Rzeszów

Spotkania z sędziami, prokuratorami, adwokatami i notariuszami oraz warsztaty z techniki kryminalistycznej i aktów notarialnych to główne punkty Dni Kolegium Prawa i Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA. Impreza odbędzie się w najbliższą środę 28 stycznia 2015 r. Początek o godzinie 11:00 w Sali Rozpraw WSPiA (sala 0.02, Budynek B).

Podczas Dni Kolegium Prawa i Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA będzie można poznać m.in. zasady etyki i dostępu do zawodu radcy prawnego, adwokata, notariusza i sędziego. Uczestnicy imprezy wezmą również udział w specjalnych warsztatach z techniki kryminalistycznej. Poprowadzi je biegły z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Dodatkowo zorganizowane zostaną warsztaty z zakresu aktów notarialnych.

Wykłady podczas Dni Kolegium Prawa i Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA poprowadzą praktycy m.in. radca prawny Tomasz Pisuliński, Wicedziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie, adwokat Dariusz Lipski i notariusz Krzysztof Kopeć, członek Krajowej Rady Notarialnej. Wśród gości, którzy spotkają się ze studentami, są również Sędzia Sądu Okręgowego w Rzeszowie Grzegorz Maciejowski oraz prokurator dr Andrzej Mucha z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Dodatkowo Podczas Dni Kolegium Prawa i Dni Edukacji Prawniczej odbędzie się prezentacja Kół Naukowych oraz Kliniki Prawa działającej w WSPiA. W klubie studenckim ?Zemsta Docenta? przygotowane zostaną prezentacje poszczególnych Kół. Ich członkowie przedstawią studentom, jak wygląda ich działalność, czym zajmują się na co dzień oraz jakie imprezy, spotkania i dyskusje organizują w ciągu roku akademickiego.

Dni Edukacji Prawniczej organizowane są w Wyższej Szkole Prawa i Administracji już o raz trzeci. Skierowane są nie tylko do studentów, ale do wszystkich osób zainteresowanych tematyka prawną oraz planujących prace w zawodach prawniczych. W ubiegłym roku w Dniach Edukacji Prawniczej w WSPIA uczestniczyło kilkaset osób, które mogły spotkać się z przedstawicielami zawodów prawniczych, a także uczestniczyć w warsztaty i szkolenia prowadzone przez profesjonalistów. Z kolei w maju 2014 r. Kolegium Prawa WSPIA zorganizowało Dzień Prawnika, podczas którego studenci poznali zasady dostępu do wszystkich zawodów prawniczych oraz etyki zawodowej.

Dni Kolegium Prawa i Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA odbędą się w najbliższą środę 28 stycznia 2015 r. o godzinie 11:00 w Sali Rozpraw WSPiA (sala 0.02, Budynek B).

 

Dni Kolegium Prawa i Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA ? program

11. 00 Rozpoczęcie

11.15 ? 11.30 Dostęp do zawodu radcy prawnego. Zasady etyki adwokackiej (radca prawny Tomasz Pisuliński, Wicedziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie)

11.30 ? 11.45 Dostęp do zawodu adwokata. Zasady etyki adwokackiej (adw. Dariusz Lipski)

11.45 ? 12.00 Dostęp do zawodu notariusza. Zasady etyki notariusza (notariusz Krzysztof Kopeć, członek Krajowej Rady Notarialnej)

12.00 ? 12.30 Warsztaty z techniki kryminalistycznej (mgr Magdalena Kruczek, biegły z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Rzeszowie)

12.30 ? 13.00 Dostęp do zawodu sędziego. Zasady etyki sędziowskiej (SSO Grzegorz Maciejowski, Sąd Okręgowy w Rzeszowie)

13.00 ? 13.30 Dostęp do zawodu prokuratora. Zasady etyki prokuratorskiej (prokurator dr Andrzej Mucha, Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie)

13.30 ? 14.00 Warsztaty z zakresu aktów notarialnych (notariusz Szymon Szkrzypek)

14.00 Zakończenie.