Informacje

Pierwszy raz: niższy wiek i brak jakiejkolwiek antykoncepcji mają dużo wspólnego

Wirus SARS-CoV-2 pojawił się niemal 2 lata temu, zmieniając życie większości z nas. Wiele badań wykazało, że COVID-19 nie tylko powoduje poważne zaburzenia podczas samej infekcji, ale pozostawia po sobie ślad na wiele miesięcy po chorobie. Tak zwany long-COVID oraz post COVID syndrom to zespół objawów, które pojawiają się po przejściu infekcji nawet bezobjawowo. Czym się charakteryzuje long-COVID i post COVID oraz jak z nimi walczyć?

Pandemia SARS-CoV-2 to niezwykle trudny czas nie tylko w życiu Polaków, ale ludzi żyjących niemal na całym świecie. Wiele osób musiało się zmagać z ciężką chorobą lub w jej wyniku utraciła kogoś bliskiego. Inni tracili pracę i zamykali biznesy. Właśnie dlatego efekty społeczne i psychologiczne będą odczuwalne jeszcze długo, choć jest szansa na opanowanie wirusa. Jak zadbać o zdrowie psychiczne w trudnym czasie pandemii? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule.

Mikrobiom o właściwym składzie wspiera pracę układu pokarmowego, ma wpływ na pracę mózgu i samopoczucie oraz korzystnie działa na odporność i funkcjonowanie całego organizmu. Warto o niego zadbać już od pierwszych dni życia. Poznaj 8 sprawdzonych sposobów na wsparcie dobroczynnych bakterii jelitowych.

Instytut Żywienia i Żywności w 2016 roku opublikował nową piramid żywienia i aktywności fizycznej. Nowy schemat zasad żywienia jest kierowany do zdrowych osób dorosłych, w celu utrzymania właściwej wagi ciała, oraz zmniejszenia ryzyka zachorowania na choroby cywilizacyjne. Niezwykle istotną zmianą, jest dzienna dawka warzyw i owoców, jakie należy spożywać oraz podkreślenie znaczenia regularnej aktywności fizycznej. Jakie dokładnie zmiany zostały wprowadzone i jak dostosować do nich nasz styl życia?

Wzrost świadomości na temat zdrowego odżywiania i jego wpływu na organizm sprawia, że coraz więcej osób sięga po produkty wyłącznie na bazie naturalnych składników. Niestety w wielu sklepach stacjonarnych wciąż pojawia się problem z ich dostępnością lub asortyment jest na tyle ubogi, że znacznie ogranicza możliwości wyboru. Na szczęście istnieje na to proste rozwiązanie – zakupy spożywcze online. Zamawianie zdrowej żywności przez internet to nie tylko wygoda, ale też duża oszczędność czasu i pieniędzy.

Odpowiednia pielęgnacja skóry pozwala utrzymać jej naturalne piękno przez wiele lat. Istnieje wiele sposobów na walkę z upływającym czasem. Czy da się powstrzymać proces starzenia skóry, bez drastycznym metod i skalpela? Można postawić na odpowiednie kosmetyki lub skorzystać z bezpiecznych zabiegów przeciwstarzeniowych, jak thermolifting Warszawa lub osocze bogatopłytkowe Warszawa. Jakie są najskuteczniejsze rozwiązania, by zachować młodzieńczy wygląd i cieszyć się piękną skórą przez wiele lat? Kilka sposobów przedstawimy w dalszej części tekstu.

Marzysz o gładkiej i promiennej skórze? Zależy Ci na tym, by opóźnić procesy starzenia? Zdrowa i dobrze wyglądającą skóra to marzenie nie jednego człowieka, nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, co należy zrobić, by móc się nią cieszyć. Jeśli zatem należysz do osób, które próbowały już wszystkiego, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Specjalnie z myślą o ludziach takich jak Ty, powstał ten krótki poradnik, z którego dowiesz się jak dbać o swoją cerę, by była piękna oraz zdrowa. Zainteresowany? Jeśli tak, nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz przejdź do dalszej lektury.

Chcesz mieć piękne usta i cieszyć się atrakcyjnością? Pamiętaj, że sam uśmiech i dobra pomadka to nie wszystko – wskazana jest także systematyczna pielęgnacja. Oto sprawdzone sposoby, jak utrzymać usta w doskonałej kondycji i zyskać zmysłowy look.