Wakacje powoli się kończą i u wielu rodziców hasło "wyprawka szkolna" wywołuje gęsią skórkę. Nic dziwnego, skoro niemal co roku zmieniane są programy nauczania, a tym samym podręczniki. Dodatkowo koszty przyborów szkolnych i wyposażenia również nie są niskie. Wyprawka szkolna dla jednego dziecka to koszt kilkuset złotych. W przypadku kilkorga dzieci koszty urastają do rangi niebotycznych. Jak zaoszczędzić i czy to możliwe?

Korzystając z wypożyczalni samochodów możesz zapewnić wyjątkowy komfort swoim gościom i godnie celebrować najważniejsze chwile w swoim własnym życiu. W ofercie tego typu firm można znaleźć usługę wynajmu aut dla hoteli i wybrać jeden z luksusowo wyposażonych samochodów na Twój bajkowy ślub. Samochody przygotowane na specjalne okazje mają piękną prezencję i tzw. "duszę", warto więc wynająć je choćby z szacunku dla tych, którzy będą nimi podróżować.

Jesień to nie koniec pięknego ogrodu, to dopiero początek. Jeśli chcemy już wczesną wiosną cieszyć się pięknem nowych roślin, właśnie jesienią musimy o to szczególnie zadbać. Tutaj podpowiemy Ci o czym nie można zapomnieć robiąc jesienne porządki w ogrodzie.

W ostatni wakacyjny weekend policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach. W związku z tym od 28 do 30 sierpnia br. prowadzona będzie policyjna akcja "Ostatni weekend wakacji - 2015". W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po drogach naszego województwa, kierowcy muszą liczyć się z częstszymi kontrolami.

W ciągu tych trzech dni policjanci skupią swoją uwagę głównie na ułatwianiu ruchu pojazdów na głównych węzłach komunikacyjnych województwa oraz głównych drogach wylotowych z aglomeracji miejskich. Funkcjonariusze zdecydowanie reagować będą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania poruszającej się wolniej kolumny pojazdów. Podejmować będą stanowcze interwencje wobec uczestników ruchu popełniających wykroczenia, które zgodnie z prowadzonymi analizami zagrożenia stanowią główne przyczyny wypadków drogowych, czyli:

  • nadmierną prędkość, brawurową jazdę
  • nieprawidłowe wyprzedzanie
  • nieustąpienie pierwszeństwa
  • kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu
  • jazdę bez pasów bezpieczeństwa
  • rozmawianie przez telefon komórkowy podczas jazdy
  • przejeżdżanie na czerwonym świetle

Zadbajmy wszyscy, aby ten ostatni weekend wakacji był bezpieczny.

Wstępne dane statystyczne dotyczące wypadków na drogach naszego województwa w okresie wakacji 2015 roku, w porównaniu do wakacji roku ubiegłego, wskazują duży spadek zarówno liczby wypadków, osób rannych, jak i ofiar śmiertelnych tych zdarzeń.

 

W najbliższą sobotę (29 sierpnia) oraz 5 września, w związku z wykonywaniem warstwy ścieralnej nawierzchni na odcinku od ul. Załęskiej do ul. Ciepłowniczej, nastąpią okresowe zamknięcia ulic dla ruchu pojazdów.

Rynek finansowy jest coraz bogatszy w oferty, coraz więcej pojawia się interesujących propozycji, coraz więcej też mamy dylematów jaką ofertę najlepiej wybrać, aby było najlepiej dla nas, czyli tą najlepszą i najkorzystniejszą. Szczególnie jeżeli chodzi o rynek mieszkaniowy i rynek kredytów mieszkaniowych lub też kredytów hipotecznych. Między innymi dlatego, że rządzi nimi niestety spread walutowy oraz wahania kursowe, które nie są łatwe do przewidzenia dla laików.


Kanada, Polska i Ukraina. To państwa skąd pochodziło 19 artystów, uczestników XI Pleneru Malarskiego w Boguchwale. Efektem ich pracy są 263 prace. Część z nich stanowi przyszłą kolekcję Podkarpackiej Zachęty Sztuk Pięknych.

Plener odbywał się w dniach 10-23 sierpnia br. Niektórzy z artystów uczestniczą w boguchwalskich plenerach od początku. - Tutaj odpoczywam od zgiełku stolicy, a jednocześnie pracuję twórczo. W Boguchwale znajduję miejsce dla własnej inspiracji, za każdym razem odkrywając coś nowego w tej miejscowości - mówi Elżbieta Białaszek z Warszawy.

Przechowywanie i magazynowanie towarów to dziś bardzo ważne zagadnienie. Obecnie, kiedy powierzchnia magazynowa to jeden z większych wydatków na rachunku przedsiębiorstwa niezbędne okazuje się jak najlepsze wykorzystanie powierzchni.

Dzięki dobrze dobranym paletom i skrzyniopaletom można umieścić dużą ilość towarów na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Umiejętne ich rozmieszczenie na półkach to dodatkowa zaleta. Zanim jednak kupisz pierwszą lepszą partię palet najpierw powinieneś zapoznać się szczegółowo z szeroką ofertą jaka znajduje się na rynku.

Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza Mieszkańców Osiedli POBITNO i WILKOWYJA na uroczyste otwarcie I etapu "Wisłokostrady" (przedłużenie ul. Rejtana w kierunku ul. Ciepłowniczej) oraz na spotkanie w sprawie:

- projektu budżetu na 2016 rok,
- bieżących spraw osiedli.

W pierwszy weekend października (1-3.10) w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Breakout Days. Festiwalu, który został stworzony ku pamięci Tadeusza Nalepy i jego twórczości.

Tadeusz Nalepa był wybitnym artystą, twórcą ponadczasowym, który wytyczył nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w tamtym czasie ograniczenia estetyczne. Muzyka stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem.

Na stronie http://www.internetbeta.pl ruszyła sprzedaż biletów na InternetBeta2015, czyli siódmą edycję multidyscyplinarnej konferencji o internecie, nowych technologiach i innowacji. Konferencja odbędzie od 9 do 11 września 2015 roku w Centrum Turystyki i Rekreacji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Od 9 września na trzy dni Rzeszów opanują inwestorzy, startupowcy, twórcy innowacyjnych projektów internetowych, przedstawiciele najważniejszych agencji reklamowych, digitalowych, managerzy i właściciele zarządzający największymi serwisami i sklepami internetowymi, socjologowie i psycholodzy. Wszyscy przyjeżdżają na największą w tej części kraju konferencję związaną internetem i innowacją - InternetBeta.

Jak powszechnie wiadomo, umiejętność sprawnego operowania językiem obcym jest wysoko ceniona nie tylko przez potencjalnych pracodawców, ale również na co dzień - czy to w podróży, czy w towarzystwie. Nie można mieć zatem żadnych wątpliwości, iż warto uczyć się języków. Nietrudno zakupić słowniki czy podręczniki do nauki w domu, podobnie jak można zapisać się na kurs. Mimo to, przy nauczaniu na własną rękę często brakuje nam dyscypliny i samozaparcia. Warto zatem pamiętać, na czym należy się skupić, kiedy chcemy nauczyć się władać językiem obcym.

Wczoraj późnym wieczorem zakończyły się policyjne działania "Sierpniowy Weekend". W ciągu trzech dni, od piątku (14 sierpnia) do niedzieli (16 sierpnia) wydarzyło się 19 wypadków. Zginęły dwie osoby, a 25 zostało rannych. Wyeliminowano z ruchu 57 nietrzeźwych kierujących.

"Sierpniowy weekend" - tak nazwano działania policjantów ruchu drogowego i prewencji. Podczas tych trzech dni, funkcjonariusze dbali, by na podkarpackich drogach było bezpiecznie. Wiele osób wybrało się na odpoczynek w Bieszczady i do innych atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Było dość tłoczno na drogach.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje Pasażerów, że w dniach 19 ? 30 sierpnia br. w związku z pracami drogowymi w okolicy skrzyżowania Al. Sikorskiego z ul. Strażacką wyznaczone zostają tymczasowe objazdy dla poniższych linii (obowiązują w obu kierunkach):

Pijani kierowcy mają coraz więcej zmartwień, gdyż od 18 maja 2015 roku przepisy drogowe zostały zaostrzone, aby jeszcze skuteczniej odstraszyć od niebezpiecznej jazdy.

Nowe przepisy wprowadzone 18 maja 2015 roku wprowadzają następujące zmiany:

  • Odebranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h na 3 miesiące
  • Przedłużenie kary odebrania prawa jazdy z 3 do 6 miesięcy, za jazdę pomimo zastosowania kary z poprzedniego punktu
  • Odebranie uprawnień prowadzenia samochodu osobie, która prowadzi samochód mimo poprzedniej kary, co skutkuje koniecznością ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy

Każdy przedsiębiorca, bez względu na to, w jakiej branży pracuje, chce w jak największym stopniu zminimalizować koszty, zwłaszcza te przeznaczane na materiały. Oczywiście optymalna sytuacja to taka, w której oszczędności te nie mają żadnego wpływu na jakość wykonywanej usługi czy produktu. W przemyśle meblarskim jest to szczególnie ważne; nie chodzi bowiem wyłącznie o oszczędności firmy, ale także o ochronę środowiska naturalnego. W celu optymalizacji wydajności w tych branżach, powstały specjalne programy do projektowania, które zapewniają najbardziej korzystny rozkrój płyt meblowych. Programy te przeznaczone są przede wszystkim dla wytwórców mebli oraz zakładów stolarskich.

Już wkrótce kultowa akcja Wyzwanie Smaku Pepsi odwiedzi Rzeszów! Przed wejściem do Galerii Rzeszów w ramach "ślepych testów", wszyscy chętni będą mogli spróbować napojów typu cola i wybrać ten, który smakuje im bardziej.

Podczas zabawy oba napoje są schładzane do takiej samej temperatury i przelewane ze świeżo otwartych puszek. Uczestnik testu nie wie, który napój jest w danym kubeczku, więc podejmując decyzję kieruje się tylko preferencjami smakowymi.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie informuje, że 12 sierpnia br. na terenie gminy Nisko stwierdzono przekroczenie poziomu informowania o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego ozonu (stężenia powyżej 180 ?g/m3).

Przekroczenie poziomu informowania o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego ozonu w gminie Nisko stwierdzono na podstawie automatycznych pomiarów na stacji w Nisku przy ul. Szklarniowej. Najwyższa wartość 1-godzinnego stężenia ozonu na stacji automatycznej w Nisku w dniu 12 sierpnia wyniosła 183 ?g/m3. Również na pozostałych stacjach monitorujących stężenia ozonu w województwie zanotowano wysokie poziomy stężeń O3.

W związku z wysokimi temperaturami występującymi na obszarze całego kraju Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Rzeszowa uprzejmie informuje:

- wodę pitną dla mieszkańców w przypadkach jej braku dostarcza Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rzeszowie. Potrzebę dostawy należy zgłaszać pod numerem telefonu 994 lub 17 850 96 66. 
Właściciele nieruchomości winni zaopatrzyć się w odpowiednie pojemniki do przechowywania wody,

Tragicznie przedstawia się bilans weekendowych zdarzeń nad wodą. W sobotę wieczorem w Sanie w Nisku utonął 21-letni mężczyzna. W niedzielę utonęły trzy osoby. 18-latek utonął w niestrzeżonym zbiorniku wodnym w Nisku. 51-letni mężczyzna wypadł z kajaka na Jeziorze Solińskim, a 30-latek podczas wycieczki kajakiem wpadł do Sanu w Zgodzie koło Jarosławia.