Rzeszów

Rzeszów zajął wysoką, szóstą lokatę wśród miast najatrakcyjniejszych turystycznie w Polsce, został doceniony przez turystów z całego świata.

Stolica Podkarpacia znalazła się w pierwszej dziesiątce miast, które warto odwiedzić w Polsce w 2015 roku.

Rzeszów znalazł się na szóstym miejscu w kategorii ?10 najlepszych celów podróży ? Polska?. Autorzy rankingu tak uzasadnili ten wybór: Rzeszów to niezwykła mozaika gotyckiej architektury i rozciągających się wkoło sielskich krajobrazów. Ale największa atrakcja tego polskiego miasta znajduje się pod ziemią. Pod Rzeszowem rozciąga się średniowieczny labirynt kamiennych piwnic i przejść, które od XIV wieku pełniły funkcje sklepów, magazynów i schronów. To obowiązkowa pozycja na liście wszystkich, nawet najmłodszych podróżnych.

Ranking Travellers' Choice opracowany został przez użytkowników portalu turystycznego www.tripadvisor.com. Serwis tripadvisor.com to kompendium porad dotyczących najciekawszych turystycznie miejsc w Polsce i na świecie, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, przelotów i innych niezbędnych informacji, które pomagają zaplanować podróż.

Ranking prezentuje najlepsze miejsca według podróżnych w różnych kategoriach, w tym najlepsze plaże, kurorty all-inclusive, hotele, restauracje i cele podróży. Nagroda Travellers' Choice przyznawana jest przez miliony entuzjastów podróżowania z całego świata.

Cała dziesiątka najatrakcyjniejszych turystycznie miast w Polsce prezentuje się następująco:
1. Kraków
2. Warszawa
3. Wrocław
4. Gdańsk
5. Białystok
6. Rzeszów
7. Sopot
8. Bydgoszcz
9. Lublin
10. Poznań