Rzeszów

Już 4 lutego Krystian Herba zmierzy się z kolejnym wysokościowcem. Tym razem - skacząc na rowerze - chce zdobyć Eureka Tower w Australii. Tuż przed wyjazdem sportowca zaprosił do urzędu marszałek Władysław Ortyl, gdyż samorząd województwa wspiera Herbę w jego przedsięwzięciach.

Krystian Herba chce poprawić swój ubiegłoroczny wynik z Chin, gdzie ustanowił kolejny rekord Guinnessa wskakując na rowerze na Shanghai World Financial Center. Teraz zmierzy się z australijskim wysokościowcem Eureka Tower w Melbourne w Australii. Do tego przedsięwzięcia przygotowywał się kilka miesięcy.

Za każdym sukcesem powinna stać intensywna praca, wtedy sukces bardziej cieszy, gdy się na niego zapracuje ? powiedział na spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim Krystian Herba, dodając, że nie będzie to jednak łatwe przedsięwzięcie: Będzie trudniej niż w Chinach, po pierwsze będzie więcej schodów, po drugie dalej, a po trzecie tam są inne, bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące bezpieczeństwa w budynkach.

Marszałek Władysław Ortyl powiedział, że będzie trzymał za sportowca kciuki: Znakomite rezultaty, wyniki, bicie rekordów w każdym roku, w tym roku też pan Krystian przymierza się do kolejnego rekordu ? to jest bardzo dobry element promocji województwa ? powiedział marszałek.

Samorząd Województwa Podkarpackiego od kilku lat wspiera finansowo Krystiana Herbę w jego przedsięwzięciach. W zamian sportowiec promuje region. Także na tegoroczny wyjazd do Australii zarząd województwa przekazał 25 tysięcy złotych, ale jak powiedział członek zarządu Bogdan Romaniuk są to jedne z lepiej wydanych pieniędzy na promocję województwa.

Myślę, że trzeba docenić to, że województwo podkarpackie potrafi korzystać z talentów, które rodzą się na Podkarpaciu. I jest to oczywiste, że województwo włączając się finansowo we wsparcie takich przedsięwzięć promuje te osoby, ale i Podkarpacie ? powiedział Bogdan Romaniuk

Krystian Herba powiedział na spotkaniu, że po Eureka Tower w Australii chce zdobyć na rowerze Empire State Building w Stanach Zjednoczonych. Bogdan Romaniuk w imieniu zarządu województwa zadeklarował wstępną pomoc w tym projekcie.