19
Śr, Cze

Informacje

Uszkodzenie słuchu najczęściej jest nieodwracalne, ale w wielu przypadkach można temu zapobiec. Ten problem może dotyczyć również Ciebie lub bliskich, dlatego zobacz, kiedy warto wykonać badanie słuchu.

Operacje zaćmy za granicą to jeden z powodów dla których wielu Polaków cierpiących na odbierającą im wzrok chorobę nie muszą dziś czekać w długich kolejkach spotykanych w szpitalach wykonujących zabieg w ramach NFZ w kraju. Brak czasu oczekiwania dłuższego niż 30 dni i ogromne różnice w terminach przyjęć pacjentów to jednak niejedyny powód, dla którego wyjazdy za granicę zyskały wśród pacjentów tak duże zainteresowanie i coraz większe zaufanie. Czym różnią się operacja zaćmy w Polsce a za granicą i kiedy warto zdecydować się na tę drugą opcję?

Ryzyko wystąpienia próchnicy u dzieci występuje od momentu pojawienia się zawiązków zębów mlecznych. Od najmłodszych lat, a nawet miesięcy dziecka należy dbać o higienę jamy ustnej, która u niemowląt powinna być przeprowadzana przez opiekuna, przy użyciu specjalnej szczoteczki. Dziecko kilkuletnie, umiejące samodzielnie myć zęby, mimo szczerych chęci samodzielnego działania, trzeba doglądać w czynności mycia zębów oraz pomagać doczyścić trudno dostępne przestrzenie, minimalizując ryzyko pojawienia się próchnicy. Choroba ta jest bardzo powszechna, zwłaszcza u dzieci, które uwielbiają produkty słodzone, sprzyjające jej rozwojowi.

W dzisiejszych czasach jesteśmy narażeni na wiele zagrożeń. Głównymi z nich są te cywilizacyjne - wszechobecny smog truje nasze powietrze i sprawia, że łatwiej zapadamy na różnego rodzaju choroby. Zwłaszcza mieszkańcy dużych miast częściej chorują z powodu zanieczyszczeń. Wobec takiej sytuacji powinniśmy się przynajmniej zdrowo odżywiać. To gwarancja dobrego samopoczucia oraz braku nadwagi. Z tą można sobie poradzić i wbrew pozorom nie wymaga to aż tak wielu wyrzeczeń.

Wiele osób przy odchudzaniu popełnia błędy, które negatywnie wpływają nie tylko na efekty stosowanej diety, ale również na stan zdrowia. Jednym z nich jest stosowanie popularnych głodówek, które mają różne skutki. Wyjaśnijmy dziś sobie jak powinno się podejść do tego tematu.

Trening na siłowni nie ogranicza się zwykle tylko i wyłącznie do pracy w trakcie podnoszenia czy wyciskania, ale także jest związany z odpowiednim odżywianiem, rozgrzewką oraz suplementami, które wspomagają budowę mięśni. Jednak wielu zastanawia się, czy rzeczywiście są niezbędne.

W otchłani internetowych sklepów z biżuterią, znajduje się perełka, w której każdy wymagający klient znajdzie interesujące egzemplarze biżuterii ze stali szlachetnej. Taka specjalizacja w ozdobach, które nie wywołują w użytkownikach reakcji alergicznych, a do tego są trwałe i wyjątkowo bezobsługowe, czyni z Namiko.pl wyjątkowym sklepem.

Rozstępy to bardzo charakterystyczne zmiany skórne, które pojawić mogą się u każdego z nas. Rozstępy dotykają młodzieży w okresie dojrzewania, osób starszych, kobiet w okresie ciąży, coraz częściej z tym problemem borykają się mężczyźni. O to, czy można zapobiec pojawieniu się rozstępów oraz w jaki sposób pozbyć się już obecnych rozstępów, zapytamy eksperta – kosmetologa Centrum laseroterapii Neonia z Krakowa Joanne Godwin

Plamy na twarzy najczęściej pojawiają się po okresie letnim kiedy to skóra jest najbardziej narażona na szkodliwe działanie promieni UV. Na szczęście istnieją sposoby, które niwelują tego typu niedoskonałości. Dziś sprawdzimy co wpływa na powstawanie przebarwień i jak można z nimi walczyć.