Informacje

Wędzenie w domu nie jest czymś nowym, ale w ostatnich latach przeżywa swój renesans i znów staje się trendem. Wynika to w dużej mierze z faktu, że dziś zwracamy coraz większą uwagę na to, co jemy. Konserwanty i mnóstwo chemicznych dodatków, którymi naładowane są artykuły spożywcze na półkach sklepowych sprawiają, że niektórzy wolą wziąć sprawy w swoje ręce i świadomie planować swoje posiłki z korzyścią dla zdrowia i samopoczucia.

Czystość jest najważniejsza

Wybuch pandemii uświadomił nas, jak ważne jest zachowanie higieny oraz czystości w pomieszczeniach, w których pracujemy, uczymy się czy też robimy zakupy. Stan czystości powierzchni lub podłóg, ma wpływ zasadniczy na szybkość rozprzestrzeniania się bakterii oraz wirusów. Naukowcy są zgodni, że na powierzchniach, które są regularnie i precyzyjnie czyszczone, rozwój patogenów jest utrudniony i ogranicza w znacznym stopniu ich namnażanie.

Gonty bitumiczne to jeden z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów pokryć dachowych stosowanych w domach mieszkalnych. Choć najczęściej kojarzone są z tradycyjnym amerykańskim domem w stylu "ranczo", można je stosować niemal w każdym klimacie i stylu architektonicznym. Są niedrogie, łatwe w montażu i konserwacji oraz dostępne w szerokiej gamie kolorów i materiałów. Gonty bitumiczne są wykonane z włókna szklanego umieszczonego pomiędzy asfaltem a granulatem ceramicznym. Asfalt działa jako środek hydroizolacyjny, a granulki ceramiczne chronią gont przed promieniowaniem UV. Większość producentów udziela na swoje produkty od 20 do 30 lat gwarancji.

Przedmioty i meble, które obrzydły pokoleniu wychowanym w PRL dla ich dzieci są perłami i obiektami pożądania. Polski design lat 60. i 70. jest obecnie popularniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Zobacz, dlaczego tak się dzieje i gdzie można znaleźć cenne unikaty.

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 25-latek, który w jednym z przeworskich lombardów grożąc przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy. Kiedy mu się to nie udało, zaatakował przechodnia na parkingu. Wtedy zgubił atrapę broni. Policjanci ustalili sprawcę, będzie odpowiadał za usiłowanie rozboju.

Niżańscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę skody. Mężczyzna był pijany, a obok niego siedział pasażer, który jak się okazało,był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 34-latek został zatrzymany i dowieziony do zakładu karnego.

Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego STOMIL S.A. to prawdziwy czarny koń polskiej branży wyrobów gumowych. Fabryka powstała w 1920 roku całkowicie rewolucjonizując rynek krajowy i zagraniczny, czego najlepszym dowodem było uruchomienie pierwszej w Polsce produkcji wężów hydraulicznych. Obecnie STOMIL zatrudnia ponad 300 pracowników oraz dostarcza swoje wyroby blisko 3000 klientów z kraju i zagranicy.

Od września 2016 roku samochód wystawowy firmy TECH Sterowniki, lidera produkcji urządzeń elektronicznych do sterowania ogrzewaniem odwiedza największe polskie miasta. W jego wnętrzu znajdują się najnowsze modele sterowników oraz te, które od lat cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. Każdy może przyjść, zobaczyć i wypróbować możliwości poszczególnych urządzeń, a także uzyskać odpowiedzi na pytania związane z ich montażem oraz użytkowaniem.

Zapraszamy do obejżenia wideo i foto relacji z Powitania Lata w Jeżowem

Butik, czyli mała, niezależna firma odzieżowa, zyskuje na popularności. Coraz więcej osób podejmuje decyzje o otwarciu własnego biznesu, a butik to świetny pomysł na start. Wybór odzieży jest ogromny, a asortyment stale się poszerza. Hurtownia odzieży jest więc niezbędnym elementem, jeśli chcemy prowadzić butik. Gdzie znaleźć dobrą hurtownię?

Bluzy damskie są uniwersalnym ubraniem pasującym nawet do spódnicy. Z bluzą można tym bardziej nosić jeansy. To wygodne i modne stylizacje na co dzień.

Ładowarki teleskopowe dzielą się na dwa typy – sztywne i obrotowe. Różnią się między sobą budową oraz zastosowaniem, ale łączy je kilka podstawowych zalet. O jakich zaletach mowa? Gdzie można wykorzystywać ładowarki teleskopowe? Dlaczego stają się tak popularne? I czy mają jakiekolwiek wady?

W dzisiejszych czasach istnieje bardzo wiele form nauki. Począwszy od tradycyjnej szkoły, poprzez naukę online, a skończywszy na nauczaniu indywidualnym.

Dla wielu uczniów, niezależnie od formy nauki, przychodzi taki moment, że potrzebują pomocy w nauce, pomocy w przygotowaniu się do egzaminów lub najzwyczajniej potrzebują korepetycji z danej dziedziny nauki. Mogą wtedy sięgnąć do internetu, aby znaleźć pomoc, mogą również prosić kogoś znajomego lub poszukać profesjonalnego korepetytora. O ile w dużych miastach może nie być problemem, o tyle w mniejszych miasteczkach i miejscowościach problem znacząco wzrasta.

Motywacja jest tym dla umysłu tym, czym napój energetyczny dla organizmu. To bardzo silne uczucie, która pozwoli Ci przenosić góry, jeśli tyko zechcesz. Wydawać by się mogło, że wyrażenie „motywacja do nauki” to swoista sprzeczność. Dziś jednak przedstawiamy kilka prostych, a zarazem skutecznych metod, które przekonają Cię, że nie jest to aż takie trudne.

Każdy, kto kiedykolwiek uczyć się przedmiotów ścisłych zapewne zgodzi się ze stwierdzeniem, że to praktyka czyni mistrza. W przypadku nauki przedmiotów ścisłych na niewiele zdaje się bezmyślne wielogodzinne wkuwanie regułek. Tego typu nauka czasami sprawdza się, ale na bardzo krótką metę. Bez zrozumienia podstaw i praktycznych ćwiczeń nie da się w pełni opanować przedmiotów ścisłych.

Dla większości młodych (i nie tylko) ludzi internet jest łatwym i przyjemnym sposobem na komunikowanie się między sobą.Można oczywiście wysyłać do siebie wiadomości e-mail, czy zostawiać informacje na forach dyskusyjnych, jednak odbywanie rozmowy w czasie rzeczywistym z jedną lub wieloma osobami jednocześnie jest najbardziej atrakcyjne. Umożliwia to żywą dyskusję, możliwość szybkiego „dogadania się”, otrzymania od razu odpowiedzi na zadane pytania.Przez parę lat powstało dużo programów umożliwiających taką komunikację. Jeszcze niedawno największą popularnością cieszyły się kanały IRC, program ICQ. Po paru latach zostały one wyparte przez inne, działające z powodzeniem do tej pory. Do najpopularniejszych dzisiaj możemy zaliczyć Gadu-Gadu i Skype.