Turystyka

Ośrodki oferujące wczasy odchudzające różnią się między sobą. Uwarunkowane jest to przede wszystkim miejscem, w jakim się znajdują. Przyjrzyjmy się ofercie Fox Boot Camp z samego serca Krainy Wielkich Jezior, czyli Mazur.

 

Mazury – aktywne lenistwo

Jeżeli wybieramy się w góry, zakładamy, że nasz odpoczynek będzie głównie wiązał się ze zdobywaniem szczytów, rzadziej z chodzeniem po mieście. Jadąc na wczasy nad morze, naszym głównym celem jest „nabranie koloru”, czyli opalenie się na brązowy kolor. Wypoczynek nad morzem jest najbardziej leniwą formą spędzania urlopu. Większość z nas po prostu leży na kocu, od czasu do czasu urozmaicając to wejściem do wody. Opcją, którą możemy umieścić pośrodku jest wypoczynek nad jeziorem, z reguły na Mazurach. Mamy możliwość spędzać wolny czas zarówno aktywnie, jak i leniwie.

Oferta zależy od lokalizacji

Jednak jeżeli mówimy o wczasach odchudzających, nie ma mowy o lenistwie. Przez cały nasz pobyt jesteśmy w ruchu, odżywiamy się zdrowo, posiłki spożywamy regularnie, a czas wolny wykorzystujemy na regenerację organizmu, nie rozrywkę. Na nadmiar wolnego czasu na obozie Fox Boot Camp z pewnością nie będziemy narzekać. Trenerzy dla każdego uczestnika wczasów odchudzających opracowują indywidualny plan treningowy, zależy od tego, na jakie partie ciała, czy całe, stawia dana osoba. Mazury, a to właśnie tam położony jest Fox Boot Camp, dają o wiele większe możliwości aktywności fizycznej niż Bałtyk, czy góry. Wieś, w której znajduje się ośrodek położona jest we wschodniej części Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Znajduje się ona nad jeziorem Gołdopiwo, zaś obok niej przepływa rzeka Sapina.

Wczasy odchudzające – co możemy robić?

Mazury, to pola, lasy, rzeki i jeziora. Oznacza to, że mamy wręcz nieograniczone pole do ćwiczeń. Właściciele i trenerzy na obozie zdają sobie z tego sprawę i czerpią pełnymi garściami z możliwości, jakie daje okolica. Wczasy odchudzające w Fox Boot Camp nastawione są na ruch na świeżym powietrzu. Lista sportów i zajęć ruchowych jest bardzo długa i składają się na nią m.in.: cross fit, kick-boxing, nordic walking, ATB, joga, jazda na rowerze, spływy kajakowe, gry zespołowe (np. siatkówka), czy plyometric. Podczas wczasów odchudzających w Fox Boot Camp nie powinniśmy być znudzeni, bowiem tak szeroki wybór ćwiczeń sprawia, że możemy spalać tłuszcz z różnych części ciała w różny sposób. Istotne jest również to, że ćwiczenia wykonujemy w grupie, dzięki czemu nie jesteśmy sami w naszym celu. Obozowicze motywują się wzajemnie i dopingują, by na koniec pobytu móc z czystym sumieniem powiedzieć „udało się”.