Rzeszów

Nudzą cię zajęcia, po których dawniej trudno było ci znaleźć siłę na powrót do domu? Sądzisz, że możesz już przejść na wyższy poziom, ale nie jesteś pewien, co najlepiej wybrać? Jeśli kondycja rzeczywiście ci na to pozwala, istnieje kilka możliwości.

Czemu zajęcia zaawansowane?

Jak wiadomo, na siłowni można spotkać ludzi na różnych stopniach zaawansowania. Często trzeba uczestniczyć w zajęciach z grupą, która znacznie odstaje od nas kondycją czy wytrzymałością. Poziom trudności zostaje wtedy dopasowany do ich możliwości, a my zostajesz znudzeni i zniechęceni. Można jednak temu zapobiec, decydując się właśnie na zajęcia o wyższym poziomie trudności.

Mocna jazda w sali fitnessowej

Pierwszą naszą propozycją jest cycling, zwany też spinningiem albo indoor cyclingiem. Co prawda i tutaj zdarzają się mniej wymagający prowadzący, jednak zazwyczaj jest to jedna z najlepszych okazji do odbycia solidnego treningu. Przez godzinę jeździmy na specjalnych rowerkach stacjonarnych w rytm energicznej muzyki, a instruktor daje nam wskazówki, które pozwalają zasymulować jazdę po różnych terenach. Nawet najtwardsi nie pozostaną obojętni na najintensywniejsze wspinaczki czy najmocniejsze sprinty.

Ostry trening ze sztangą

Kolejną dobrą ? a w każdym razie wymagającą ? opcję stanowi body pump. Są to godzinne ćwiczenia z użyciem sztang o indywidualnie dobranym obciążeniu. Z czasem możemy je zwiększać i utrudniać sobie trening. Warto zaznaczyć, że ze względu na wielokrotne powtórzenia i szybkie tempo, mało kto uzna te zajęcia za mało wymagające. Ogromną zaletą jest fakt, że są one ułożone tak, aby kształtować wszystkie partie ciała.

Walcz ze sobą... i nie tylko

Nieco mniej konwencjonalną formą treningu na siłowni są zajęcia łączące elementy różnych sztuk walki (nazywane np. fight clubem). Jest to solidny trening kondycyjny, który powinien usatysfakcjonować wszystkich poszukujących nowej, ciężkiej formy fitnessu.

Stary, dobry step

Niełatwe zadanie stoi też przed uczestnikami stepu. Może nie brzmi to spektakularnie, ale naprawdę ciężko połączyć ogromny wysiłek fizyczny z koniecznością zapamiętania skomplikowanych układów. Dlatego często takie zajęcia mają często stałą, niezmienną grupę bywalców. Interesującą formę stepu proponuje klub Jatomi Fitness w Rzeszowie. Zajęcia Step&Shape pozwolą ci ukształtować całe ciało. Możesz je wypróbować korzystając z jednorazowej wejściówki (dostępnej na stronie: http://jatomifitness.pl/pl/one-day-pass). Niezależnie od tego, co wybierzesz, na pewno uda ci się porządnie zmęczyć i więcej już nie narzekać na nudę podczas ćwiczeń.