Rzeszów

W nietypowym miejscu - w terminalu w Jasionce, odbędą się warsztaty lotnicze zorganizowane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie! Wydarzenie skierowane do licealistów rozpocznie się 1 kwietnia o godz. 9.00.

- Rozpoczynamy pierwsze z cyklu spotkań dla licealistów, którzy interesują się lotnictwem. Miejsce warsztatów nie jest przypadkowe. Chcemy, by młodzi ludzie, oprócz fachowej wiedzy przekazanej przez ekspertów w formie ciekawych warsztatów, mogli przyjrzeć się z bliska, jak funkcjonuje lotnisko ? informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Promocja unikatowych studiów

Warsztaty to świetna i nietuzinkowa promocja elitarnych studiów Aviation Management (zarządzanie lotnictwem), które WSIiZ prowadzi z powodzeniem od kilku lat jako jedyna uczelnia w Polsce i jedna z kilku w Europie.  Studenci tej anglojęzycznej ścieżki kształcenia tworzą międzynarodowe grono osób, które swoją karierę wiążą z branżą lotniczą. To dla nich szansa na znalezienie dobrej i ciekawej pracy w naziemnym sektorze lotniczym na całym świecie. Tym bardziej, że prognozy światowe przewidują znaczny wzrost zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę w tej branży.

Uczelnia pozyskała wielu partnerów z całego świata, którzy mają wpływ na program zajęć, praktyki i staże dla studentów. Patronat nad Aviation Management objęła Lufthansa, zapewniając studentom zajęcia prowadzone przez wyspecjalizowanych praktyków, a także interesujące staże w swojej sieci.

By poszerzyć kwalifikacje studentów AM i zwiększyć ich konkurencyjność na rynku pracy, WSIiZ organizuje dla nich m.in. praktyczne, profesjonalne szkolenie z oprogramowania do obsługi lotnisk, zwieńczone prestiżowym międzynarodowym certyfikatem.

- Pierwsze takie szkolenie poprowadził twórca narzędzia do symulacji procesów zachodzących na lotniskach ? Kamal Romider Singh, znany międzynarodowy konsultant z zakresu planowania i rozwoju lotnisk, prezes Aviation Research Corporation. Uczelnia  zakupiła to oprogramowanie i korzystają z niego kolejne roczniki, zdobywając ceniony certyfikat, który znacznie ułatwi im karierę na całym świecie ? podkreśla Pasieczna. 

Pierwsze inauguracyjne warsztaty lotnicze odbędą się w sali konferencyjnej terminala lotniczego Rzeszów-Jasionka. Zainteresowanych kolejnymi spotkaniami zapraszamy 27 kwietnia i 8 czerwca.

Fot. Inauguracja I roku Aviation Management również odbywała się na lotnisku w Jasionce.

Program:

9:00       ? inauguracja, sala konferencyjna w Terminalu Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

9:00-9:40 ? ?Najciekawsze lotniska świata? ? Michał Nędza (PL)

9:45-10:25 ? ?PESTE analysis of airline industry. What influences the development of air carriers?? ? Olesia Iefremova (ANG)

10:25-10:35 ? przerwa kawowa

10:35-11:15 - "Linie lotnicze Cargo - czyli logistyka i lotnictwo" ? Hubert Kisała, Przemek Lamers ? członkowie koła naukowego Aviation Management Club (PL)

11:20-12:00 ? ?Aviation Management  - Go in for a Career in the Aviation Industry!? ? Sumeer Chakuu (ANG)

12:00-13:30 ? zwiedzanie nowego terminala lotniczego