23
Śr, Paź

Turystyka

Nowa Zelandia, nazywana przez turystów „Rajem na Ziemi” oraz „Stolicą Sportów Ekstremalnych”, jest państwem wyspiarskim zlokalizowanym na południowo-zachodnim Pacyfiku. Miejsce to słynie głównie z zapierających dech w piersiach krajobrazów, fascynującej przyrody, a także malowniczych tras trekkingowych. Ciekawostką może być fakt, że Nowozelandczycy chętnie dzielą się dowcipami o… owcach – zwierzętach pełniących kluczową rolę w ich życiu. Sprawdźmy, jakie atrakcje czekają na podróżnych w prawdziwym „Raju na Ziemi”.

Auckland – miasto pełne inspirujących miejsc   

Auckland jest miastem przepełnionym atrakcjami, słynącym z historycznych budowli oraz galerii sztuk. W „Stolicy Południowego Pacyfiku” można między innymi:

- kupić ryby prosto z kutra,

- zjeść lokalne przysmaki (burgera, lody lub ostrygi),

- wskoczyć do fontanny zlokalizowanej przy plaży Mission Bay,

- zrobić sobie tatuaż w White Rabbit Ink,

- pospacerować po śródmieściu,

- zobaczyć odrestaurowane, historyczne budynki z czasów kolonialnych,

- wjechać na powulkaniczne wzgórze Mt Eden,

- zobaczyć zapierającą dech w piersiach panoramę miasta,

- odwiedzić ulicę milionerów, a także ogromnych rezydencji,

- zobaczyć panoramę metropolii z wieży widokowej Sky Tower (328 metrów), 

- spotkać kiwi w zoo,

- obserwować delfiny oraz wieloryby na morskim safari.   

Dodatkową ciekawostką może być fakt, że Auckland jest największym miastem Nowej Zelandii. 

Matamata – miasteczko Hobbitów

Matamata (Hobbiton) jest wioską zlokalizowaną w Nowej Zelandii, zbudowaną specjalnie na potrzeby kultowych filmów: “Władcy Pierścieni”, a także trzech części “Hobbita”. Warto zauważyć, że właśnie w Matamacie mieszkali najważniejsi bohaterowie produkcji: Bilbo, Frodo oraz reszta hobbitów. Na zakończenie trzeba podkreślić, że Matamata (Hobbiton) stanowi jedną z największych atrakcji Nowej Zelandii.   

Wai-O-Tapu – odwiedź  „Święte Wody” Nowej Zelandii

Wai-O-Tapu jest miejscem, które zwiedza się zarówno oczami, jak i… nosem. Ważną informacją dla turystów może być fakt, że w niewielkiej odległości od gejzerów unosi się charakterystyczny zapach, przypominający odór zgniłych jajek. To nic innego jak… siarkowodór. Pomimo brzydkich zapachów, Wai-O-Tapu oczarowuje każdego. Warto zauważyć, że te nieduże jeziorka o niesamowitych odcieniach wody, są w stanie wzbudzić w obserwujących jeszcze większą miłość do natury. 

Wellington – stolica, a także trzecie pod względem wielkości miasto Nowej Zelandii

Spacer po Wellington daje niecodzienną możliwość odwiedzenia dawnej siedziby rządu, zabytkowego kościoła – muzeum św. Pawła, kompleksu budynków parlamentu, a także Muzeum Nowej Zelandii (Te Papa Tongarewa). Ciekawą informacją może być fakt, że w Muzeum Nowej Zelandii znajdują się zbiory sztuki Maorysów oraz interesująca ekspozycja fauny i flory.    

Waitomo – jaskinia zlokalizowana na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii

Szum podziemnych wodospadów, rytmiczne kapanie wody, ocean ciemności – te, a także inne wrażenia sensualno-wizualne, czekają na turystów chcących prawdziwie zjednoczyć się z naturą… Wyprawa do jaskini Waitomo stanowi niezapomniane przeżycie – szczególnie przez wzgląd na obecność w niej bladoniebieskich świecących punkcików. Czym są wspomniane świecące punkciki? To odwłoki owadów, a dokładniej – larw muchówki. Arachnocampa luminosa – bo tak często nazywa się larwy muchówki, tworzą niesamowite widowisko, dostarczające turystom wielu niezapomnianych wrażeń.

Nowa Zelandia z biurem podróży

Wycieczki do Nowej Zelandii cieszą się coraz większą popularnością. Chcąc doświadczyć zapierającej dech w piersiach przygody, warto zdecydować się na wyjazd z biurem podróży.