Informacje

Potówki są zmianami skórnymi, które objawiają się w postaci małych, swędzących krostek, które pojawiają się na całym ciele, niezależnie od wieku (często pojawiają się u noworodków i niemowlaków) w efekcie przegrzania się ciała. Pojawiają się w skupiskach, zazwyczaj w takich miejscach jak twarz, kark, plecach, brzuch, a także pachwinach oraz na stopach, dłoniach i klatce piersiowej. Ich powstanie nie potrzebuje zbyt wiele czasu, na szczęście można je w dosyć prosty sposób pozbyć. W jaki sposób najlepiej pozbyć sie potówek, tak by nie pojawiały się ponownie. Czy warto wykonać testy diagnostyczne skóry?

Wiele substancji wpływa na potencję u mężczyzn. Badaniom w tym zakresie poświęcona jest ogromna liczba publikacji. Warto scharakteryzować negatywne skutki tych substancji, o których prawie wszyscy słyszeli, a wielu miało nawet z nimi kontakt. Mowa o zwykłych środkach tzw. substancjach psychotropowych - tj. substancje wpływające na psychikę. Przede wszystkim są to alkohol, nikotyna i narkotyki.

Zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej – tak brzmi pełna nazwa dolegliwości potocznie nazywanej „łokciem tenisisty„ Choroba ta wcale nie dotyczy jedynie zawodowych sportowców. Choć kłujący ból występujący w obrębie łokcia bywa dolegliwy, należy pamiętać, że łokieć tenisisty można dość łatwo i skutecznie wyleczyć. Podejrzenia wystąpienia dolegliwości należy skonsultować z lekarzem. Mając jednoznaczną diagnozę, można rozpocząć leczenie. W dalszej części artykułu znajdziesz pięć najczęściej stosowanych metod leczenia „łokcia tenisisty”, które przynoszą widoczne rezultaty i przyspieszają powrót do pełnej sprawności.

Magnez jest jednym z podstawowych pierwiastków, które odgrywają ważną rolę w organizmie człowieka i wpływają na jego prawidłowe funkcjonowanie. Zarówno nadmiar tego pierwiastka, jak i przede wszystkim jego niedobór niesie ze sobą różne skutki dla organizmu. Warto więc wiedzieć za co magnez odpowiada i jakie funkcje wspiera, a także kiedy i w jaki sposób należy go prawidłowo suplementować.

Coraz częściej można usłyszeć o celiakii i alergii na gluten. Gdy ta przypadłość dotyka małe dzieci, przygotowywanie posiłków - szczególnie na etapie rozszerzania diety - może okazać się dla rodziców prawdziwym wyzwaniem. I choć dieta bezglutenowa wyklucza wiele ogólnodostępnych produktów spożywczych, to jednak nie narusza równowagi odżywczej. Czy to jednak oznacza, że należy ten problem ignorować? Absolutnie nie! Nasz artykuł to skarbnica wiedzy dla każdej mamy bezglutenowego maluszka.

Nasiona chia to ziarenka pozyskiwane z owoców szałwii hiszpańskiej. Jest to ciepłolubna roślina zielna osiągająca w naturalnym klimacie do 1 m wysokości. Do wzrostu potrzebuje specyficznych warunków, takich jak sucha gleba, duże nasłonecznienie i regularne podlewanie. Wbrew nazwie, nie wywodzi się z półwyspu Iberyjskiego, ale z terenów Ameryki Środkowej. Obecnie uprawia się ją jednak w wielu krajach, takich jak Hiszpania, Meksyk czy Gwatemala. Roślina ceniona jest za jadalne maleńkie nasionka zawarte w jej owocach. Stanowią one prawdziwą skarbnicę wielu cennych składników odżywczych, takich jak białko, witaminy, sole mineralne, antyoksydanty czy błonnik pokarmowy. Zawierają również duże ilości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT).

Chcesz mieć piękne usta i cieszyć się atrakcyjnością? Pamiętaj, że sam uśmiech i dobra pomadka to nie wszystko – wskazana jest także systematyczna pielęgnacja. Oto sprawdzone sposoby, jak utrzymać usta w doskonałej kondycji i zyskać zmysłowy look.

Właściwie skomponowana pielęgnacja twarzy składa się z kilku etapów i jest podstawą do poprawienia kondycji skóry oraz do spowolnienia procesu starzenia. Należy zachować prawidłową sekwencję nakładanych kosmetyków. Dowiedz się, jak zadbać o swoją skórę krok po kroku.

Kremy koloryzujące, a jednocześnie pielęgnujące od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Najpopularniejsze są kremy BB, jednak koncerny kosmetyczne proponują także kremy CC. Po te ostatnie sięgają przede wszystkim kobiety, które szukają sposobu na zamaskowanie niedoskonałości skóry. Kremy CC mają jednak o wiele więcej właściwości. Jakie one są? Kiedy warto używać kremów CC?