20
N, sierpnia

Dzisiaj odchudzanie jest zupełnie czymś innym. Spotykamy co chwilę na portalach społecznościowych zdjęcia idealnych kobiet, które ciężką pracą zdobyły piękne sylwetki. Odchudzanie staje się coraz popularniejsze za ich sprawą... i bardzo dobrze – powinniśmy dbać o siebie! Jednakże wiele osób popełnia błędy już na samym początku, co przyczynia się do tego, że każda kolejna próba odchudzania staje się trudniejsza.

Alergia pokarmowa u małego dziecka jest często trudna do rozpoznania i może powodować występowanie wielu różnych objawów. Alergia powoduje nie tylko kolki, biegunki i wysypki, lecz także utrudnia prawidłowy rozwój dziecka. Nie należy lekceważyć jej objawów, ponieważ w skrajnych przypadkach może spowodować nawet wstrząs anafilaktyczny.

Bruksizm czyli zgrzytanie zębami to problem, z którym zmaga się wiele osób i to nie zawsze świadomie. Jest to choroba o podłożu neurogennym. Polega na nadmiernym zaciskaniu zębów wskutek zbyt mocnego, bezwiednego napinania i kurczenia mięśni odpowiedzialnych za żucie.

Kamica nerkowa (łac. nephrolithiasis, urolithiasis) jest chorobą układu moczowego, polegającą na wytrącaniu się kryształków substancji rozpuszczalnych w moczu (w efekcie jego zaburzonego przepływu), co w dalszej kolejności doprowadza do tworzenia się nierozpuszczalnych złogów zwanych potocznie kamieniami.

Więcej artykułów…