Mielec

Od dzisiaj (9 kwietnia) Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (PAKS) w Mielcu są gotowe do przyjęcia pierwszych pacjentów w świeżo wyremontowanym i rozbudowanym V Oddziale Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii. Dzięki unowocześnieniu placówki oraz dwukrotnemu zwiększeniu liczby łóżek ośrodek będzie mógł jeszcze lepiej zabezpieczać potrzeby mieszkańców powiatu mieleckiego oraz okolic.

W V Oddziale Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii PAKS w Mielcu, działającym na terenie szpitala powiatowego, już od 2006 roku są diagnozowani i leczeni pacjenci cierpiący na schorzenia układu krążenia. W ramach oddziału pełniącego 24-godzinny dyżur, realizowany jest program leczenia świeżego zawału i niestabilnej choroby wieńcowej.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca to sieć placówek powstających w mniejszych miejscowościach, jak najbliżej miejsca zamieszkania pacjentów. Oddział w Mielcu jest tego świetnym przykładem.? mówi Jacenty Drópiewski, członek zarządu, dyrektor do spraw inwestycji w American Heart of Poland. Chorzy w stanie zagrożenia życia z zawałami nie muszą być wożeni przez pogotowie ratunkowe do szpitali w dużych miastach, oddalonych często o dziesiątki kilometrów od ich domów. Mają także łatwiejszy dostęp do bezpłatnego planowego lub ambulatoryjnego trybu leczenia. ? dodaje.

Oddział przeszedł gruntowny remont właściwie od podstaw. Został on umieszczony na nowym piętrze, które powstało jako nadbudowa nad Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.

Otwarcie nowego powiększonego oddziału było możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy zarówno z władzami powiatu mieleckiego, jak i szpitalem ? podkreśla Jacenty Drópiewski z American Heart of Poland. ? To właśnie ze strony dyrekcji szpitala wyszedł nowatorski pomysł stworzenia nadbudowy oraz jej wykonanie w stanie surowym. Rozwiązanie to zapewniło dodatkową powierzchnię, niezbędną do rozbudowy oddziału kardiologicznego.

W wyniku modernizacji liczba łóżek zwiększyła się blisko dwukrotnie ? z jedenastu do dwudziestu. Do dyspozycji pacjentów są nowe przestronne trzyosobowe sale, każda wyposażona w łazienkę, z których dwie przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Klinika po rozbudowie dysponuje również kardiologiczną izbą przyjęć oraz nowymi pokojami ? zabiegowym, pielęgniarskim, lekarskim.

Tylko w 2014 roku na nasz oddział trafiło blisko 1400 pacjentów dotkniętych chorobami serca, w tym wielu znajdujących się w bezpośrednim zagrożeniu zdrowia, a nawet życia. Dzięki zakończonej właśnie modernizacji będziemy mogli w kompleksowy sposób zabezpieczać potrzeby chorych z zakresu kardiologii, które w przypadku mieszkańców powiatu mieleckiego oraz innych okolicznych powiatów są ogromne ? komentuje ordynator dr Adam Młodziankowski z PAKS w Mielcu.

V Oddział Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii PAKS w Mielcu od początku funkcjonowania wyposażony jest dodatkowo w angiograf, mający zastosowanie zarówno w procesie diagnostycznym (ocena stanu naczyń wieńcowych, mózgowych, nerkowych i tętnic kończyn dolnych), jak i leczniczym (angioplastyka tętnic wieńcowych i obwodowych). W planach PAKS ma zmianę tego siedmioletniego sprzętu na nowy w ciągu najbliższych miesięcy. Klinika wykorzystuje również nowoczesne urządzenia do obrazowania tętnic wieńcowych techniką ultrasonografii wewnątrznaczyniowej.Od stycznia 2014 roku, oprócz hospitalizacji PAKS w Mielcu swoim pacjentom oferuje także usługi z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Od początku powstania poradni przyjętych zostało 2015 chorych.

 


Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (PAKS) to sieć działających w Polsce od 15 lat oddziałów kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej, utworzonych z inicjatywy wybitnych lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych. PAKS wchodzi w skład Grupy American Heart of Poland, którą aktualnie tworzy ponad 30 placówek medycznych oraz Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe ?Ustroń? SA. Czyni to Grupę AHP jedyną w Polsce siecią leczącą schorzenia sercowo-naczyniowe w tak kompleksowy sposób ? począwszy od prewencji i profilaktyki, poprzez terapię w ramach nowoczesnych procedur interwencyjnych z zakresu kardiologii inwazyjnej, kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej, aż po rehabilitację pozwalającą na szybki powrót do pełnej sprawności i życia społecznego. Tylko w 2014 roku w ośrodkach PAKS leczono około  56.000 chorych.


paks12

 paks14paks3paks4paks7paks11paks13