Żużel

PGE Stal Rzeszów odbyła pierwszy trening na własnym torze. W stolicy Podkarpacia pojawili się zawodnicy krajowi, ale także Peter Kildemand. Duńczyk po raz pierwszy w karierze jeździł przy Hetmańskiej.

Dla zawodników PGE Stali Rzeszów były to pierwsze kółka w tym sezonie przy Hetmańskiej. Trening rozpoczął się w południe. Na torze pojawili się Krystian Rempała, Łukasz Sówka, Dawid Lampart, Karol Baran, Kenni Larsen i Peter Kildemand. Dla "Pająka" były to pierwsze jazdy w karierze nad Wisłokiem. - To napradę wielki tor, a jak mówiłem już wiele razy, ja bardzo lubię takie obiekty. Czułem się na nim komfortowo. Lubię jeździć na pełnej prędkości - przyznał Duńczyk po wtorkowym zapoznaniu się z owalem.

Podopieczni Janusza Ślączki ćwiczyli przez około 2 godziny. Końcówka treningu odbywała się już przy deszczowej aurze. Warunki były bardzo trudne. W najbliższych dniach Żurawie nadal chcą trenować na swoim torze, ale ich plany zweryfikuje pogoda. Prognozy nie są optymistyczne, a do inauguracji sezonu ligowego pozostało już tylko 6 dni.