Niecodzienną interwencję przeprowadził będący poza służbą policjant rzeszowskiej komendy. Funkcjonariusz zauważył, że mężczyzna, któremu zatrzymał prawo jazdy w związku z jazdą w stanie nietrzeźwości, odjeżdża z sądowego parkingu samochodem. Funkcjonariusz interweniował, uniemożliwiając mu jazdę. Wezwany na miejsce patrol stwierdził, że mężczyzna jest nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 14. Funkcjonariusz z wydziału ruchu drogowego uczestniczył w rozprawie sądowej dotyczącej prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości przez 53-letniego mieszkańca Rzeszowa. Wychodząc z sądu zauważył, że ten mężczyzna wsiadł do samochodu i ruszył z parkingu.

Ogrzewanie domów jednorodzinnych olejem opałowym jest co raz bardziej popularne. Olej opałowy to bardzo ekologiczne paliwo, więc może być dobrą alternatywą dla innych metod ogrzewanbia budynku.

Pewnym mankamentem ogrzewania na olej opałowy jest przechowywanie paliwa. Olej jest łatwopalny z tego powodu należy go przechowywać w specjalnie do tego przeznaczonych pojemnikach z tworzyw sztucznych lub stali. Pewnym udogodnieniem jest skład chemiczny oleju, który powoduje że paliwo nie zamarza nawet w bardzo niskich temperaturach. Dlatego jeżeli w domu nie ma miejsca paliwo można przechowywać je na zewnątrz budynku.

Przeczytaj na temat marki Helikon, rozpoznawalny producent odzieży wojskowej.

Firma Helikon - Tex została założona w 1983 roku. Początkowo Helikon zajmował się importem i handlem ubraniami wojskowymi i ekwipunkiem z demobilu. Firma zauważyła szansę na rynku, a nadchodzące trendy nadały nowy kierunek firmie Helikon. W 1999 roku firma zaczęła produkcję własnej odzieży taktycznej i paramilitarnej. Od tamtego czasu firma opracowała wiele autorskich rozwiązań, które przyjęły się na rynku. Sprawdziły się dzięki praktycznym rozwiązaniom, dzięki trwałości i jakości.

Kilkaset ofert pracy czeka na uczestników Podkarpackich Targów Pracy, które odbędą się 26 lutego w Hali Podpromie w Rzeszowie. Organizatorem jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

-Targi organizowane są z myślą o osobach poszukujących pracy lub chcących zmienić dotychczasową ścieżkę zawodową. Co roku odwiedza je ponad 3000 osób. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Hali Podpromie w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp jest wolny ? zachęca Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Ambasador Jakub Wołąsiewicz - Konsul Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Doniecku będzie gościem specjalnym Podkarpackiego Forum Myśli o Bezpieczeństwie. Tematem spotkania będą współczesne problemy międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych. Seminarium naukowe z udziałem studentów WSPiA odbędzie się w najbliższy piątek 27 lutego 2015 r. o godzinie 12:00.

Celem spotkania organizowanego w ramach Podkarpackiego Forum Myśli o Bezpieczeństwie jest przybliżenie problemu ochrony ludności cywilnej m.in. na przykładzie trwającego kryzysu na Ukrainie oraz dyskusja na temat katalogu praw i zakresu ochrony, jaka przysługuje ludności cywilnej w sytuacji konfliktu zbrojnego.

W obecnych czasach odchodzimy od tradycyjnego modelu składania zamówienia i spraw związanych z jego doprecyzowaniem, ustaleniem ceny oraz terminu wykonania. Ze względu na postęp technologiczny i rozwój wielu branży w obrębie e-commerce portale wychodzą naprzeciw potrzebom klienta. Wiele z nich proponuje zdywersyfikowany wachlarz usług, w tym przypadku powiemy więcej o druku on line.

Prawie wszystko można dzisiaj zrobić online wraz z pojawieniem się szybkich łącz internetowych. Istnieją społeczności internetowe, portale i miliony sklepów i usług internetowych, do których można uzyskać dostęp za jednym kliknięciem myszki. Świat online pozwala na to, że nie trzeba wychodzić z domu, a można odkrywać nowe światy. Pozwala on również za pomocą kilku kliknięć wykonywać różne zadania, zamówić jedzenie, korzystać z bankowości i drukować w trybie online. Tak, druk online jest chyba jedną z najbardziej popularnych usług tego rodzaju.

Drukowanie online oferuje szereg produktów i usług, z których można skorzystać. Jeśli potrzebuje się opcji wydrukowania:

- wizytówek, 
- zdjęć,
- kartek pocztowych, 
- ulotek, 
- broszur, 
- katalogów, 
- biuletynów, 
- plakatów...

? czy jeszcze czegoś innego, można to zrobić dzisiaj siedząc wygodnie na domowym tapczanie. Druki ponadto są dostępne w różnych rozmiarach, z którym można wybrać te najbardziej odpowiednie dla siebie. Drukarnie online są dzisiaj bardzo zaawansowane i pozwalają na drukowanie wszystkich tych różności w bogatych i żywych kolorach, dzięki technologii wykorzystywanej w XXI właściwie nie ma możliwości, że czegoś nie dałoby się wydrukować. Również online druk offsetowy jest wykorzystywany do produkcji zaawansowanych wydruków, z czego korzystają zarówno firmy jak i klienci indywidualni. Można też wybierać różne wykończenia, rodzaj papieru, którego chcesz użyć do drukowania i wiele więcej opcji.

Ale jak z tego skorzystać?

Ktoś może powiedzieć, że to wspaniała sprawa, ale że ciężko znaleźć miejsce, w którym można byłoby mieć bezwarunkową pewność do wysokiej jakości wydruku. Nic bardziej mylnego! Na naszej stronie skupiamy najlepsze i sprawdzone drukarnie internetowe. Każda z nich ma szeroką ofertę, dobrą jakość usług i przyjazną cenę. Wszystko, co musisz zrobić to wejść na naszą stronę i wybrać którąś z nich dla siebie. Masz jakieś pytania? Nie możesz się zdecydować? Zachęcamy do kontaktu z nami ? z chęcią pomożemy w tym ważnym wyborze. Sprawdzony druk online to dobre i wysokiej jakości usługi dostępne na naszym portalu.

Czy w Lubniewicach, Niemczy czy Radłowie może mieszkać przyszły wybitny naukowiec? A może nawet noblista? Fundacja EFC uważa, że tak. Dlatego uruchomiła kampanię społeczną  Future Club i rozpoczyna nabór do stypendium "Marzenie o Nauce".

Proste narzędzia, na przykład młotek lub śrubokręt, przydają się w każdym domu. Od czasu do czasu trzeba skręcić jakiś mebel lub dokonać niedużych napraw. Zakup dobrych narzędzi jest jednak sporym wydatkiem. Dlatego pojawia się pytanie ? wybrać niską cenę czy wysoką jakość?

Wydawanie dużych pieniędzy na zakup narzędzi ręcznych nie ma większego sensu, jeśli będą wykorzystywane jedynie okazyjne, na przykład raz na rok do skręcenia nowych mebli lub wykonania drobnych napraw. Więcej uwagi warto przywiązywać do zakupu elektronarzędzi, ponieważ są one znacznie bardziej narażone na awarie i usterki, a także stanowią dużo poważniejszą inwestycję (znakomity wybór elektronarzędzi ma sklep WWWiN.pl).

Kiedy planujemy zakup mieszkania już na początku pojawia się problem czy wybrać rynek wtórny czy pierwotny. Nie zapominajmy, że od tej decyzji zależeć będzie lokalizacja, a przede wszystkim cena wybranej przez nas nieruchomości. Każde rozwiązanie ma wady i zalety, które jest dla nas korzystniejsze?

Alicja Gajewska, studentka Aviation Management w WSIiZ, zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO).

Nagrodą za I miejsce zdobyte przez studentkę WSIiZ był udział w sympozjum ICAO w Montrealu w Kanadzie. Wygrana udowadnia, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie stwarza studentom i absolwentom świetne warunki do odnoszenia sukcesów!

Od 2 lutego do 30 kwietnia br. zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. W województwie podkarpackim obowiązek ten dotyczy prawie 17,5 tys. osób.

Kwalifikacja będzie prowadzona przy współudziale: wojewody podkarpackiego, szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie, wojskowych komendantów uzupełnień i starostów (prezydentów miast na prawach powiatów). Obejmie 14 166 mężczyzn urodzonych w 1996 r., 2 687 mężczyzn urodzonych w latach1991-1995, którzy nie stawali dotychczas do kwalifikacji wojskowej i 560 kobiet. Łącznie obowiązkowi podlegać będzie 17 413 osób.

W dniu dzisiejszym rozpoczynają się konsultacje z mieszkańcami Rzeszowa w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. Konsultacje potrwają do 23 lutego 2015 r. Prosimy mieszkańców, tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych, o wyrażanie opinii na dwóch różnych ankietach konsultacyjnych w przedmiocie:

1) połączenia Gminy Miasto Rzeszów z Gminą Trzebownisko,
2) połączenia Gminy Miasto Rzeszów z Gminą Krasne.

Każdy wyjazd nawet weekendowy wiąże się z pobytem w hotelu. Często obawiamy się, że trafimy do niewłaściwego i nocowanie w nim będzie stanowiło dla nas prawdziwe katusze. Na co zwrócić uwagę szukając hotelu? O czym powinniśmy pomyśleć przed dokonaniem rezerwacji?

Dzisiaj (2 lutego) na Podkarpaciu rozpoczną się ferie zimowe. Region naszego województwa oferuje wiele atrakcji na zimowy wypoczynek. Jak co roku, nad bezpieczeństwem najmłodszych wypoczywających na Podkarpaciu czuwają policjanci. Policyjna akcja "Bezpieczne ferie 2015" rozpoczyna się już dziś, 30 stycznia, a zakończy 15 lutego br. Z myślą o dzieciach, ale też ich rodzicach, wychowawcach i organizatorach zimowych atrakcji, przedstawiamy kilka porad i informacji na temat bezpiecznych ferii.