W nietypowym miejscu - w terminalu w Jasionce, odbędą się warsztaty lotnicze zorganizowane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie! Wydarzenie skierowane do licealistów rozpocznie się 1 kwietnia o godz. 9.00.

- Rozpoczynamy pierwsze z cyklu spotkań dla licealistów, którzy interesują się lotnictwem. Miejsce warsztatów nie jest przypadkowe. Chcemy, by młodzi ludzie, oprócz fachowej wiedzy przekazanej przez ekspertów w formie ciekawych warsztatów, mogli przyjrzeć się z bliska, jak funkcjonuje lotnisko ? informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

W województwie podkarpackim, głównie w rejonach podgórskich, prognozuje się dziś, że wystąpi wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, początkowo południowo-zachodni, stopniowo skręcający na zachodni. Wieczorem przejściowo wiatr osłabnie, ale w nocy na obszarze całego województwa nastąpi wzrost średniej prędkości do 35-45 km/h, w porywach do 85 km/h.

Nie ma już utrudnień na autostradzie A4 prowadzącej w kierunku Krakowa. Przed godz. 13 zakończono czynności na miejscu kolizji, do jakiej doszło rano, na 554 km w okolicach miejscowości Czarna Sędziszowska. 

Wstępnie ustalono, że kierowca cysterny prawdopodobnie zasnął za kierownicą i wjechał na pas zieleni. Przez kilka godzin zablokowany był jeden pas w kierunku Krakowa.

Polska uczciła "Godzinę dla Ziemi". W tym roku w naszym kraju światła zgasły z dedykacją dla bałtyckich morświnów, które zagrożone są wyginięciem.

Coroczna akcja, organizowana przez ekologów ze Światowego Funduszu na rzecz Przyrody (WWF) ma przypominać, że każdy może aktywnie włączyć się w ochronę przyrody i klimatu. Po raz pierwszy światła zgasły w Sydney w 2007 roku.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością komendy wojewódzkiej w Rzeszowie ustalili, kim jest mężczyzna, który w Internecie nawoływał do zabójstwa Prezydenta RP. Zatrzymany propagował w sieci faszystowskie symbole oraz nawoływał do nienawiści.

Policjanci zajmujący się tropieniem przestępczości w sieci, jesienią ubiegłego roku pod artykułem na jednym z regionalnych portali ujawnili podejrzany wpis. Internauta w komentarzu o treści rasistowskiej zamieścił też graficzny znak swastyki. Podejrzewając, że mogło dojść do przestępstwa propagowania faszyzmu i nawoływania do nienawiści na tle różnic m.in. wyznaniowych, policjanci z komendy miejskiej w Rzeszowie zabezpieczyli te materiały.

Przekładnie pasowe to niezbędny element przenoszenia ruchu, który jest wykorzystywany w bardzo wielu maszynach przemysłowych oraz innych urządzeniach. Są stosowane w prostych oraz bardzo złożonych konstrukcjach. Niezbędną częścią takich przekładni są pasy napędowe, w tym pasy klinowe.

Wbrew pozorom, tego typu pasy są stosunkowo złożone pod względem konstrukcyjnym. Ich przekrój poprzeczny ma kształt trapezu, który zapewnia wysoką wartość siły tarcia przy niedużym napięciu wstępnym pasa. Konkretne przeznaczenie pasów klinowych jest uzależnione przede wszystkim od ich typu. Na rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów pasów tego typu, na przykład pasy okryte i ze ściętymi bokami.

Już po raz czwarty uczennice klasy sztuki i projektowania ALO dyktują modę na wiosnę. Tym razem zaproponowały powrót do stylu retro, który artystycznie przetworzyły. W ich interpretacji retro staje się nowoczesną propozycją dla osób poszukujących własnego, niepowtarzalnego stylu.

Zapotrzebowanie na usługi magazynowania oraz powierzchnie magazynowe wciąż rośnie. W związku z tym, rynek magazynowy dynamicznie się rozwija. W ubiegłym roku wybudowano rekordową ilość powierzchni magazynowych.

Szczególnie duże jest zapotrzebowanie na magazyn do wynajęcia w Warszawie oraz w innych dużych polskich miastach. Zapotrzebowanie to wynika z rozwoju branży e-commerce (zarówno na polskim, jak i na europejskim rynku). Na chwile obecną, e-commerce generuje aż 2,2% europejskiego PKB, a w kolejnych latach przewidywany jest wzrost tej liczby.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie wokół książki "Dziewczyny Wyklęte" o kobietach z antykomunistycznego podziemia ? o tych bardzo znanych i niemal zupełnie zapomnianych. O tych, które nie zawahały się, by oddać krajowi swą młodość, a niejednokrotnie i życie.

Policjanci z Rzeszowa ustalili, kto końcem ubiegłego roku notorycznie blokował numer Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112. To 51-letni mieszkaniec Rzeszowa, który wykonał ponad 600 połączeń i 9-letni chłopiec, który niepotrzebnie zadzwonił ponad 90 razy.

Ta sprawa zaczęła się od zawiadomienia złożonego przez Wojewodę Podkarpackiego. Chodziło o notoryczne blokowanie numeru 112, telefonu Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Według zawiadomienia, ktoś bardzo często niepotrzebnie dzwoni pod numer 112, fałszywie zawiadamia, prowadzi rozmowy banalnej treści. W tym czasie osoba realnie zagrożona ma problem z dodzwonieniem się po pomoc.

Tomasz Stańko światowej sławy trębacz jazzowy odebrał 17.03.2015 tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Uroczystą sesję Rady Miasta otworzył przewodniczący Rady Andrzej Dec.

- Stosowną uchwałę nadającą tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa Panu Tomaszowi Stańko Rada Miasta przyjęła 18.11.2014, kierując się potrzebą szczególnego uhonorowania ludzi, których działalność i osiągnięcia przynoszą zaszczyt naszemu miastu, a jego mieszkańcom uzasadnione poczucie dumy oraz w trosce o zachowanie w pamięci współczesnych i przyszłych pokoleń, zasług i dokonań wybitnych Rzeszowian ? powiedział Andrzej Dec.

W popularnym powiedzeniu, że okno jest wizytówką naszego domu czy mieszkania nie ma cienia przesady. Dotyczy to zarówno efektu zewnętrznego, jak i wizerunku okna jako dopełnienia całości wystroju wewnątrz pomieszczenia. Pięknie urządzone, zadbane okno podkreśli ogólny wygląd i charakter salonu, kuchni, czy pokoju dziecięcego.

Kamil Witowski z II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie zwyciężył w VI finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. W nagrodę otrzymał możliwość bezpłatnego studiowania w WSPiA oraz zakwaterowanie w mieszkaniach uczelnianych. W finale w środę 18 marca 2015 r. pokonał 31 najlepszych uczniów z całej Polski. Olimpiadę już po raz szósty zorganizowała Wyższa Szkoła Prawa i Administracji i Podkarpackie Kuratorium Oświaty pod patronatem Ministra Sprawiedliwości.

Zwycięzca Olimpiady w czasie finału najlepiej poradził sobie z testem wielokrotnego wyboru oraz podczas części ustnej. W tym etapie dziesięciu najlepszych uczniów odpowiadało przed komisją złożoną z profesorów i doktorów WSPiA z wszystkich dziedzin prawa. Przewodniczył jej prof. Andrzej Witkowski.

Wyjątkowo duży wybór krzeseł na naszym rynku meblowym daje nam nieograniczoną możliwość różnorakich aranżacji wnętrz. Dobieranie ich do wielu stołów, oraz koloru ścian czy innych dodatków jest czystą przyjemnością. Niestety nie mało osób zupełnie nie może przekonać się do nowoczesnych modeli, które charakteryzują się specyficznymi formami i wykonane są z innego materiału jak drewno.

Tradycjonaliści jak widać cały czas są wśród nas i w zasadzie dobrze, że nowoczesne rozwiązania nie pochłaniają wszystkich, ponieważ krzesła drewniane, które towarzyszą nam od lat mają swoich wiernych miłośników.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza do korzystania z serwisu E-biblioteka e-biblioteka.rzeszow.pl

Portal E-biblioteka ? to serwis udostępniający e-usługi wprowadzone przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie, takie jak: wirtualny doradca, e-czasopisma, wirtualny bookcrossing, multiwyszukiwarka, wirtualne spacery po bibliotece. Utworzony portal internetowy zapewnia dostęp online do nagrań muzycznych zdigitalizowanych w Bibliotece oraz do nagranych i wydanych audiobooków.

Wyjątkowe wnętrza zawsze cieszą nasze oko, a sypialnia to szczególne miejsce w każdym domu. To tutaj spędzamy sporą część swojego życia, dlatego warto sprawić, by wystrój był idealny. W sypialni nie zagracamy przestrzeni zbędnymi meblami, dlatego aranżację musimy tworzyć dodatkami. Jednym z nich jest narzuta, ten niepozorny element pomoże nam odmienić nasze wnętrze.

Prawie 10 mln zł wojewoda podkarpacki przeznaczy w 2015 r. na ratowanie zabytków. Małgorzata Chomycz-Śmigielska poinformowała o tym podczas konferencji prasowej, która odbyła się 16 marca.

?Na remonty i konserwację zabytków zaplanowano w tegorocznym budżecie ponad 9,5 mln zł, natomiast 374 tys. zł zarezerwowano na ewidencję zabytków ruchomych i nieruchomych, ekspertyzy i opinie konserwatorskie? ? powiedziała wojewoda. Do końca lutego br. Podkarpacki Konserwator Zabytków przyjmował wnioski o dotacje, które mogli składać właściciele i osoby zarządzające obiektami wpisanymi do rejestru zabytków. Obecnie wnisoki są analizowane i oceniane pod względem formalnym.

Komisja Konkursowa Konkursu "Najlepiej oświetlona gmina i miasto 2014 roku" i "Najlepsza inwestycja oświetleniowa 2014 roku" przyznała Urzędowi Miasta Rzeszowa I Nagrodę za oświetlenie drogowe wykonane w ramach rozbudowy Alei Rejtana i ulicy Lubelskiej oraz oświetlenie świąteczne miasta.

Urząd Miasta Rzeszowa otrzymał również III nagrodę za iluminację mostu Narutowicza.

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie 22 marca 2015 roku obchodzi szóste urodziny. Z tej okazji zaprasza do wspólnego świętowania wszystkich wielbicieli filmów animowanych i sympatyków instytucji.

Muzeum Dobranocek zostało oficjalnie otwarte w 2009 roku. Jest miejscem wyjątkowym, w którym dobrze czują się wszyscy niezależnie od wieku, miejscem wywołującym miłe wspomnienia, uśmiech i umacniającym więź między pokoleniami.

Meble, jakimi są różnego rodzaju krzesła od lat zapisały się w naszej tradycji jako niezbędne w wielu wnętrzach. Z racji tego, iż posiadamy zróżnicowany gust, a także inne potrzeby producenci postarali się o to, aby sprostać wszystkim oczekiwaniom. Niemniej bardzo często wybieramy krzesła z podłokietnikami, które potrafią wprowadzić do wnętrz idealną aranżację, ale także być perfekcyjnie wygodne.

Policjanci z Łańcuta zatrzymali kierowcę tira, który jechał w sposób zagrażający bezpieczeństwu ruchu drogowego. Po zatrzymaniu okazało się, że mieszkaniec województwa śląskiego kierował na kilkunastotonowym zespołem pojazdów będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie za przestępstwo i wykroczenie.

Dyżurny łańcuckiej komendy przyjął telefoniczne zgłoszenie o kierowcy zespołu pojazdów, który jechał drogą krajową nr 4 w sposób stwarzający zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Wysłany do Kraczkowej na wskazaną drogę patrol ruchu drogowego zauważył opisywany pojazd. Sposób jazdy kierującego potwierdzał treść zgłoszenia, co utrwalił wideorejestrator radiowozu.

W najbliższą niedzielę 15 marca 2015 r. telewizja TVN w swoim porannym programie ?Dzień Dobry TVN? pokaże materiał na temat badań prowadzonych przez studentów WSPiA. Materiał opowiada o badaniach opinii społecznej pod hasłem "Polacy ponuracy". Dotyczą one tego, jak Polacy widzą siebie i innych, czy uważają siebie za ponurych, czy szczęśliwych. Badania przeprowadził działający w WSPiA Klub Rozwoju Osobistego.

W materiale, który wyemitowany zostanie w niedzielę rano w programie ?Dzień Doby TVN? będzie nożna zobaczyć, w jaki sposób studenci badają mieszkańców Rzeszowa. Jak przygotowywali się do badań oraz jakie pytania zadają ludziom spotkanym na ulicach miasta. W reportażu zobaczymy studentów w kampusie uczelni oraz na rzeszowskim rynku. Oprócz członków działającego w WSPiA Klubu Rozwoju Osobistego zobaczymy także opiekuna Klubu mgra Lecha Żukowskiego.

Prezydent RP Bronisław Komorowski przebywał 13 marca z wizytą na Podkarpaciu. W Rzeszowie spotkał się z żołnierzami 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Podczas zwiedzania jednostki miał okazję zobaczyć prezentację sprzętu specjalistycznego i pokaz wspinaczki. Prezydent zaznaczył, że działanie programu modernizacji technicznej sił zbrojnych, które trwa od 2001 r. widać najlepiej w tego typu jednostkach. Podkreślił, że widzi duży postęp w zakresie organizacji brygady oraz jej wyposażenia ?To ważne, że przybywa nowoczesności, a więc także i zdolności do skutecznego działania? ? powiedział podczas wizyty w 1 Batalionie Strzelców Podhalańskich.

Przez lotnicze przejście graniczne Rzeszów-Jasionka można już przewozić rośliny, produkty pochodzenia roślinnego i przedmioty. Na wniosek wojewody podkarpackiego uruchomiony został punkt odpraw fitosanitarnych. Jest to drugi w Polsce taki punkt, po przejściu granicznym na lotnisku Chopina w Warszawie i najdalej wysunięty na wschód w Unii Europejskiej.

W poniedziałek, 16 marca o godz. 10.00 w Galerii Rzeszów zostanie otwarty Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa. W otwarciu wezmą udział m.in: Tomasz Szubiela - wiceminister Spraw Wewnętrznych, Karolina Grenda - dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich MSW, sekretarze miast Unii Metropolii Polskiej oraz Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

POM w Galerii Rzeszów to już czwarta taka placówka Urzędu Miasta umiejscowiona w galerii handlowej. Pierwsza został otworzona w centrum kulturalno-handlowym Millenium Hall, druga działa w galerii Nowy Świat, a od blisko roku POM funkcjonuje również w CH Plaza Rzeszów.

Na Platformie Konsultacyjnej Miasta Rzeszowa Dobre Pomysły: www.dobrepomysly.erzeszow.pl pojawił się nowy projekt. Do 31.03.2015 można sugerować ciekawe lokalizacje na terenie Rzeszowa, w których można wziąć ślub. Proponowane miejsce musi być bezpieczne i poważne.

Od 1 marca weszła w życie zmiana w przepisach, która umożliwia wzięcie ślubu w dowolnym Urzędzie Stanu Cywilnego, także w dowolnym miejscu. Ślub w plenerze można wziąć również w Rzeszowie, a mieszkańcy mają możliwość przesłania własnych propozycji na miejsce zawarcia związku małżeńskiego.

Policjanci CBŚP prowadzili, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krośnie, postępowanie dotyczące grupy przestępczej, której członkowie wywodzili się ze środowiska pseudokibiców sanockiego klubu piłkarskiego. Prokuratura skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 podejrzanym w tej sprawie. Zostali nim objęci liderzy rozpracowanej grupy oraz jej członkowie, którzy zajmowali się przemytem i wprowadzaniem do obrotu na terenie Sanoka, Rzeszowa i innych miejscowości województwa podkarpackiego znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

Komisja doraźna Rady Miasta Rzeszowa ds. Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2016 r. serdecznie zaprasza mieszkańców Rzeszowa, rady osiedli oraz organizacje pozarządowe na spotkanie konsultacyjne w sprawie projektu zasad i trybu przeprowadzania konsultacji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok.

Spotkanie odbędzie się w dniu 12 marca 2015 r. (czwartek), o godz. 17.00, w Ratuszu, w sali nr 15.

Ruszyła IV edycja najbardziej prestiżowego plebiscytu hotelowego w Polsce ?Hotel Roku 2015?.

Plebiscyt ?Hotel Roku? powstał, by ułatwić gościom hotelowym wybór najlepszej oferty, za którą będzie stała wysoka jakość usług i oczekiwany komfort pobytu. W tegorocznym plebiscycie można głosować na hotele w kategoriach: Biznes, Business Tariff, Ekonomiczne, HRS Deals, Luksusowe i Design, MICE, Najlepszy Serwis, Pałace i Zamki oraz Premiera. ?Hotelem Roku? zostanie obiekt, który spośród wszystkich kategorii otrzyma najwięcej głosów. Głosowanie rozpoczęło się 26 stycznia i potrwa do 15 maja 2015 roku. Lista laureatów zostanie ogłoszona podczas uroczystej gali finałowej w maju 2015 roku.

Sprawa śmierci dziecka Katarzyny J. będzie tematem symulowanej rozprawy sądowej przygotowanej przez studentów działających w Klinice Prawa WSPiA. W czasie zajęć studenci wcielą się w różne role procesowe: sędziego, oskarżyciela, obrońcy, świadków oraz oskarżonych. Rozprawa odbędzie się w najbliższą środę 11 marca 2015 r. o godzinie 9:30 w Sali Rozpraw WSPiA (budynek B).

Na rynku usług drukarskich pojawiają się coraz to nowe drukarnie. Popyt na tego rodzaju usługi spowodował powstanie wielu podmiotów, których głównym przedmiotem działalności pozostaje działalność poligraficzna lub drukarska. Wiele z tych podmiotów prowadzą osoby, które nie posiadają większego doświadczenia w branży, podobnie też ? zatrudniany personel nie zawsze dysponuje wiedzą pozwalającą na realizację innych niż standardowe projektów. Z tego też względu, przed skorzystaniem z usług konkretnej drukarni, warto dowiedzieć się kilku istotnych rzeczy.

W najbliższy wtorek 10 marca 2015 r. w Wyższej Szkoły Prawa i Administracji odbędzie się kolejne ogólnouczelniane dyktando dla studentów. Dyktando, jak co roku organizowane jest z okazji ustanowionego przez UNESCO Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Do udziału zachęcamy wszystkich studentów WSPiA, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z ortografii i interpunkcji.

Dziś rano policjanci sprawdzili trzeźwość blisko 19,5 tys. kierujących pojazdami na głównych drogach Podkarpacia. Funkcjonariusze ujawnili 43 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu, zatrzymali też 34 prawa jazdy. To wynik kontroli przeprowadzonych w ramach działań "Trzeźwy poranek".

Policyjna akcja rozpoczęła się o godz. 4. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 19 478 kierowców.

Na wniosek wojewody podkarpackiego 12 marca zostanie otwarte przejście fitosanitarne w lotniczym przejściu granicznym Rzeszów - Jasionka. Będzie to drugi w Polsce punkt, po przejściu granicznym na lotnisku Chopina w Warszawie (Okęcie), w którym możliwe będą odprawy roślin, produktów roślinnych lub przedmiotów.

Obecnie rośliny i wytworzone z nich produkty na teren Podkarpacia można wwozić zza granicy unijnej przez przejście w Korczowej - w przypadku transportu drogowego oraz w Medyce - w przypadku transportu koleją.

Błażej Borowiec został Podkarpackim Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie. Akt powołania wręczyła dziś wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

Kandydatura Błażeja Borowca na to stanowisko została wyłoniona w wyniku przeprowadzonego, stosownie do art. 90 ust. 2 ustawy z dnia 18 grudnia 2003 r. o ochronie roślin (Dz. U. z 2014 r. poz. 621 z późn. zm.), przez Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa postępowania konkursowego.

Od najbliższego poniedziałku (9 marca br.), na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną, rozpoczną się prace związane z przystosowaniem elektronicznego liczenia pojazdów do nowego systemu sterowania ruchem samochodów. Pętle indukcyjne znajdujące się w nawierzchni przed sygnalizatorami będą zliczać samochody i w zależności od ich ilości na danym kierunku jazdy będą sterować sygnalizacją.

W praktyce będzie to oznaczać, że na kierunku, na którym czeka tylko kilka samochodów czas działania zielonego światła będzie krótszy. Na pozostałych kierunkach, na których będzie większa ilość samochodów, zielone światło będzie się świeciło dłużej. kosztem kierunków, na których jest większa ilość aut.

Każdy kierowca wie jak bardzo potrafi zdenerwować rysa na samochodzie. To jednak nie koniec świata. Kłopotliwej rysy możemy się pozbyć, a nasz lakier może odzyskać wyjątkowy blask. Renowacja lakieru powinna rozwiązać nasz problem, jednak warto samochód oddać w ręce specjalisty.

Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich gen. bryg. Wojciech Kucharski, Proboszcz Parafii Świętego Krzyża w Rzeszowie ks. prałat Władysław Jagustyn, Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie Andrzej Szymanek oraz Związek Strzelecki ?Strzelec? Józefa Piłsudskiego zapraszają na obchody 96. Rocznicy Śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli oraz uroczyste przyrzeczenie ?Orląt? i młodzieży strzeleckiej, które odbędą się 6 marca 2015 r. (piątek) w Rzeszowie.

Katarzyna Siekierzyńska-Zapała została Podkarpackim Państwowym Inspektorem Sanitarnym, a jej zastępcą Anna Kalandyk-Dusza. Akty powołania wręczyła wczoraj (4 marca br.) wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

Dawne czasy, w których asortyment sklepów był ograniczony, a uprawianie joggingu należało do rzadkości przeminęły. Dzisiaj panuje moda na zdrowy styl życia. Mówimy stop życiu w pospiechu i braku czasu, aby właściwie o siebie zadbać. W cenie są zdrowa dieta, aktywny wypoczynek i wolne tempo życia. 

Na wniosek wojewody podkarpackiego Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej uruchomione zostanie przejście fitosanitarne w lotniczym przejściu granicznym Rzeszów-Jasionka. Będzie to drugi w Polsce punkt, po przejściu granicznym na lotnisku Chopina w Warszawie, w którym możliwe będą odprawy roślin, produktów roślinnych lub przedmiotów.

7 marca 2015 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 6 lutego br. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu punktów wwozu w lotniczych przejściach granicznych.

Why Not USA zaprasza na kolejną edycję Targów z Amerykańskimi Pracodawcami z Alaski, które odbędą się 11 marca br. w Rzeszowie. Nasze targi to niepowtarzalna okazja, by nawiązać kontakt z pracodawcami ze Stanów Zjednoczonych, dowiedzieć się o szczegółach dotyczących wybranego stanowiska pracy czy nawet podpisać umowę.

Targi pracy odbędą się 11 marca br. (tj. w środę) na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, ul. Sucharskiego 2, o godz. 10:00 - sala RA101!