Rzeszów

Policjanci rozpoczynają dziś działania pod kryptonimem "Boże Ciało 2015". Policyjna akcja będzie trwała do niedzieli 7 czerwca. Jej głównym celem jest troska o bezpieczeństwo podróżujących drogami Podkarpacia.

Jednym z zadań policjantów będzie ułatwienie ruchu pojazdów na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast.  W razie potrzeby funkcjonariusze ręcznie pokierują ruchem, wyznaczą objazdy i poinformują kierowców o ewentualnych utrudnieniach. Policjanci radzą, by wybierając się w dłuższą drogę sprawdzić, czy trasy nie skomplikują np. prace remontowe.

Policjanci będą stanowczo interweniować wobec kierujących, którzy popełnią wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków. Ze zdecydowaną reakcją spotkają się przypadki nieprawidłowego wyprzedzania poruszającej się wolniej kolumny pojazdów, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu czy nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych. Wzmożone kontrole dotyczyć będą również stanu trzeźwości kierujących.

Na drogach pojawią się policjanci na motocyklach, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno oznakowane jak i nieoznakowane. W użyciu funkcjonariuszy będą też ręczne mierniki prędkości.

Policjanci przypominają o ograniczeniach w ruch pojazdów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Zakaz poruszania się wymienionych pojazdów obowiązywał będzie: 

  • 3 czerwca 2015 roku (środa) od godziny 18:00 do godziny 22:00,
  • 4 czerwca 2015 roku (czwartek) od godziny 8:00 do godziny 22:00.