21
Pn, Maj

Zdrowie

Wiele osób w dzisiejszych czasach zastanawia się czy bezpieczne jest picie wody z kranu, czy lepiej kupować wodę butelkowaną.

Dawno już minęły czasy, kiedy woda w kranie nadawała się do picia tylko i wyłącznie po przegotowaniu, jednak wiele osób nadal zastanawia się czy bezpieczne jest jej picie bezpośrednio z kranu. W wielu krajach europejskich podawanie wody z kranu w restauracjach do posiłków jest czymś naturalnym. Również w Polsce w wielu restauracjach zostaje wprowadzany taki sam zwyczaj, lecz wielu klientów jednak nadal obawia się i zamawia wodę butelkowaną.

W dzisiejszych czasach w wielu miastach w Polsce jakość wody jest bardzo dobra, a jej jakość w wielu przypadkach dorównuje a nawet przewyższa butelkowaną wodę sprzedawaną w sklepach. Przez ostatnie lata w większości polskich miast zmodernizowana i unowocześniona została sieć wodociągowa przez co jakość wody w ogromnym stopniu się podniosła, a co za tym idzie picie wody z kranu stało się tak samo bezpieczne jak w innych europejskich krajach. Jakość wody w sieciach wodociągowych jest stale monitorowana i kontrolowana.

Niewątpliwym plusem picia wody z kranu a nie kupowania jej w supermarketach jest przyczynianie się do ochrony środowiska przez zmniejszenie ilości plastikowych butelek, w których w większości jest sprzedawana woda. Kolejnym atutem picia wody z kranu jest ogromna oszczędność pieniędzy. Mało kto zdaje sobie sprawę z różnicy ceny jednego litra wody sprzedawanej w butelkach w porównaniu do wody z sieci wodociągowej.

Jednym ze sposobów na czystą i zdrową wodę z kranu jest stosowanie filtrów wody. Uniwersalne wkłady filtrujące przeznaczone są do polepszania jakości wody kranowej. Dzięki takiemu filtrowi woda staje się idealna do picia, parzenia i gotowania. Woda przefiltrowana filtrem Dafi Standard jest alternatywą wody butelkowanej.

Dodatkową zaletą używania filtrów wody jest zapobieganie gromadzenia się osadu na elementach grzejnych czajnika, żelazka czy ekspresu do kawy.

Na pewno wkłady do filtrów wody sprawią, ktoś kto ich użyje jeden raz - nigdy więcej nie kupi butelkowanej wody w supermarkecie.