Rzeszów

Sześciu kierujących w stanie nietrzeźwości oraz w stanie po użyciu alkoholu ujawnili policjanci w trakcie dzisiejszych działań "Trzeźwy autobus". Od wczesnego rana funkcjonariusze kontrolowali kierowców autobusów i busów przewożących pasażerów. 

Policyjne kontrole stanu trzeźwości kierujących autobusami i busami pasażerskimi rozpoczęły się o godz. 4 i trwały do godz. 8. W ciągu czterech godzin policjanci ujawnili aż sześciu kierujących, którzy usiedli za kierownicą w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu. 

  • Około godz. 6.30 policjanci z Przemyśla zatrzymali do kontroli kierującego busem. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. 
  • Policjanci ze Strzyżowa podczas kontroli na ulicy Łukasiewicza ujawnili kierującego autosanem, który prowadził pojazd będąc w stanie po użyciu alkoholu. 32-letni kierowca miał 0,3 promila alkoholu w organizmie. W autobusie nie było pasażerów. A przed godz. 6 na dworcu PKS w Czudcu policjanci ujawnili nietrzeźwego kierowcę busa marki Mercedes Sprinter. Badanie alkosensorem wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie 38-letniego mężczyzny. Pijany kierowca przewoził 14 pasażerów. 
  • Z kolei policjanci z Nozdrzca zatrzymali do kontroli autobus, którego kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. 39-letni kierujący autosanem będzie odpowiadał za przestępstwo. Kilka minut po godz. 7 w Dydni w powiecie brzozowskim policyjny patrol ujawnił kierującego autosanem, który prowadził pojazd mając w organizmie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca jechał z miejscowości Końskie, a dotrzeć miał do Brzozowa.
  • Około godz. 5 w Partyni w powiecie mieleckim policjanci zatrzymali do kontroli kierującego busem marki Mercedes. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 36-letniego kierowcy. Jak się okazało mężczyzna miał 0,4 promila alkoholu w organizmie. Prowadził pojazd przewożąc czworo pasażerów.