Informacje

Wirus SARS-CoV-2 pojawił się niemal 2 lata temu, zmieniając życie większości z nas. Wiele badań wykazało, że COVID-19 nie tylko powoduje poważne zaburzenia podczas samej infekcji, ale pozostawia po sobie ślad na wiele miesięcy po chorobie. Tak zwany long-COVID oraz post COVID syndrom to zespół objawów, które pojawiają się po przejściu infekcji nawet bezobjawowo. Czym się charakteryzuje long-COVID i post COVID oraz jak z nimi walczyć?

Pandemia SARS-CoV-2 to niezwykle trudny czas nie tylko w życiu Polaków, ale ludzi żyjących niemal na całym świecie. Wiele osób musiało się zmagać z ciężką chorobą lub w jej wyniku utraciła kogoś bliskiego. Inni tracili pracę i zamykali biznesy. Właśnie dlatego efekty społeczne i psychologiczne będą odczuwalne jeszcze długo, choć jest szansa na opanowanie wirusa. Jak zadbać o zdrowie psychiczne w trudnym czasie pandemii? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule.

Przyjmowanie antybiotyku to w pewnych sytuacjach konieczność, jednak należy pamiętać, że wyjaławia on florę bakteryjną jelit, ponieważ działa nie tylko na bakterie chorobotwórcze, ale także niestety na te dobroczynne. Jak zadbać o florę bakteryjną dziecka w trakcie i po antybiotykoterapii? Podpowiadamy.

Wzrost świadomości na temat zdrowego odżywiania i jego wpływu na organizm sprawia, że coraz więcej osób sięga po produkty wyłącznie na bazie naturalnych składników. Niestety w wielu sklepach stacjonarnych wciąż pojawia się problem z ich dostępnością lub asortyment jest na tyle ubogi, że znacznie ogranicza możliwości wyboru. Na szczęście istnieje na to proste rozwiązanie – zakupy spożywcze online. Zamawianie zdrowej żywności przez internet to nie tylko wygoda, ale też duża oszczędność czasu i pieniędzy.

Magnez jest jednym z podstawowych pierwiastków, które odgrywają ważną rolę w organizmie człowieka i wpływają na jego prawidłowe funkcjonowanie. Zarówno nadmiar tego pierwiastka, jak i przede wszystkim jego niedobór niesie ze sobą różne skutki dla organizmu. Warto więc wiedzieć za co magnez odpowiada i jakie funkcje wspiera, a także kiedy i w jaki sposób należy go prawidłowo suplementować.

Coraz częściej można usłyszeć o celiakii i alergii na gluten. Gdy ta przypadłość dotyka małe dzieci, przygotowywanie posiłków - szczególnie na etapie rozszerzania diety - może okazać się dla rodziców prawdziwym wyzwaniem. I choć dieta bezglutenowa wyklucza wiele ogólnodostępnych produktów spożywczych, to jednak nie narusza równowagi odżywczej. Czy to jednak oznacza, że należy ten problem ignorować? Absolutnie nie! Nasz artykuł to skarbnica wiedzy dla każdej mamy bezglutenowego maluszka.

Chcesz mieć piękne usta i cieszyć się atrakcyjnością? Pamiętaj, że sam uśmiech i dobra pomadka to nie wszystko – wskazana jest także systematyczna pielęgnacja. Oto sprawdzone sposoby, jak utrzymać usta w doskonałej kondycji i zyskać zmysłowy look.

Właściwie skomponowana pielęgnacja twarzy składa się z kilku etapów i jest podstawą do poprawienia kondycji skóry oraz do spowolnienia procesu starzenia. Należy zachować prawidłową sekwencję nakładanych kosmetyków. Dowiedz się, jak zadbać o swoją skórę krok po kroku.

Kremy koloryzujące, a jednocześnie pielęgnujące od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Najpopularniejsze są kremy BB, jednak koncerny kosmetyczne proponują także kremy CC. Po te ostatnie sięgają przede wszystkim kobiety, które szukają sposobu na zamaskowanie niedoskonałości skóry. Kremy CC mają jednak o wiele więcej właściwości. Jakie one są? Kiedy warto używać kremów CC?