21
Wt, Maj

Informacje

Lato zbliża się wielkimi krokami, a z doświadczenia poprzednich lat wiemy, iż temperatury mogą być naprawdę wysokie. Czy jest zatem ustalona maksymalna temperatura powyżej której pracownik ma prawo odmówić pracy? Zapraszam do lektury!

Duże okna balkonowe i tarasowe to sposób na stworzenie przyjemnej atmosfery wewnątrz domu czy mieszkania. Dzięki nim poprawia się wygląd zewnętrzny budynku, który za sprawą sporych przeszkleń zyskuje na lekkości. W samych wnętrzach okna balkonowe znacznej wielkości pomagają w optycznym powiększeniu przestrzeni, a nawet wpisują się w dogrzewanie pomieszczeń.

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni zaprasza absolwentów studiów licencjackich na kontynuowanie wiedzy na studiach II stopnia, a absolwentów – na studia podyplomowe. Obecnie trwa rekrutacja na studia podyplomowe na kilka interesujących kierunków. Jeśli zastanawiasz się, jaki kierunek studiów wybrać i rozważasz studia podyplomowe – powinieneś zapoznać się z szeroką ofertą studiów gdyńskiej uczelni WSAiB. Ukończenie studiów podyplomowych daje możliwość  zdobycia przyszłościowego zawodu, a tym samym rozwoju zawodowego i dobrze płatnej pracy.

Przedmioty i meble, które obrzydły pokoleniu wychowanym w PRL dla ich dzieci są perłami i obiektami pożądania. Polski design lat 60. i 70. jest obecnie popularniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Zobacz, dlaczego tak się dzieje i gdzie można znaleźć cenne unikaty.

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 25-latek, który w jednym z przeworskich lombardów grożąc przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy. Kiedy mu się to nie udało, zaatakował przechodnia na parkingu. Wtedy zgubił atrapę broni. Policjanci ustalili sprawcę, będzie odpowiadał za usiłowanie rozboju.

Niżańscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę skody. Mężczyzna był pijany, a obok niego siedział pasażer, który jak się okazało,był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 34-latek został zatrzymany i dowieziony do zakładu karnego.

Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego STOMIL S.A. to prawdziwy czarny koń polskiej branży wyrobów gumowych. Fabryka powstała w 1920 roku całkowicie rewolucjonizując rynek krajowy i zagraniczny, czego najlepszym dowodem było uruchomienie pierwszej w Polsce produkcji wężów hydraulicznych. Obecnie STOMIL zatrudnia ponad 300 pracowników oraz dostarcza swoje wyroby blisko 3000 klientów z kraju i zagranicy.

Od września 2016 roku samochód wystawowy firmy TECH Sterowniki, lidera produkcji urządzeń elektronicznych do sterowania ogrzewaniem odwiedza największe polskie miasta. W jego wnętrzu znajdują się najnowsze modele sterowników oraz te, które od lat cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. Każdy może przyjść, zobaczyć i wypróbować możliwości poszczególnych urządzeń, a także uzyskać odpowiedzi na pytania związane z ich montażem oraz użytkowaniem.

Zapraszamy do obejżenia wideo i foto relacji z Powitania Lata w Jeżowem

Ten, kto prowadzi swoją działalność gospodarczą i choć raz sprowadzał alkohol do Polski z zagranicy, dobrze wie, jak wiele trudności może się z tym wiązać. Masa przepisów, kontroli celnej i stresu – to nieodłączne elementy towarzyszące w takiej sytuacji.

Okazuje się, że postępowanie upadłościowe można wszcząć nie tylko wobec firm, ale również wobec osób fizycznych nieposiadających działalności gospodarczej. Często jest to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy od lat nie są w stanie spłacić swoich długów. Upadłość konsumencka pozwala im uregulować należności i rozpocząć nowy etap w życiu.

Większość polskich przedsiębiorców mogłaby do tej listy dopisać co najmniej kilka swoich własnych punktów. Tylko ten, kto nic nie robi, nie popełnia błędów. Jednak w przypadku fabryk, każdy z błędów w organizacji produkcji może być bardzo kosztowny. Dlatego polecamy rozwiązanie bezkompromisowe - jedno dla wszystkich problemów. OptiMES jest tak kompleksowy i skuteczny, że rozwiąże nawet te kwestie, których sam jeszcze nie jesteś świadomy.

W dzisiejszych czasach istnieje bardzo wiele form nauki. Począwszy od tradycyjnej szkoły, poprzez naukę online, a skończywszy na nauczaniu indywidualnym.

Dla wielu uczniów, niezależnie od formy nauki, przychodzi taki moment, że potrzebują pomocy w nauce, pomocy w przygotowaniu się do egzaminów lub najzwyczajniej potrzebują korepetycji z danej dziedziny nauki. Mogą wtedy sięgnąć do internetu, aby znaleźć pomoc, mogą również prosić kogoś znajomego lub poszukać profesjonalnego korepetytora. O ile w dużych miastach może nie być problemem, o tyle w mniejszych miasteczkach i miejscowościach problem znacząco wzrasta.

Motywacja jest tym dla umysłu tym, czym napój energetyczny dla organizmu. To bardzo silne uczucie, która pozwoli Ci przenosić góry, jeśli tyko zechcesz. Wydawać by się mogło, że wyrażenie „motywacja do nauki” to swoista sprzeczność. Dziś jednak przedstawiamy kilka prostych, a zarazem skutecznych metod, które przekonają Cię, że nie jest to aż takie trudne.

Każdy, kto kiedykolwiek uczyć się przedmiotów ścisłych zapewne zgodzi się ze stwierdzeniem, że to praktyka czyni mistrza. W przypadku nauki przedmiotów ścisłych na niewiele zdaje się bezmyślne wielogodzinne wkuwanie regułek. Tego typu nauka czasami sprawdza się, ale na bardzo krótką metę. Bez zrozumienia podstaw i praktycznych ćwiczeń nie da się w pełni opanować przedmiotów ścisłych.

Dla większości młodych (i nie tylko) ludzi internet jest łatwym i przyjemnym sposobem na komunikowanie się między sobą.Można oczywiście wysyłać do siebie wiadomości e-mail, czy zostawiać informacje na forach dyskusyjnych, jednak odbywanie rozmowy w czasie rzeczywistym z jedną lub wieloma osobami jednocześnie jest najbardziej atrakcyjne. Umożliwia to żywą dyskusję, możliwość szybkiego „dogadania się”, otrzymania od razu odpowiedzi na zadane pytania.Przez parę lat powstało dużo programów umożliwiających taką komunikację. Jeszcze niedawno największą popularnością cieszyły się kanały IRC, program ICQ. Po paru latach zostały one wyparte przez inne, działające z powodzeniem do tej pory. Do najpopularniejszych dzisiaj możemy zaliczyć Gadu-Gadu i Skype.