Z życia wzięte

Duża grupa ludzi w Polsce nie wie co zrobić z wolnymi środkami pieniężnymi. Zazwyczaj są one odkładane jako oszczędności w banku. Jednak nie wszystkie produkty bankowe pozwalają zarabiać na odsetkach. Do tych, które posiadają oprocentowanie należą konta oszczędnościowe oraz lokaty terminowe. Większość z nas decyduje się na otwieranie lokat, ponieważ to prosty sposób na oszczędzanie i inwestowanie w jednym.

Nie każda lokata jest opłacalna. Na rynku istnieją oferty, które przynoszą mizerne zyski. Warto przed założeniem lokaty dokładnie sprawdzić warunki umowy poszczególnych ofert i porównać je ze sobą. Najważniejszym parametrem, który powinien być brany pod uwagę przy wyborze lokaty jest oprocentowanie. Poniżej prezentujemy aktualny ranking lokat, który pozwoli porównać najlepsze oferty banków m.in. pod kątem oprocentowania.

Najlepsze oferty na rynku

Najlepszą lokatą na rynku jest obecnie depozyt oferowany przez Idea Bank. Oprocentowanie w przypadku tej oferty wynosi 4% w skali roku. Okres na jaki otwieramy depozyt to 3 miesiące. Klient może założyć tylko jedną lokatę, jednak nie musi jednocześnie otwierać konta osobistego w Idea Banku. Lokatę z łatwością można otworzyć korzystając z Internetu.

Kolejną ofertą, która wyróżnia się na rynku jest lokata Getin Banku. Jest to depozyt dwumiesięczny z oprocentowaniem wynoszącym 3,5% w skali roku. Maksymalnie na lokatę można wpłacić 10 tys. zł. Klient wycofując środki z lokaty przed upłynięciem terminu zapadalności nie traci naliczonych odsetek. Oferowany depozyt to lokata internetowa.

Alternatywą dla wyżej opisanych lokat może być depozyt oferowany przez Noble Bank. Klasyczna lokata w Noble to depozyt rentierski, który pozwala wpłacić większe środki i wypłacać odsetki w trakcie trwania umowy. Oprocentowanie tej lokaty to 3,5% w skali roku. Termin zapadalności wynosi 2 miesiące. Lokata jest przeznaczona tylko dla nowych klientów.

Z kolei zupełnie innym rodzajem depozytu jest lokata proponowana przez Santander Bank. Jest to lokata długoterminowa otwierana na okres 3 lat. Oprocentowanie depozytu wynosi 3% i jest niezmienne. Minimalny depozyt w tym przypadku może wynosić 5 tys. zł.

Podsumowanie

Jak widać z powyższej analizy, na rynku wciąż są dostępne oferty gwarantujące oprocentowanie w granicach 3-4% w skali roku. Są to jednak najlepsze oferty i pozostałe depozyty raczej nie zapewnią nam wyższych zysków. Nie należy spodziewać się, aby w najbliższym czasie oprocentowanie lokat mogło wzrosnąć.

Sprawdź, który bank obecnie oferuje najlepsze lokaty na oszczednoscionline.pl.