Informacje

W kodeksie cywilnym ustawodawca przewidział dwa rodzaje dziedziczenia – testamentowe i ustawowe. To pierwsze jest zależne od woli spadkodawcy. Natomiast dziedziczenie ustawowe będzie obejmować członków najbliższej rodziny – na przykład dzieci oraz małżonka spadkodawcy. W tym aspekcie mówi się również o tak zwanej zasadzie sprawiedliwości. Jeśli więc zmarły nie pozostawił po sobie testamentu ani żadnej innej formy rozporządzania spadkiem lub zapisał bliskim tylko część swojego dobytku, spadek podlegać podziałowi między rodzinę spadkodawcy zgodnie z kolejnością dziedziczenia ustawowego na mocy orzeczenia sądu.

Tytułowe pytanie wielu osobom może wydać się iście retorycznym, bo wszak skoro jest dług i komornik wszczął egzekucję a dłużnik jest właścicielem nieruchomości, to komornik może ją zlicytować. Nie tak szybko jednak o ile w ogóle.

Czy smartfon jest dobry dla dzieci? Jaki jest najlepszy czas na dawanie dzieciom smartfonów?

Przedmioty i meble, które obrzydły pokoleniu wychowanym w PRL dla ich dzieci są perłami i obiektami pożądania. Polski design lat 60. i 70. jest obecnie popularniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Zobacz, dlaczego tak się dzieje i gdzie można znaleźć cenne unikaty.

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 25-latek, który w jednym z przeworskich lombardów grożąc przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy. Kiedy mu się to nie udało, zaatakował przechodnia na parkingu. Wtedy zgubił atrapę broni. Policjanci ustalili sprawcę, będzie odpowiadał za usiłowanie rozboju.

Niżańscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę skody. Mężczyzna był pijany, a obok niego siedział pasażer, który jak się okazało,był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 34-latek został zatrzymany i dowieziony do zakładu karnego.

Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego STOMIL S.A. to prawdziwy czarny koń polskiej branży wyrobów gumowych. Fabryka powstała w 1920 roku całkowicie rewolucjonizując rynek krajowy i zagraniczny, czego najlepszym dowodem było uruchomienie pierwszej w Polsce produkcji wężów hydraulicznych. Obecnie STOMIL zatrudnia ponad 300 pracowników oraz dostarcza swoje wyroby blisko 3000 klientów z kraju i zagranicy.

Od września 2016 roku samochód wystawowy firmy TECH Sterowniki, lidera produkcji urządzeń elektronicznych do sterowania ogrzewaniem odwiedza największe polskie miasta. W jego wnętrzu znajdują się najnowsze modele sterowników oraz te, które od lat cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. Każdy może przyjść, zobaczyć i wypróbować możliwości poszczególnych urządzeń, a także uzyskać odpowiedzi na pytania związane z ich montażem oraz użytkowaniem.

Zapraszamy do obejżenia wideo i foto relacji z Powitania Lata w Jeżowem

Pewnie nie raz już miałeś do czynienia z odzieżą reklamową, ale nawet nie zdawałeś sobie z tego sprawy. Ubranie, które jest oznakowane za pomocą logo lub hasła reklamowego pozwala promować dany produkt i budować więź z marką. Odzież reklamowa jest znana na rynku od wielu lat. Odzież reklamowa może spełniać wiele zadań, ale najważniejszym z nich jest zainteresowanie przyszłych oraz obecnych klientów, zachęcanie ich do zapoznania się z produktem.

Brak kapitału na rozwój to częsta bolączka młodych firm. Z problemem tym borykają się zarówno „tradycyjne” biznesy, jak i te bardziej innowacyjne, zwane startupami. Jakie jest najlepsze rozwiązanie?

Hurtownia chemii gospodarczej to miejsce nie tylko dla profesjonalistów. Znajdziesz tutaj sprawdzone produkty, środki czystości, które wykorzystasz nie tylko w biurze, restauracji, sklepie, ale i do czyszczenia w domu lub mieszkaniu. 

W dzisiejszych czasach istnieje bardzo wiele form nauki. Począwszy od tradycyjnej szkoły, poprzez naukę online, a skończywszy na nauczaniu indywidualnym.

Dla wielu uczniów, niezależnie od formy nauki, przychodzi taki moment, że potrzebują pomocy w nauce, pomocy w przygotowaniu się do egzaminów lub najzwyczajniej potrzebują korepetycji z danej dziedziny nauki. Mogą wtedy sięgnąć do internetu, aby znaleźć pomoc, mogą również prosić kogoś znajomego lub poszukać profesjonalnego korepetytora. O ile w dużych miastach może nie być problemem, o tyle w mniejszych miasteczkach i miejscowościach problem znacząco wzrasta.

Motywacja jest tym dla umysłu tym, czym napój energetyczny dla organizmu. To bardzo silne uczucie, która pozwoli Ci przenosić góry, jeśli tyko zechcesz. Wydawać by się mogło, że wyrażenie „motywacja do nauki” to swoista sprzeczność. Dziś jednak przedstawiamy kilka prostych, a zarazem skutecznych metod, które przekonają Cię, że nie jest to aż takie trudne.

Każdy, kto kiedykolwiek uczyć się przedmiotów ścisłych zapewne zgodzi się ze stwierdzeniem, że to praktyka czyni mistrza. W przypadku nauki przedmiotów ścisłych na niewiele zdaje się bezmyślne wielogodzinne wkuwanie regułek. Tego typu nauka czasami sprawdza się, ale na bardzo krótką metę. Bez zrozumienia podstaw i praktycznych ćwiczeń nie da się w pełni opanować przedmiotów ścisłych.

Dla większości młodych (i nie tylko) ludzi internet jest łatwym i przyjemnym sposobem na komunikowanie się między sobą.Można oczywiście wysyłać do siebie wiadomości e-mail, czy zostawiać informacje na forach dyskusyjnych, jednak odbywanie rozmowy w czasie rzeczywistym z jedną lub wieloma osobami jednocześnie jest najbardziej atrakcyjne. Umożliwia to żywą dyskusję, możliwość szybkiego „dogadania się”, otrzymania od razu odpowiedzi na zadane pytania.Przez parę lat powstało dużo programów umożliwiających taką komunikację. Jeszcze niedawno największą popularnością cieszyły się kanały IRC, program ICQ. Po paru latach zostały one wyparte przez inne, działające z powodzeniem do tej pory. Do najpopularniejszych dzisiaj możemy zaliczyć Gadu-Gadu i Skype.