Rzeszów

Kilkaset ofert pracy czeka na uczestników Podkarpackich Targów Pracy, które odbędą się 26 lutego w Hali Podpromie w Rzeszowie. Organizatorem jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

-Targi organizowane są z myślą o osobach poszukujących pracy lub chcących zmienić dotychczasową ścieżkę zawodową. Co roku odwiedza je ponad 3000 osób. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Hali Podpromie w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp jest wolny ? zachęca Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Targi, jak co roku, organizuje Biuro Karier WSIiZ. Działając jako agencja zatrudnienia, pomaga pracodawcom w poszukiwaniu pracowników. W 2014 roku firmy z różnych sektorów za pośrednictwem Biura Karier WSIiZ zaoferowały 3264 miejsca pracy.

- Wszyscy, którzy szukają pracy i chcą zrobić dobre pierwsze wrażenie na pracodawcach powinni wziąć ze sobą na targi dobrze przygotowane CV. Co roku notujemy spore zatrudnienie, które jest efektem targów. W zeszłym roku pracę znalazło blisko 200 osób ? mówi Barbara Leśniak, Kierownik Biura Karier WSIiZ.

Praca w Polsce i za granicą!

Na targach zaprezentuje się około 70 pracodawców. Są to przedstawiciele m.in. branży informatycznej, finansowej, produkcyjnej, handlowej, spedycyjnej, hotelarskiej oraz agencje zatrudnienia. Pracodawcy oferować będą łącznie kilkaset miejsc pracy w Polsce i za granicą.

- Jest bardzo duże zróżnicowanie ofert pracy, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Po raz pierwszy do udziału w targach zgłosiło się kilka zagranicznych agencji zatrudnienia, które oferować będą pracę m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii oraz Francji. Będą też przedstawiciele pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.  ? informuje Ewa Podgórska, specjalista ds. pośrednictwa pracy z Biura Karier WSIiZ.

Lista wystawców i więcej szczegółów dostępne są na stronie www.targipracy.rzeszow.pl

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Pracy i Polityki Społecznej, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Podkarpackie Targi Pracy  organizowane są w ramach projektu ?WSIZ: Wiedza ? Staże ? Informacja ? Zatrudnienie? współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.