20
Cz, Wrz

Zdrowie

Wyjątkowy komfort użytkowania, łatwość zakładania i zdejmowania i nowoczesna technologia używana do produkcji - to główne zalety, jakimi charakteryzują się soczewki Acuvue Oasys,

będące alternatywą dla wszystkich osób z wadami wzroku. Krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm już nie muszą być przeszkodą w uprawianiu sportów czy innych czynnościach codziennych, zwłaszcza u osób prowadzących aktywny tryb życia. Soczewki Acuvue Oasys są wyjątkowo wygodne w noszeniu, trwałe i higieniczne, dzięki czemu ich użytkownicy nie muszą obawiać się nadmiernego wysuszenia oka czy innych problemów dotykających ten zmysł. Nowością na rynku są soczewki toryczne wyprodukowane specjalnie z myślą o osobach z astygmatyzmem, który jest wyjątkowo częstą wadą wzroku występującą w połączeniu z krótkowzrocznością.

Jak powstały soczewki kontaktowe?

Co ciekawe, mimo że popularność soczewek kontaktowych kojarzona jest raczej z ostatnimi latami, ich historia sięga okresu renesansu, a w 2008 roku minęło 500 lat od czasu ich wynalezienia. Ojcem tego wynalazku był jeden z najważniejszych umysłów okresu renesansu - Leonardo da Vinci, który jednak podobnie jak wiele wyprzedzających jego epokę pomysłów, został przez niego wyłączenie opisany, jako soczewki korygujące wzrok i mające styczność z rogówką oka. Do realizacji jego pomysłu doszło dopiero w 1887 roku, kiedy niemiecki specjalista od szkła wykonał na zamówienie pierwsze soczewki korygujące wzrok, które zastosowano u chorego na zaćmę i pozbawionego powieki. Soczewka w jego przypadku chroniła oko przed nadmiernym wysuszaniem i służyła choremu aż do jego śmierci. Nowoczesne soczewki kontaktowe, jakie znamy dzisiaj, powstały dopiero w XX wieku, kiedy w 1947 roku powstał produkt zakrywający nie całe oko, a jedynie rogówkę.

W 1960 roku powstały natomiast pierwsze miękkie soczewki kontaktowe, stworzone ze specjalnego żelu przez czechosłowackiego badacza Otto Wicherle i jego pomocnika Drahoslava Lima. Współczesne soczewki kontaktowe Dzisiejsze soczewki kontaktowe to nowoczesne produkty powstające z materiału silikonowo-żelowego, który nadaje im niezwykły komfort użytkowania, nawet przez cały dzień noszenia. Soczewki kontaktowe Acuvue Oasys bez problemu przesuwają się po powierzchni oka, dzięki swojej niezwykłej gładkości, przez co nadają się także dla osób pracujących w pomieszczeniach klimatyzowanych lub spędzających dużo czasu przed komputerem, co jest specyficzne dla pracy w dzisiejszych czasach. Ich dostępność i korzystne ceny powodują, że są to jedne z najchętniej wybieranych produktów do korekcji wady wzroku.