Z życia wzięte

Salon jest miejscem, gdzie najczęściej wypoczywamy, spotykamy się ze znajomymi, relaksujemy się. Warto zadbać o to, byśmy czuli się w nim komfortowo. Jeśli odpowiednio zaplanujemy wystrój, zadbamy o każdy detal, salon stanie się ciepłym, przytulnym sercem domu czy mieszkania. Fototapeta może być idealnym pomysłem, jeśli chcemy nadać pomieszczeniu charakter, optycznie go powiększyć lub zmniejszyć. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią.

Jak wybrać fototapetę do salonu?

Zanim zdecydujemy się na konkretny wzór fototapety, warto zastanowić się nad tym, jakie zadanie ma ona spełnić. Jeśli salon jest duży, przytłaczający i chcemy sprawić, by stał się bardziej przytulny, warto zastosować taki wzór fototapety, by stał się przytulny. W tym celu warto wybrać fototapetę w ciemniejszych kolorach. Możemy zdecydować się na dowolny wzór - krajobraz, abstrakcję, obrazy. Fototapeta może podkreślać również zainteresowania domowników, ich pasje, np. fototapeta muzyczna przedstawiająca nuty, instrumenty czy fototapeta fantasy. Fototapetę możesz również stworzyć z własnego zdjęcia. To świetna alternatywa dla fotografii oprawionych w ramki.

Jeśli zależy Ci na optycznym powiększeniu salonu, zdecyduj się na fototapety przestrzenne lub fototapety 3D. Mogą to być abstrakcyjne wzory lub krajobrazy z wrażeniem głębi. Dzięki dodaniu odpowiednich cieni, złudzeniu optycznemu, Twój salon się "powiększy". To dobre rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń w mieszkaniach. 

Fototapeta sprawdzi się również w przypadku, gdy mamy salon połączony z kuchnią. Zastosowanie odpowiednich wzorów fototapet na ścianach, pomoże nam rozdzielić pomieszczenia.

Modny salon dzięki fototapetom

Fototapety zyskują na popularności. Nic dziwnego, są nie tylko niezwykle stylowe, ale także funkcjonalne. Bez obaw można je myć, ukryją plamy czy zadrapania na ścianach. Sprawiają, że możemy stworzyć unikatowy salon z obrazów, jakie tylko sobie wymarzymy. Bez względu na to, czy lubisz pomieszczenia w kobiecym stylu, stylu vintage, nowoczesnym - z pewnością wybierzesz wzór, który podkreśli charakter wnętrza.