyny polski członek ETO. Seminarium odbędzie się w najbliższy wtorek 27 maja 2014 r. o godzinie 10:00 w rzeszowskim kampusie WSPiA.

Rzeszów został wybrany w głosowaniu internetowym do finałowej trójki miast plebiscytu "Miasto, które przeszło największą metamorfozę po 1989 r.".

Plebiscyt realizowany jest przez redakcję Onet Wiadomości oraz producentów programu Świat się kręci. Obecnie rozpoczął się 2 etap głosowania, który potrwa do 23 maja 2014 r., a jego wyniki zostaną ogłoszone 2 czerwca.

W dniu 24 maja 2014 r. odbywać się będzie IV RZESZOWSKIE SWIĘTO TRANSPLANTACJI. W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje i przypomina, że dzięki inicjatywie Pana Prezydenta Tadeusza Ferenca Rada Miasta Rzeszowa uchwałą nr XLVI/887/2013 z dnia 29 stycznia 2013 r. przyznała prawo do korzystania z bezpłatnych przejazdów w publicznym transporcie zbiorowym dla zasłużonych dawców przeszczepu na podstawie legitymacji ?ZASŁUŻONY DAWCA PRZESZCZEPU?.

Rzeszów jest jednym z zaledwie kilku miast w Polsce (obok Lublina, Białej Podlaskiej, Bydgoszczy ? tutaj ulga 50%), które uhonorowały zaangażowanie i wrażliwość społeczną dawców przeszczepu przyznając im prawo do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch motocyklistów. Mężczyźni jadąc w kierunku Rzeszowa łącznikiem autostradowym przekroczyli dopuszczalną prędkość o 91 km/h. Jeden został ukarany mandatem, drugi kierował motocyklem po pijanemu, stracił prawo jazdy. 

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali dwóch motocyklistów. Mężczyźni jadąc w kierunku Rzeszowa łącznikiem autostradowym przekroczyli dopuszczalną prędkość o 91 km/h. Wykroczenia zostało zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator. Policjanci nie chcąc narażać innych uczestników ruchu poprosili o wsparcie drugi radiowóz i kontynuowali jazdę za motocyklistami. Obaj kierowcy jednośladów zostali zatrzymani na ulicy Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, na wysokości ronda, gdzie czekała już druga załoga wezwanego radiowozu.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych badań cytologicznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w cytomammobusie Fundacji SOS Życie ustawionym w Rzeszowie obok Urzędu Marszałkowskiego w dniach 21-30 maja 2014 roku.

Badania są finansowane przez narodowy Fundusz Zdrowia w Rzeszowie, a realizacja jest monitorowana i kontrolowana corocznie przez POW NFZ oraz Wojewódzki Ośrodek Koordynujący wyłoniony przez Ministra Zdrowia.

W dniu 25 maja 2014 r. w godz. od 10.00 do 18.00 udostępniony zostanie samochód do przewozu wyborców niepełnosprawnych. Z przewozu korzystać mogą wyłącznie osoby posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.), w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:

Zaciągnięcie pożyczki to zawsze zobowiązanie, z którego należy się wywiązać. Jeżeli zamierza się wziąć pożyczkę, zawsze warto zapoznać się ze związanymi z nią dokumentami ? nie tylko umową, ale także regulaminami, tabelami opłat i innymi. Tylko wtedy można uniknąć przykrych niespodzianej i zaoszczędzić sobie jednocześnie sporo stresu. Na co zatem warto zwrócić uwagę w szczególności, aby pożyczka była całkowicie bezpieczna?

W ostatnią sobotę maja 2014 roku odbędzie się w Rzeszowie niezwykłe wydarzenie sportowe ? Ultramaraton Podkarpacki, pierwszy tego typu bieg w województwie, który rozegrany będzie na dwóch dystansach: 70 km oraz 110 km.

To jedyna w naszym regionie szansa, by zmierzyć się z ultramaratońskim dystansem ? mówi Wojciech Sroka, Dyrektor zawodów. Jestem pewny, że dzięki udanej współpracy z Urzędem Miasta oraz gminami partnerskimi stworzymy bieg wyjątkowy i niepowtarzalny, w którym wystartują zarówno lokalni biegacze, jak też sportowcy z całego kraju.

W najbliższy piątek (23 maja) w godzinach 14.00 - 21.00 nastąpi zamknięcie ul. Zawiszy Czarnego na odcinku od ulicy Podgórskiej do ulicy 9 Dywizji Piechoty, na którym odbędzie się układanie asfaltu.

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska podjęła dziś decyzje o przekazaniu pomocy finansowej na wypłatę zasiłków dla rodzin z terenu gminy Ustrzyki Dolne, poszkodowanych w wyniku ubiegłotygodniowego ulewnego deszczu. Pieniądze już zostały przekazane na konto samorządu.

W poniedziałek (19 maja) gmina zwróciła się do wojewody o wsparcie. Wniosek został rozpatrzony w trybie przyspieszonym i na podstawie zgłoszonych przez samorząd potrzeb wojewoda przyznała pomoc w łącznej wysokości 45 tys. 400 zł. Zasiłki celowe do 6 tys. zł otrzyma 16 rodzin z terenu gminy Ustrzyki Dolne (7 rodzin z m. Ustrzyki Dolne i 9 z m. Krościenko).

Prawie 60 studentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji otrzyma w najbliższą środę 21 maja 2014 powołania do pracy w uczelnianej Klinice Prawa. Są to osoby, które na początku roku przeszły specjalny kurs przygotowawczy. Teraz będą udzielać bezpłatnych porad prawnych mieszkańcom Podkarpacia. Jest to kolejna grupa studentów, która rozpocznie pracę w działającej od kilku miesięcy Klinice Prawa WSPiA.

Policjanci z rzeszowskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym, którzy nie ustępując pierwszeństwa pieszym rażąco naruszyli obowiązujące przepisy i spowodowali zagrożenia dla uczestników ruchu. W ubiegły wtorek w podobnych okolicznościach doszło do potrącenia pieszej. Również w tym przypadku funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

W poniedziałkowe przedpołudnie Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc spotkał się z siatkarkami rzeszowskiego Developresu, które w ubiegłym tygodniu wywalczyły awans do siatkarskiej Orlen Ligi. W spotkaniu udział wzięły zawodniczki, trenerzy oraz działacze klubu.

Prezydent Tadeusz Ferenc podkreślił ogromną radość i uznanie za ciężką pracę, która przyniosła sukces w postaci awansu. Podziękował za godne reprezentowanie Rzeszowa i promowanie miasta.

188 tys. zł przeznaczy w tym roku wojewoda podkarpacki na realizację zadań edukacyjnych adresowanych do romskiej mniejszości etnicznej na terenie województwa podkarpackiego.

16 maja został ogłoszony otwarty konkurs ofert, w którym mogą wziąć udział następujące podmioty:

Popularność miejskich sportów indywidualnych w naszym kraju, która rozpoczęła się na początku lat dziewięćdziesiątych minionego stulecia, ściśle była związana z zanikającą szarzyzną epoki minionej. Wcześniej dzieciaki i młodzi ludzie mogli bardziej liczyć na inwencję twórczą niż na dostęp do sprzętu choćby znośnej jakości. Stąd popularna byłą gra w kapsle, znany był skateboarding, ale wykonane z miękkiego plastiku deski nie nadawały się do niczego poza szpanowaniem.

W związku ze stałą poprawą sytuacji hydrologicznej, systematycznym zmniejszeniem się stanu wody na rzekach województwa podkarpackiego oraz korzystną prognozą pogody na najbliższy okres wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska odwołała alarm przeciwpowodziowy od godziny 9.00 19 maja 2014 r. dla powiatów: mieleckiego, niżańskiego, w części powiatu tarnobrzeskiego dla gminy Grębów oraz miasta i gminy Nowa Dęba, w części powiatu stalowowolskiego dla miasta Stalowa Wola oraz gmin Bojanów i Pysznica. Wojewoda odwołała również pogotowie przeciwpowodziowe dla powiatu dębickiego i ropczycko-sędziszowskiego.

Komunikacyjne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, zwane potocznie OC, jest chyba jednym z najmniej lubianych ubezpieczeń. Oczywiście każdy kierowca ma świadomość, że bez tego ubezpieczenia nie powinien jeździć swoim samochodem po polskich ulicach, ale z drugiej strony podobne wymagania stawiane są przed corocznym przeglądem technicznym.

Nadal obowiązują alarmy przeciwpowodziowe dla części województwa podkarpackiego tj. dla powiatów (miast na prawach powiatów): jasielskiego, dębickiego, mieleckiego, krośnieńskiego, miasta Krosno, tarnobrzeskiego, miasta Tarnobrzeg, stalowowolskiego. W pozostałych powiatach i miastach na prawach powiatu obowiązują pogotowia przeciwpowodziowe.

17 maja w związku z przemieszczającą się falą wezbraniową na Sanie starosta niżański wprowadził alarm powodziowy dla części pow. niżańskiego tj. dla gmin Nisko, Ulanów Krzeszów i Rudnik nad Sanem.