Kolbuszowa

Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają przyczyny zapalenia się w trakcie jazdy samochodu ciężarowego. Do zdarzenia doszło dziś rano w Bukowcu, gmina Kolbuszowa. Do szpitala trafił mężczyzna, który zatrzymał się, aby pomóc w gaszeniu samochodu. Kierowca nie odniósł obrażeń, ale badanie stanu trzeźwości wykazało, że znajdował się pod działaniem alkoholu.

Do zdarzenia doszło dziś około godz. 7 na drodze wojewódzkiej nr 987 w Bukowcu, gmina Kolbuszowa na odcinku Kolbuszowa ? Bukowiec. Ze wstępnych informacji wynika, że jadąca tą trasą ciężarowa scania zaczęła się palić. Jadący za nią samochodem osobowym mężczyźni zauważyli dym i zatrzymali kierowcę ciężarówki. Kierowca scanii zaczął gasić samochód, niestety prawdopodobnie odprysk palącej się opony uderzył w jednego z mężczyzn, którzy zauważyli pożar. 43-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego z obrażeniami trafił do szpitala.

Z pomocą strażaków pojazd ugaszono. Kierujący ciężarówką 51-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego nie doznał obrażeń. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało 0,46 promila alkoholu w jego organizmie. Jak ustalono kierowca przewoził artykuły spożywcze.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z kolbuszowskiej jednostki. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu. Kierującemu zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i prawo jazdy. Przez kilka godzin ruch na tym odcinku odbywał się wahadłowo.

Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia pomoże wyjaśnić prowadzone postępowanie. Kierowca scanii odpowie za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu.