W sobotę (12 września 2015 roku) w Krzeszowie rozpocznie się XIX edycja święta krzeszowskich powideł "POWIDLAKI 2015". W trakcie dwudniowych obchodów (12-13 września), goście będą mogli zapoznać się z tradycjami wyrobu powideł, uczestniczyć w wojewódzkim konkursie kulinarnym oraz kiermaszach sztuki ludowej.

Dla wszystkich odwiedzających w tym roku zagrają i zaśpiewają wspaniałe gwiazdy: Doda, Donatan&Cleo, Diadem. Organizatorzy zapraszają również na koncert Sylwii Piotrowskiej, liczne konkursy, zabawy oraz występy artystyczne.

Biegamy i "Spełniamy marzenia"

Rejestracja zawodników

"Spełniać marzenia"tak nazwaliśmy nasz jubileuszowy bieg z okazji  5 -lecia powstania Stowarzyszenia. Bieg odbędzie się 19 września 2015 r. na dystansie 5 km i 10 km.  To wydarzenie  sportowe  połączone będzie z III Piknikiem Rodzinnym "SPEŁNIAĆ MARZENIA ".

Przygotowania w toku. Ruszyła już rejestracja uczestników biegu na stronie internetowej  http://timekeeper.pl tam znajdziecie, też regulamin biegu. 

Serdecznie zapraszamy miłośników biegania oraz tych, którzy preferują aktywny sposób spędzania czasu wolnego.

Weź udział! Pobiegnij!  Wygraj!

BAW SIĘ RAZEM Z NAMI ! 

plakat a3 FIN

Po raz kolejny w Rzeszowie odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń branży ? Targi Kariera IT adresowane do wszystkich specjalistów IT, ale także absolwentów i studentów ostatnich lat kierunków informatycznych - osób, które poszukują nowych wyzwań na ścieżce swojej kariery zawodowej.

Kariera IT to wyjątkowe wydarzenie łączące w sobie branżowe targi pracy wraz z konferencją. Chcemy w jednym miejscu i czasie stworzyć spotkanie osób o podobnych zainteresowniach i doświadczeniach, którzy wiedzą jak ważna jest inwestycja w swój własny rozwój, nie tylko zawodowy.

Wschód Kultury to projekt kulturalny integrujący środowiska artystyczne miast polski wschodniej (Białegostoku, Lublina, Rzeszowa) i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy), realizowany przez Narodowe Centrum Kultury oraz trzy wspomniane miasta. Ideą projektu jest wspólne odkrywanie tego, co niepowtarzalne w każdej z kultur, a także wymiana doświadczeń artystycznych. Z biegiem czasu festiwal stał się pomostem włączającym naszych wschodnich partnerów w obieg kultury europejskiej. W 2015 roku Wschód Kultury będzie realizowany po raz trzeci. Przedsięwzięcie powstało dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych,  samorządów wschodniej Polski oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej artykułów…