Rzeszów

Wczoraj policjanci interweniowali w związku z groźnie wyglądającym zdarzeniem drogowym, które miało miejsce w Lutczy. Wskutek zderzenia hyundaia, renaulta, forda, skody oraz autobusu jedna osoba trafiła  do szpitala. Policja apeluje do kierujących o rozwagę i szczególną ostrożność.

Wczoraj (22 maja) o 14.30 dyżurny komendy strzyżowskiej został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Lutczy, w którym uczestniczyło 5 pojazdów. Pracujący na miejscu policjanci na podstawie rozmów przeprowadzonych z uczestnikami ustalili, że kierujący osobowym hyundaiem 52-letni mieszkaniec Lutczy zatrzymał się mając zamiar skręcić w lewo, by ustąpić prawidłowo jadącym z naprzeciwka samochodom.

Za nim ustawili się jadący w kierunku Domaradza 52-letni mieszkaniec Lutczy kierujący renaultem kangoo, ciężarowy ford transit, następnie osobowa skoda roomster, którą kierował 61-letni mieszkaniec Leska. Na skodę najechał autobus, którego 64-letni kierowca, mieszkaniec powiatu krośnieńskiego nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i nie zdążył prawidłowo wyhamować. Popchnięta uderzeniem skoda uderzyła w forda, ford w renaulta, a renault w hyundaia.

Wskutek zdarzenia kierujący skodą trafił do strzyżowskiego szpitala. W rozmowie z lekarzem funkcjonariusze ustalili, iż poszkodowany nie doznał obrażeń zagrażających jego życiu.

Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

Wszyscy kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność podczas kierowania pojazdami. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne oraz przewożonych osób.