Rzeszów

W poniedziałek, 16 marca o godz. 10.00 w Galerii Rzeszów zostanie otwarty Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa. W otwarciu wezmą udział m.in: Tomasz Szubiela - wiceminister Spraw Wewnętrznych, Karolina Grenda - dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich MSW, sekretarze miast Unii Metropolii Polskiej oraz Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

POM w Galerii Rzeszów to już czwarta taka placówka Urzędu Miasta umiejscowiona w galerii handlowej. Pierwsza został otworzona w centrum kulturalno-handlowym Millenium Hall, druga działa w galerii Nowy Świat, a od blisko roku POM funkcjonuje również w CH Plaza Rzeszów.

Wszystkie punkty są czynne od poniedziałku do soboty od godziny 10.00 do 18.00. Punkty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Codziennie odwiedza je kilkadziesiąt osób.

W ?oddziałach? Urzędu można wyrobić dowód osobisty, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny. Można się tam również zameldować na pobyt stały lub czasowy, wymeldować, oraz uzyskać numer PESEL.  ? Pracownicy punktu udzielą pomocy w każdej sprawie, skontaktują z konkretnym urzędnikiem, umówią na spotkanie. Można tu także pobrać urzędowe druki i uzyskać pomoc w ich wypełnieniu ? wyjaśnia Marcin Stopa, Sekretarz Miasta Rzeszowa. Ponadto, raz w tygodniu, w Punktach swój dyżur ma Miejski Rzecznik Konsumentów. Rzecznik pomoże napisać reklamację, udzieli niezbędnej informacji, a w przypadku toczącej się sprawy w sądzie, będzie ją również prowadził.

Rzeszów jest pierwszym miastem w Polsce, które obsługuje swoich mieszkańców w takim zakresie. Samochód można postawić na bezpłatnym parkingu, a niepełnosprawni nie napotkają na żadne bariery architektoniczne ? mogą skorzystać z wind. Lokalizacja Punktów w centrach handlowych to same korzyści dla mieszkańców Rzeszowa. Korzystając z bogatej oferty galerii mogą oni przy okazji odwiedzić Punkt Obsługi Mieszkańców i załatwić ważne dla nich sprawy, bez konieczności dojeżdżania do centrum. W dodatku również w soboty.

Serdecznie zapraszam na otwarcie - czekamy na Państwa o godz. 9.50 przed głównym wejściem do galerii