4 wnioski złożone przez organy prowadzące szkoły zostały rekomendowane przez wojewodę podkarpackiego do otrzymania wsparcia finansowego w ramach rządowego programu ?Radosna szkoła?.

Łączna kwota wsparcia dla 4 placówek to prawie 124 tys. zł. O środki na utworzenie placów zabaw i zakup pomocy dydaktycznych wnioskują organy prowadzące Szkołę Podstawową nr 2 z Przedszkolem w Niechobrzu (plac zabaw), Szkołę Podstawową w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła w Łękach Dukielskich (plac zabaw), Szkołę Podstawową w Nowym Siole (zakup pomocy dydaktycznych) i Społeczną Szkołę Podstawową nr 2 w Rzeszowie (zakup pomocy dydaktycznych).

Policjanci z komendy miejskiej w Rzeszowie, komisariatu w Trzebownisku i Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych dzisiaj w Porcie Lotniczym Rzeszów - Jasionka.

Były to ćwiczenia z zakresu zarządzania kryzysowego, uczestnicy sprawdzali procedury i algorytmy działań w sytuacjach konkretnych zagrożeń - pożaru, zagrożenia epidemią, uprowadzenia statku powietrznego z zakładanikami na pokładzie.

Ogrzewanie gazowe w naszym kraju należy do najbardziej popularnych i najchętniej wykorzystywanych form. To sprawia, że rynek jest na tym polu bardzo dobrze rozwinięty i znajdziemy na nim wiele interesujących rozwiązań technicznych, które mogą zagwarantować, że ogrzewanie będzie funkcjonować jeszcze lepiej i jego skuteczność będzie na wyższym poziomie.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej na terenie całego województwa jesiennej akcji szczepień przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących.

Uodparnianie lisów prowadzone będzie od 1 do 8 października. Preparat zrzucany będzie z samolotu  na terenach leśnych, na polach i łąkach oraz wykładany ręcznie wokół osiedli. Program uodparniania lisów polega na cyklicznym i wieloletnim wykładaniu szczepionki. Wykładana przynęta, wydająca specyficzny zapach, zawiera w środku aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy.

Przy braku własnych środków na kupno mieszkania czy budowę własnego wymarzonego domu, idealnym rozwiązaniem wydaje się być kredyt mieszkaniowy bez wkładu własnego. Nie każdy miał możliwość odłożenia choć części kwoty, którą pochłonie kupno i urządzenie jego własnego M, dlatego banki zdecydowały się udzielać takim osobom kredytu na kupno mieszkania zabezpieczonego hipoteką, nie wymagając zazwyczaj potrzebnego wkładu własnego.

Wydawałoby się, że skoro zakres ubezpieczenia OC został uregulowany prawnie i nie może różnić się u ubezpieczycieli, to nie ma znaczenia, gdzie je kupimy. Owszem samo OC i jego zakres się nie różni, jednak zniżki, zwyżki i dodatkowe oferty, to już sprawa indywidualna ubezpieczalni.

Papierologia, chaos w dokumentacji, stracony czas ? to kwestie, które są znane niemal każdemu przedsiębiorcy. Jednak okazuje się, że polski biznes sceptycznie podchodzi do nowych technologii, a przecież te mogą ułatwić i usprawnić procesy administracyjne. Dlaczego w naszym kraju rozwiązania informatyczne nadal są domeną niemal wyłącznie dużych korporacji?

Niekiedy brakuje nam czasu, by przygotować pełnowartościowy posiłek, albo zwyczajnie nie mamy na to warunków. By szybko zaspokoić głód, warto przyrządzić ekspresowe przekąski. Ich przygotowanie zajmuje zaledwie kilka chwil, ponieważ do ich przyrządzenia potrzebna jest tylko? woda.

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska wzięła udział w otwarciu nowego budynku Klinicznego Zakładu Radioterapii i Wojewódzkiej Przychodni Specjalistycznej.

Budynek, którego budowa trwała rok, powstał przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rzeszowie. W obiekcie o powierzchni 700 metrów kwadratowych znajduje się poradnia onkologiczna i zakład radioterapii. Inwestycja kosztowała ponad 8 mln zł i została sfinansowana z budżetu województwa podkarpackiego. Obiekt został wyposażony w nowoczesne urządzenia, w tym akcelerator.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że od dnia 16 września 2014 r. rozpoczęliśmy sprzedaż biletów semestralnych dla studentów na wszystkie linie komunikacji miejskiej na całą sieć, także poza terenem Miasta Rzeszów, w cenie 199,00 zł.

Absolwenci szkół średnich wybierając kierunek maja zazwyczaj 19 lat. W tym wieku, mało kto wie, co chce robić przez swoje całe życie. Osoby niezdecydowane zawsze mogą skorzystać z testów predyspozycji, z usług doradztwa zawodowego lub z pomocy rodziny. Mimo wsparcia z wielu stron może zdarzyć się, że wybrany kierunek nie spełnia naszych oczekiwań. Na szczęście kierunek studiów można zmienić.

41-kilometrowy odcinek autostrady A4 od Rzeszowa do Jarosławia dokończy konsorcjum firm: Budimex S.A. i Strabag Sp. z o.o. Umowa podpisana została w rzeszowskim oddziale GDDKiA 16 września br. na kwotę 719 mln zł. Konsorcjum zaoferowało wykonanie zadania w ciągu 14 miesięcy (z czasu na ukończenie wyłączono okresy zimowe tj. 2 razy po 3 miesiące od 15 grudnia do 15 marca).

W Parku Sybiraków na osiedlu Gen. Andersa w Rzeszowie odsłonięty został Pomnik Sybiraków. Odlany z brązu, prawie trzy metrowy Pomnik autorstwa Jakuba Atamana, wykonany został przez krakowskiego rzeźbiarza Michała Batkiewicza. Przedstawia on idącego pod wiatr człowieka, po kolana brnącego w śniegu, który zostawia za sobą ślady na których znajdują się nazwy miejscowości. Miejsca zsyłek Polaków, miejsca śmierci i męczeństwa - Kołyma ,Omsk, Archangielsk, Swierdłowsk, Irkuck i wiele innych. Odsłonięcie Pomnika poprzedziła msza święta w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Krakowskiej 18.

Dzisiaj w Stalowej Woli został otwarty nowy tartak IKEA Industry, firmy należącej do Grupy IKEA oraz będącej największym na świecie producentem mebli drewnianych.

Tartak w Stalowej Woli wzmocni stabilność i spójność łańcucha dostaw firmy dla produkcji wyrobów z litego drewna, a tym samym przyczyni się do rozwoju Grupy IKEA. Tarcica z nowego zakładu będzie wykorzystywana przede wszystkim do wytwarzania mebli w fabrykach IKEA Industry w Polsce i na Słowacji.

Powszechnie wiadomo, że sport to zdrowie, dlatego też nie istnieją żadne ograniczenia wiekowe, aby zacząć go uprawiać. Wystarczy trochę chęci i zmiana trybu życia, aby zacząć żyć aktywnie a tym samym przynieść wiele korzyści dla swego organizmu. Możliwości jest wiele, albowiem możemy uczęszczać na siłownię, ćwiczyć w fitness klubie, czy też po prostu biegać, albo chodzić na basen.

93 nietrzeźwych kierujących zatrzymali dzisiaj rano podkarpaccy policjanci. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 15,5 tys. kierujących pojazdami na głównych drogach Podkarpacia. Zatrzymali 78 uprawnień do kierowania. Ujawnili 3 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, pomimo zakazu sądowego.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Rzeszowie wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa zaprasza do bezpłatnych szczepień przeciw grypie szczepionką Vaxigrip.

Szczepieniom podlegają osoby posiadające zameldowanie na pobyt stały lub tymczasowy w Rzeszowie, spełniający następujące warunki:

Gdy wybieramy się do sklepu w celu zakupienia butów, często kierujemy się dwoma czynnikami: ceną i wyglądem. O ile są to czynniki dosyć istotne, o tyle nie najważniejsze. Zanim udamy się do kasy w celu sfinalizowania transakcji odpowiedzmy sobie na kilka prostych pytań:

Zlokalizowana na warszawskiej Pradze Dobra Uczelnia ? jedna z niepublicznych szkół wyższych ? kończy w tym roku 15 lat. W czasie swojej działalności rozszerzyła ofertę edukacyjną oraz odnowiła i unowocześniła wnętrze placówki.