Rzeszów

54 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu ujawnili wczoraj rano podkarpaccy policjanci. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 14 301 kierujących pojazdami na drogach Podkarpacia. Zatrzymali 41 uprawnień do kierowania.

Policyjna akcja rozpoczęła się wczoraj o godz. 5. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 14 301 kierowców.

Z podsumowania akcji wynika, że policjanci ujawnili 54 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 21 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 33odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali także 41 uprawnień do kierowania.

W działania na terenie województwa podkarpackiego zaangażowanych było 243 policjnatów.

Podczas trwających działań w miejscowości Kamienica Dolna doszło do kolizji nieoznakowanego radiowozu policyjnego z vw golfem. Okazało się, że kierowca vw pił wcześniej alkohol.