08
N, Gru

Informacje

Wszyscy biegniemy – by zdążyć na tramwaj, pociąg, do pracy, na spotkanie biznesowe. Biegniemy za postępem technologicznym, który pozwala nam jeszcze szybciej realizować nasze pragnienia, cele, ambicje. Maksymalnie upraszamy sobie życie, by nie dać się efektowi FOMO i być ciągle na bieżąco. Zmiany i ułatwienia dotycząc przede wszystkim naszego codziennego życia – nie wykluczając środków płatniczych, akcesoriów i elementów galanterii skórzanej.

Letnie dni to doskonała okazja na zakupy do ogrodu. Nic nie motywuje do majsterkowania wokół domu tak, jak pierwsze promienie słońca. Aranżacje ogrodowe zyskały na popularności – Polacy już nie tylko ograniczają się do równo przystrzyżonego trawnika, lecz dbają o to, by ogród tworzył stylistyczną całość. Jakie wyroby mają nam do zaoferowania producenci drewnianych płotów i pergoli? Kiedy warto zainwestować w drewniane produkty ogrodowe? Zerkamy do oferty firmy BdBurchex, szukając odpowiedzi!

Każdego sezonu zalewa nas fala ubranek dziecięcych. Moda dla szkrabów rozwija się w równym tempie, jak dla dorosłych, a ceny szybują w górę – polscy rodzice są dzisiaj gotowi płacić nie tylko za jakościowy wyrób, ale także za ubrania na topie. Jednak czy wydawanie bajońskich sum na ubrania dla dzieci ma sens? Jak zdecydować, że dany producent odzieży dziecięcej jest wart naszej inwestycji? Oto firma TUSS z Kalisza, idealne miejsce na zakupy dla rodziców – zapraszamy!

Przedmioty i meble, które obrzydły pokoleniu wychowanym w PRL dla ich dzieci są perłami i obiektami pożądania. Polski design lat 60. i 70. jest obecnie popularniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Zobacz, dlaczego tak się dzieje i gdzie można znaleźć cenne unikaty.

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 25-latek, który w jednym z przeworskich lombardów grożąc przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy. Kiedy mu się to nie udało, zaatakował przechodnia na parkingu. Wtedy zgubił atrapę broni. Policjanci ustalili sprawcę, będzie odpowiadał za usiłowanie rozboju.

Niżańscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę skody. Mężczyzna był pijany, a obok niego siedział pasażer, który jak się okazało,był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 34-latek został zatrzymany i dowieziony do zakładu karnego.

Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego STOMIL S.A. to prawdziwy czarny koń polskiej branży wyrobów gumowych. Fabryka powstała w 1920 roku całkowicie rewolucjonizując rynek krajowy i zagraniczny, czego najlepszym dowodem było uruchomienie pierwszej w Polsce produkcji wężów hydraulicznych. Obecnie STOMIL zatrudnia ponad 300 pracowników oraz dostarcza swoje wyroby blisko 3000 klientów z kraju i zagranicy.

Od września 2016 roku samochód wystawowy firmy TECH Sterowniki, lidera produkcji urządzeń elektronicznych do sterowania ogrzewaniem odwiedza największe polskie miasta. W jego wnętrzu znajdują się najnowsze modele sterowników oraz te, które od lat cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. Każdy może przyjść, zobaczyć i wypróbować możliwości poszczególnych urządzeń, a także uzyskać odpowiedzi na pytania związane z ich montażem oraz użytkowaniem.

Zapraszamy do obejżenia wideo i foto relacji z Powitania Lata w Jeżowem

Wariograf - urządzenie przez wiele osób traktowane niemalże jak produkt "science fiction". Czy badanie wariografem można uznać za wiarygodne?

Prace remontowe i budowlane są związane z całą masą odpadów, których przecież nie wolno wyrzucać do kontenerów komunalnych. Gruz oraz odpady wielkogabarytowe traktowane są specjalnie, dlatego planując jakiekolwiek prace w swoim domu czy firmie, trzeba sprawdzić, gdzie zamówić kontener na śmieci tego typu. Istnieje wiele lokalnych firm specjalizujących się w odbiorze i recyklingu tych odpadów, a ceny tych usług mogą mocno się różnić. Ile kosztuje kontener na gruz? Zależy to od kilku czynników…

Na polskim rynku poza standardowymi klamkami okiennymi dostępne są również takie, które mają kluczyk. To bardzo dobre rozwiązanie, które warto stosować szczególnie, jeżeli nasze mieszkanie znajduje się na parterze.

W dzisiejszych czasach istnieje bardzo wiele form nauki. Począwszy od tradycyjnej szkoły, poprzez naukę online, a skończywszy na nauczaniu indywidualnym.

Dla wielu uczniów, niezależnie od formy nauki, przychodzi taki moment, że potrzebują pomocy w nauce, pomocy w przygotowaniu się do egzaminów lub najzwyczajniej potrzebują korepetycji z danej dziedziny nauki. Mogą wtedy sięgnąć do internetu, aby znaleźć pomoc, mogą również prosić kogoś znajomego lub poszukać profesjonalnego korepetytora. O ile w dużych miastach może nie być problemem, o tyle w mniejszych miasteczkach i miejscowościach problem znacząco wzrasta.

Motywacja jest tym dla umysłu tym, czym napój energetyczny dla organizmu. To bardzo silne uczucie, która pozwoli Ci przenosić góry, jeśli tyko zechcesz. Wydawać by się mogło, że wyrażenie „motywacja do nauki” to swoista sprzeczność. Dziś jednak przedstawiamy kilka prostych, a zarazem skutecznych metod, które przekonają Cię, że nie jest to aż takie trudne.

Każdy, kto kiedykolwiek uczyć się przedmiotów ścisłych zapewne zgodzi się ze stwierdzeniem, że to praktyka czyni mistrza. W przypadku nauki przedmiotów ścisłych na niewiele zdaje się bezmyślne wielogodzinne wkuwanie regułek. Tego typu nauka czasami sprawdza się, ale na bardzo krótką metę. Bez zrozumienia podstaw i praktycznych ćwiczeń nie da się w pełni opanować przedmiotów ścisłych.

Dla większości młodych (i nie tylko) ludzi internet jest łatwym i przyjemnym sposobem na komunikowanie się między sobą.Można oczywiście wysyłać do siebie wiadomości e-mail, czy zostawiać informacje na forach dyskusyjnych, jednak odbywanie rozmowy w czasie rzeczywistym z jedną lub wieloma osobami jednocześnie jest najbardziej atrakcyjne. Umożliwia to żywą dyskusję, możliwość szybkiego „dogadania się”, otrzymania od razu odpowiedzi na zadane pytania.Przez parę lat powstało dużo programów umożliwiających taką komunikację. Jeszcze niedawno największą popularnością cieszyły się kanały IRC, program ICQ. Po paru latach zostały one wyparte przez inne, działające z powodzeniem do tej pory. Do najpopularniejszych dzisiaj możemy zaliczyć Gadu-Gadu i Skype.