Gmina Miasto Rzeszów realizuje obecnie przedsięwzięcie pn.: ?Poprawa jakości powietrza w Rzeszowie poprzez ograniczenie emisji niskiej?. W ramach projektu, oprócz działań inwestycyjnych, zorganizowana zostanie kampania informacyjno ? edukacyjna, a także przeprowadzona zostanie na terenie miasta inwentaryzacja źródeł niskiej emisji.

Zaplanowana kampania edukacyjna ma na celu przede wszystkim przedstawienie korzyści zdrowotnych i społecznych, wynikających z eliminacji źródeł niskiej emisji, a także zachęcenie mieszkańców do współpracy przy inwentaryzacji źródeł niskiej emisji i tworzeniu bazy danych. Kampania ma również na celu zachęcenie mieszkańców do wymiany starych źródeł ogrzewania na ekologiczne.

Wojewoda podkarpacki ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach kolejnej edycji programu wieloletniego pod nazwą "Narodowy program przebudowy dróg lokalnych" Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój? przewidzianych do realizacji w 2015 roku.

Oświetlenie wnętrza to nie tylko zadbanie o funkcjonalność. To także szansa, aby połączyć konieczne z pożytecznym. Wszem i wobec wiadomo, że oświetlenie zwykle kojarzy się z lampami i kinkietami. Największą uwagę natomiast skupiamy wokół aranżacji salonu - wszak to centrum każdego mieszkania i domu. Postaramy się powiązać te dwa aspekty, przedstawiają uniwersalny i niezawodny sposób dobierania lamp do salonu.

Gadżety reklamowe - czy Twoja firma wykorzystuje ich potencjał? Proste pytanie i już nie taka prosta odpowiedź. Wiele firm rezygnuje z gadżetów reklamowych, twierdząc, że są zbędnymi kosztami, że do niczego się nie przydają i że klienci nie zwracają na nie uwagi. Błąd, który może kosztować pozycję w branży, utratę klientów a nawet plajtę.

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska wręczyła akty powołania konsultantom wojewódzkim. 

28 sierpnia w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie powołania odebrało 10 specjalistów w różnych dziedzinach medycyny.

Któż z nas patrząc na ściany własnego mieszkania czy domu nie zadawał sobie pytania o to jaki kolor byłby najbardziej odpowiedni. Używanie wzorników kolorów czy malowanie na ścianach próbek farby jest rozwiązaniem ale w dobie digtalowej rzeczywistości łatwiej, szybciej i taniej odpowiedzieć sobie na to pytanie używając specjalnej, prostej w obsłudze aplikacji. Dla wszystkich użytkowników internetu Dekoral przygotował bezpłatne narzędzie o nazwie Wizualizer 2.0 Dekoral. Aplikacja jest najbardziej zaawansowanym tego rodzaju rozwiązaniem na rynku.

Dlaczego elektroniczne papierosy stały się tak modne? Nie chodzi tu wcale o zdrowie, nie chodzi także o dostępność smaków. To tylko dodatki, które stanowią poboczne atuty elektronicznych papierosów. Znacznie więcej do powiedzenia ma cena - elektroniczne palenie jest znacznie tańsze, niż sięganie po zwykłego papierosa. W przeliczeniu oszczędności to około 50% mniejsze wydatki, niż przy paleniu zwykłych papierosów. To jednak nie koniec - za obecny trend do palenia elektronicznych papierosów odpowiada także przepis, który zakazuje w Polsce palenia papierosów w miejscach publicznych.

70 kierujących po alkoholu zatrzymali dziś rano podkarpaccy policjanci - to wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". Na głównych drogach Podkarpacia funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierujących pojazdami. W sumie skontrolowanych zostało ponad 12,5 tys. kierowców.

Policyjne działania rozpoczęły się dziś o godz. 4, zakończyły o godz. 8. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Cały weekend trwały utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 77 w kierunku do Stalowej Woli. W kierunku tej miejscowości jechał konwój, w którego skład wchodzą turbina gazowa i generator. Konwój miał do przebycia 27 kilometrów i poruszał się ze średnią prędkością, zaledwie, 2 kilometrów na godzinę. Większa z przewożonych turbin ma ponad 5 metrów szerokości i 4 metry wysokości.

Wystawa "EFEKT GŁĘBI" będzie prezentacją twórczości 13 artystów młodego pokolenia tworzących głównie we współczesnym niezależnym nurcie, pochodzących przede wszystkim z Podkarpacia. Miejsce ekspozycji to przestrzenie plenerowe, industrialne wnętrza opuszczonych szklarni jak i wnętrza zabudowań dawnego gospodarstwa. W przestrzeni tej to natura rości swe prawa i kreuje swą ?nachalnością? zastany krajobraz, gdzie geometrie wytworzone przez człowieka są przez nią pochłaniane.

Policjanci ustalają, kto kierował samochodem zarejestrowanym przez jednego z kierowców podczas niebezpiecznego manewru na jednej z podkarpackich dróg. Kierowca musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy i wizytą w sądzie, do którego trafi wniosek o ukaranie. Nagranie tego "wyczynu" świadek przesłał mailem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych będą korzystać z bezpłatnych podręczników. Gwarantuje im to tzw. ustawa "podręcznikowa".

Kompleksowe zmiany wprowadza ustawa z 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r., poz. 811). Gwarantuje ona uczniom prawo do bezpłatnego dostępu do podręczników, materiałów edukacyjnych lub materiałów ćwiczeniowych, przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego.

21 sierpnia o godz. 14.00 rozpocznie się 4-dniowy projekt ?Latający dywan?, stanowiący instalację przestrzenną pokoju mieszkalnego realizowaną w czterech różnych miejscach miejskiej przestrzeni publicznej Rzeszowa przez Klub Młodych Liderów.

Samiczki Wanilka i Tymotka to 2 pierwsze alpaki, które przyszły na świat w hodowli prowadzonej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.  Egzotyczne maluchy są efektem przemyślanych krzyżówek, mają wysokiej jakości delikatne runo o pięknej barwie. W polskim klimacie rozwijają się wzorowo.  

- Wanilia ma 3 miesiące, urodziła się 22 maja.  Tymotka jest od niej młodsza o miesiąc, przyszła na świat 20 czerwca ? informuje dr Daria Sawaryn, kierownik Centrum Zooterapii WSIiZ, które prowadzi hodowlę alpak.

19 sierpnia uruchomiono środki pieniężne na wypłatę przedmiotowych zasiłków dla kolejnych 4 gmin, które poniosły straty w wyniku nawałnicy. Prawie 400 tys. zł trafi do 84 rodzin. W wyniku ubiegłotygodniowej nawałnicy straty w budynkach mieszkalnych ponieśli mieszkańcy z terenu 8 gmin Podkarpacia.

14 sierpnia br. samorządy gminne przesłały do wojewody podkarpackiego wstępne szacunki dotyczące potrzeb w zakresie wypłaty zasiłków celowych dla osób/rodzin poszkodowanych w wyniku nawałnicy. 18 sierpnia br. wpływały sukcesywnie skorygowane, w wyniku dokładnego rozeznania w terenie przez komisje gminne, dane wraz z dokumentami konkretnych poszkodowanych rodzin.

Bez względu na porę roku, każda z kobiet pragnie mieć szczupłą sylwetkę. Wynika to nie tylko ze względów estetycznych, lecz także zdrowotnych. Panująca obecnie moda na zdrowy styl życia zachęca do aktywności fizycznej oraz odpowiedniej diety. Czasem jednak okazuje się, że zrzucić zbędne kilogramy wcale nie jest tak łatwo.

Wentylacja mechaniczna to rozwiązanie, które pozwala podnieść jakość powietrza w domu i jednocześnie zaoszczędzić. Z czego się składa?

Każdy system ma swoje części składowe. Nie inaczej jest w przypadku wentylacji mechanicznej. Rekuperatory, anemostaty czy wrzutnie to tylko niektóre z elementów składowych takiego systemu.

Każda duża i mała Firma musi czasem doszkolić swoich pracowników, często związane jest to z wdrożeniem nowego projektu, czy też  zwiększeniem zakresu wykonywanych usług dla danego Klienta.  Można wykonać szkolenie w firmie, albo połączyć przyjemne z pożytecznym i zorganizować konferencję w górach.

Porywisty wiatr, który w nocy przeszedł przez południową Polskę, uszkodził stację benzynową w miejscowości Krzemienica w powiecie łańcuckim. Z budynku oderwał się kawałek ściany, który uderzył w samochód ze zbiornikiem z gazem. W chwili zdarzenia na stacji nie było klientów. W wyniku porywistych wiatrów w całym województwie podkarpackim zostało zerwanych albo uszkodzonych ponad 100 dachów. Wskutek nawałnic nad południowa Polską, uszkodzonych lub zerwanych zostało w sumie ok. 150 dachów.

Połamane drzewa, zerwane dachy, linie energetyczne ? to efekt burzy, która przeszła w godzinach nocnych przez teren województwa podkarpackiego z południowego-zachodu na północny-wschód regionu. Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska spotka się lokalnymi samorządami być ocenić straty po wichurze.

W powicie łańcuckim w miejscowościach Kraczkowa, Krzemienica i Łańcut uszkodzeniu uległo ok. 100 dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. W powicie rzeszowskim, szczególnie w miejscowości Boguchwała i Matysówka uszkodzeniu uległo ok. 30 dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych . W Rzeszowie został zerwany dach na budynku mieszkalnym. W powicie ropczycko- sędziszowskim w wyniku uderzenia pioruna spaleniu uległa stodoła.