Informacje

Jest wiele osób, które zaczynają swoją przygodę z odchudzaniem i mimo dobrych chęci waga nie spada a czasem wręcz rośnie i nie do końca wiesz co jest nie tak. Jest wiele mitów jak i błędów żywieniowych, których warto unikać chcąc zrzucić na wadze.

Problem swędzących i piekących oczu najczęściej spowodowany jest przemęczeniem lub niewyspaniem się. Jednak przyczyn tych dolegliwości może być o wiele więcej. Nie wolno ich zatem lekceważyć. Dlaczego oczy pieką i jak sobie z tym poradzić?

Nie każdy wie, że wątroba należy do największych organów człowieka – jej masa wynosi prawie 2 kilogramy. Jest to jednocześnie jedyny narząd, który ma zdolność do samoregeneracji. Nie zawsze jednak organ ten jest w stanie się samoistnie zregenerować. Jak pomóc chorej wątrobie?

Tuż przed Tłustym Czwartkiem próbujemy nowych przepisów na pączki, faworki i oponki. Na ich podstawie udoskonalamy także dotychczasowe metody przyrządzania słodkości na ostatni czwartek karnawału. Nie wszystkie pączki muszą być tuczące i ociekać z tłuszczu. Pokażemy Ci dietetyczne sposoby przyrządzania tłusto - czwartkowych wypieków. Tak przygotowane pączki znikną szybko z talerza.

Bardzo wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest zdrowe odżywianie, dlatego często zmieniamy swój styl życia i staramy się jeść świadomie oraz zwracać uwagę na to, co wkładamy do swojego koszyka z zakupami.

Kilkaset, a nawet i kilkadziesiąt lat temu ludzie z przeróżnymi dolegliwościami podążali do zielarek prosząc o pomoc. W odpowiedzi dostawali ziołowe mikstury z zaleceniami, jak i kiedy je stosować. Jeśli któraś z Pań nieszczęśliwie się zakochała, pomocy szukała wśród ziołowych eliksirów, które miały topić serce nieczułego mężczyzny. Wśród ziół pomocy szukano na robaki w kapuście, na uroki rzucone przez zawistną sąsiadkę czy wampiry czyhające w komórce na młode dziewczęta. Czy w dobie eksploracji kosmosu i nanomikroskopów, sklepy zielarskie i zioła nadal są nam potrzebne?

Przekraczając trzydziesty rok życia każdy z nas zaczyna coraz baczniej przyglądać się swojemu ciału, na którym nieuchronnie pojawiają się pierwsze oznaki starzenia.

Która ze współczesnych kobiet nie lubi promocji, a tym bardziej, kiedy w jej zakresie pojawiają się kosmetyki? Promocja na wyroby kosmetyczne trwa przez cały rok, zmieniają się tylko w ofercie sklepu produkty dostępne w cenie promocyjnej oraz sposoby tańszej sprzedaży.

Serum do twarzy to produkt o bardziej skoncentrowanym składzie substancji aktywnych niż krem czy balsam. Jego głównym zadaniem jest poprawa stanu skóry w krótkim czasie. Kurację z zastosowaniem serum warto powtarzać kilka razy w roku, szczególnie wtedy, gdy twarz jest narażona na sezonowe problemy.