Wybranie blatów kuchennych, to nie takie łatwe zadanie, jakby się wydawało na pierwszy rzut oka. Służą one przede wszystkim, jako powierzchnia robocza, muszą więc spełniać zasady higieny. Z drugiej jednak strony, to także ważny element dekoracyjny w kuchni, a czasem wręcz decydujący o charakterze wnetrza.

Drewniane, laminowane, z kamienia, stali, a nawet ze szkła. Blaty kuchenne można wykonać praktycznie z każdego materiału. Blat, to bardzo ważny element wystroju kuchni, jednak nie można zapominać o jego cechach użytkowych. Powinien być trwały, łatwy w czyszczeniu, a także odporny na zarysowania i wysokie temperatury.

Wzrost poziomu wody w dolnej części strefy stanów wysokich obserwowano na Wisłoce poniżej Krajowic, Sanie poniżej Sanoka oraz Wisłoku poniżej zbiornika Besko. W wyniku dalszego spływu wód opadowych oraz lokalnie zwiększonym odpływem ze zbiorników wzrost poziomu wody w dolnej części strefy stanów wysokich spodziewany jest na Sanie poniżej zbiornika Solina. W Radomyślu spodziewane jest przekroczenie stanu ostrzegawczego.

Prudential otworzył dzisiaj swój oddział w Rzeszowie. Jest to pierwsza tego typu placówka na terenie województwa podkarpackiego, a przedstawiciele firmy obecni na uroczystości otwarcia podkreślają, że Prudential zaoferuje możliwość współpracy w charakterze pośrednika ubezpieczeniowego ponad 100 osobom z miasta i okolic. W ciągu kilku kolejnych miesięcy firma planuje otwarcie oddziałów w kolejnych miastach, nie zdradzając jednak ich lokalizacji. Nie wyklucza również kolejnych otwarć na Podkarpaciu.

W wyniku spływu wód opadowych oraz pracy urządzeń hydrotechnicznych na rzekach w regionie obserwuje się wzrosty stanów wody. Gwałtowne wzrosty wysapiły zwłaszcza w rejonach górskich i podgórskich. Odnotowano kilka przekroczeń stanów ostrzegawczych, a punktowo alarmowych.

Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono na terenie gminy Zarszyn w powiecie sanockim, a pogotowie przeciwpowodziowe we wszystkich gminach na terenie powiatu krośnieńskiego i jasielskiego.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Rzeszowie na ulicy Rejtana. Rowerzysta wjeżdżając na przejście dla pieszych, z wyznaczonym przejazdem dla rowerów, uderzył w bok hondy. Nieprzytomny rowerzysta został przewieziony do szpitala. 

Do wypadku doszło po godz. 9 na ulicy Rejtana w Rzeszowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń interweniujących na miejscu policjantów wynika, że od ulicy Lwowskiej jechał kierujący hondą, 30-letni mieszkaniec Rzeszowa, a za nim, w tym samym kierunku 75-letni kierujący renault. Samochody poruszały się prawym psem ruchu. Na wysokości uniwersytetu na przejście dla pieszych z przejazdem dla rowerów, z lewej strony wjechał rowerzysta, który uderzył w bok hondy. W tym momencie w tył hondy uderzył kierujący renault. Rowerzysta przeleciał przez samochód i uderzył o jezdnię. Kierujący rowerem nieprzytomny, z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

W związku z prognozowanymi burzami oraz intensywnymi opadami deszczu w zlewniach: Wisłoki, Sanu, Wisłoka oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa podkarpackiego prognozowane są wzrosty poziomu wody (lokalnie gwałtowne) do dolnej części strefy stanów wysokich, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Punktowo możliwe jest przekroczenie stanów alarmowych.

Ważność: od godz. 10:00 dnia 26.05.2015 do godz. 08:00 dnia 28.05.2015
Obszar: zlewnie: Wisłoki, Sanu, Wisłoka (podkarpackie)
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%
Uwagi: W sytuacji wystąpienia istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska, informacja może ulec zmianie.

Zbyt duża liczba taksówek i zbyt mała liczba chętnych do podróżowania nimi przyczynia się do tego, że taksówkarze sięgają po nielegalne i nieetyczne formy zarobku. Dzięki nim próbują wyciągnąć od naiwnych klientów jak najwięcej. A z informacji jakie można znaleźć w internecie aż 78% społeczeństwa ma nieprzyjemne doświadczenia związane z podróżą taxi.

O zjawisku nieuczciwych kierowców mówi się dużo, jednak i tak spora część podróżujących taksówkami nie zwraca uwagi na kwotę do zapłaty - czy jest ona adekwatna do ilości przejechanych kilometrów czy też została znacznie zawyżona. A taksówkarze mają swoje sprawdzone metody jak nabić klienta w butelkę.

"Zastanawiałeś się kiedyś, co one o nas muszą myśleć? No popatrz tylko - wracamy ze spożywczego z niesamowitą zdobyczą: kurczakiem, wieprzowiną, połową cielaka. Muszą myśleć, że jesteśmy najlepszymi myśliwymi na świecie!" - Anne Tyler

Słowa te, autorstwa Anne Tyler - współczesnej amerykańskiej pisarki, zdobywczyni Nagrody Pulitzera są bardzo znamienne. Psy z natury należą do zwierząt drapieżnych, które lubią mięso, nie pogardzą jednak innym pokarmem. Mają znacząco obniżone zapotrzebowanie na białko w swoim pożywieniu w stosunku do kotów. Potrafią jednak doskonale egzystować przez całe swoje życie na bardzo jednolitej diecie, w tym specjalnie dla nich przeznaczonym pożywieniu, którym jest karma dla psa. Z praktyki żywienia psów, nie tylko w hodowlach, można wywnioskować, że wolą one od czasu do czasu pewne odmiany w serwowanych im posiłkach. Tu z pomocą może przyjść bezglutenowa karma dla psa jaką jest Nero Gold, starannie przygotowywana i dostępna na bazie pięciu różnych mięs, do wyboru z: kurczaka, jagnięciny, łososia, indyka lub dziczyzny (sarniny).

Prof. Czesław Kłak, Dyrektor Kolegium Prawa WSPiA Rzeszów ? Przemyśl został ekspertem Narodowego Centrum Nauki. Podczas prac w specjalnej komisji zajmował się oceną wniosków o finansowanie badań naukowych w ramach programu OPUS. Narodowe Centrum Nauki to państwowa agencja, która finansuje badania naukowe w Polsce.

Prof. Czesław Kłak podczas prac w Narodowym Centrum Nauki zajmował się recenzowaniem wniosków o sfinansowanie badań naukowych, uczestnicząc w pracach Zespołu Nauk Humanistycznych, Społecznych i o Sztuce w panelu Prawo, nauki o polityce, polityki publiczne, opiniującym projekty badawcze z tych dziedzin. Prof. Czesław Kłak jest jedynym reprezentantem uczelni niepublicznych w tym panelu oraz jedynym przedstawicielem podkarpackiego środowiska naukowego w pracach tego gremium.

?Gmina Fair Play? ? Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji to konkurs promujący dobre praktyki samorządów w relacjach z inwestorami i społecznością lokalną. W tym roku nagrody i certyfikaty zostaną przyznane już po raz 14. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

?Gmina Fair Play? to konkurs skierowany do samorządów, które dbają o rozwój swojej społeczności. Jego celem jest popularyzacja etyki w działalności samorządów i promowanie postaw godnych naśladowania. W poprzednich edycjach tytuł i certyfikat zdobywały gminy z województwa podkarpackiego, m.in. Tryńcza, Jarosław, Zagórz i Świlcza.

Rzeszów, 22 maja 2015 r. ? Sabina Materna z Rzeszowapodjęła Wyzwanie Pepsi i stworzyła klip pokazujący najfajniejsze miejscówki w Waszym mieście! Dzięki temu znalazła się w finale najnowszej akcji Pepsi #Nagłośnij Swoje Miasto! Chcecie, by o Rzeszowie usłyszała cała Polska? Zagłosujcie na klip Sabiny pokazujący Wasze miasto z wyjątkowej strony! To Wasze głosy zadecydują, czy doRzeszowaprzyjedzie ekipa ESKA TV i nakręci program ?Miejska Lista? podczas muzycznej imprezy z udziałem Jankesa i DJ Adamusa!

Wczoraj policjanci interweniowali w związku z groźnie wyglądającym zdarzeniem drogowym, które miało miejsce w Lutczy. Wskutek zderzenia hyundaia, renaulta, forda, skody oraz autobusu jedna osoba trafiła  do szpitala. Policja apeluje do kierujących o rozwagę i szczególną ostrożność.

Wczoraj (22 maja) o 14.30 dyżurny komendy strzyżowskiej został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Lutczy, w którym uczestniczyło 5 pojazdów. Pracujący na miejscu policjanci na podstawie rozmów przeprowadzonych z uczestnikami ustalili, że kierujący osobowym hyundaiem 52-letni mieszkaniec Lutczy zatrzymał się mając zamiar skręcić w lewo, by ustąpić prawidłowo jadącym z naprzeciwka samochodom.

W XXI wieku w niemal każdym domu na świecie mamy dostęp do intenetu. Porozumiewamy się za pośrednictwem internetu z milionami użytkowników. To nasze okno na świat, dlatego każdy chce mieć dostęp do sieci. Oferta na rynku jest bogata, a my najczęściej wybieramy dawną Neostradę, a obecny Orange.

Historyczny internet

Przez wiele lat Neostrada Telekomunikacji Polskiej była gigantem internetowym w Polsce. Korzystała z niej zdecydowana większość społeczeństwa, która miała internet domowy. Z czasem oraz z rozwojem usług telekomunikacyjnych na rynku zaczęli pojawiać się nowi dostawcy internetu, którzy proponowali konkurencyjne abonamenty. I tak obok Telekomunikacji Polskiej stanęła Netia, a za nią UPC. Internet domowy stał się ogólnodostępny, więc na rynku przybyło jeszcze więcej dostawców z różnymi ofertami. Operatorzy sieci komórkowych zaczęli przejmować kontrolę nad usługami telekomunikacyjnymi, w tym także nad internetem.

Najstarszy, niekoniecznie najlepszy

Orange, który przejął Telekomunikację Polską jest w tym momencie najpopularniejszym dostawcą internetu domowego, ale jest też bardzo słabo oceniany. Z jego usług zadowolonych klientów jest tylko 56%, to niewiele biorąc pod uwagę, że z UPC zadowolonych jest 80% klientów. UPC jest drugim pod względem popularności dostawcą, a ludzie wybierają go przede wszystkim dlatego, że jest tani i dobry. Niskie ceny i dostępność, a do tego bardzo dobra prędkość internetu przyciąga duże zainteresowanie. Kolejnym popularnym dostawcą jest Netia. Z jej usług korzysta również wielu klientów, jednak Netia straciła na wartości. Wynika to z badań dotyczących najkorzystniejszych ofert oraz zadowolenia klientów.

Każdy ma dostęp

W Polsce do rzadkości należy brak dostępu do sieci. Z internetu domowego korzysta każdy z nas. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej technologii, z której korzystają operatorzy sieci komórkowych, oraz telefonii stacjonarnej. Możliwości jest wiele. Możemy korzystać z internetu radiowego, albo z internetu kablowego, a także internetu mobilnego. Każdy może wybrać dla siebie najlepszą opcję i korzystać do woli. Osoby, które interesują się nowinkami oraz nowymi ofertami powinny sprawdzić aktualne propozycje w porównywarce internetowej Finmarket. Mamy tam możliwość sprawdzenia aktualnych ofert, cen, a także porównanie ze sobą kilku abonamentów jednocześnie!

Kompatybilne urządzenia

Oprócz korzystania z internetu w tradycyjny sposób, czyli za pośrednictwem komputera, możemy korzystać z niego także z innych urządzeń. Każdy smartfon oraz tablet ma możliwość łączenia się z internetem dzięki wi-fi. Niektórzy operatorzy wprowadzili możliwość rozprowadzenia internetu domowego także poza ściany domu. Używając odpowiednich urządzeń możemy korzystać z naszej sieci nawet w miejscu oddalonym O 1km. od naszego domu! Mając tak duży zasięg trzeba pamiętać o zabezpieczeniu dostępu do sieci, aby inni nie mieli możliwości korzystania z niego.

Wiele Polaków po pracy lubi spotykać się ze swoimi przyjaciółmi i grać w karty. Ta tradycja bardzo dobrze przyjęła się w wielu polskich domach. Do dziś jest popularna wśród ludzi z różnych pokoleń.

W czasach gdy nie było bajek, gier komputerowych czy przenośnych odtwarzaczy muzyki, głównym zajęciem setek osób była gra w karty. Jest ich naprawdę wielka ilość, dla dzieci oraz dla zaawansowanych zawodników. Gra w Piotrusia zawsze cieszyła się ogromną popularnością, dzięki swojej prostocie. Może w niej uczestniczyć od dwóch do pięciu graczy a talia zawiera 25 kart. Elementy strategii w niej nie są wielkie, lecz nie to tutaj jest najważniejsze. ?Piotruś? od wielu pokoleń wyrabiał w młodych Polakach spostrzegawczość, umiejętność kojarzenia czy uczył zachowań społecznych. Wielkim plusem tej zabawy jest to, że można ją dostosowywać zależnie od wieku grających w nią dzieci.

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia 54. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Organizatorzy przygotowali prawdziwą ucztę dla miłośników renesansowych, barokowych i romantycznych kompozycji oraz ich współczesnych interpretacji. Jak co roku część koncertów odbędzie się w przepięknej scenerii łańcuckiego Zamku. Tam zabrzmi opera Gaetano Donizettiego oraz muzyka znana z wielkiego ekranu. 

W dniach 23-30 maja Łańcut po raz kolejny stanie się światową stolicą muzyki klasycznej, filmowej i teatralnej. Podczas tegorocznej edycja Festiwalu przez 8 dni będzie można zakosztować aż 10 wyjątkowych koncertów. Tradycją łańcuckich spotkań z muzyką, odbywających się od 1961 roku, są koncerty w przepięknej scenerii Zamku Lubomirskich i Potockich. Tego akcentu nie zabraknie również i tym razem.

O bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji rozmawiano podczas posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczyła wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

Podkarpackie Kuratorium Oświaty szacuje, że na wypoczynek poza miejsce zamieszkania wyjedzie ok. 30% dzieci i młodzieży. Od początku maja kuratorium prowadzi rejestrację form wypoczynku, które zgłaszają organizatorzy. Podkarpacki kurator oświaty Jacek Wojtas podczas posiedzenia przekazał, że w szkołach jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego prowadzone będą pogadanki na temat bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży, zrealizowane zostaną audycje radiowe i programy telewizyjne. Jak co roku uruchomiony zostanie telefon interwencyjny pod nr 728 832 622, który funkcjonować będzie całodobowo.

Podkarpaccy policjanci prowadzą dziś działania "Prędkość". Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Policja przypomina - od dziś kary dla piratów drogowych są znacznie surowsze!

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków, to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących jest jednym z priorytetowych zadań Policji.

W sobotę 16 maja 2015 r. w godzinach 19.00 - 1.00 odbędzie się X edycja Europejskiej Nocy Muzeów w Rzeszowie. Wstep wolny.

Program X Europejskiej Nocy Muzeów w Rzeszowie:

Przedsiębiorcy, prowadzący indywidualną działalność gospodarczą, mogą starać się o pożyczkę bez wizyty w oddziale banku. Już za pomocą kilku kliknąć złożą stosowny wniosek, a decyzji i pieniędzy mogą się spodziewać jeszcze tego samego dnia.

Zwykle wzięcie kredytu łączy się z koniecznością dopełnienia szeregu formalności, łącznie z odstaniem w długim ogonku kolejki, ciągnącej się metrami w każdym cieszącym się popularnością banku. To z kolei oznacza stratę czasu i ? w efekcie ? pieniędzy, które podczas jego upływu moglibyśmy zarobić. Teraz jednak istnieje alternatywa ? pożyczkę można wziąć online, bez przekraczania progu własnego domu.