Jarosław

Trwają czynności w sprawie wypadku drogowego w Korczowej. Wczoraj wieczorem kierujący nieustalonej marki samochodem wjechał w grupę pieszych a potem odjechał. Troje nastolatków trafiło do szpitala w Przemyślu.  Policjanci zabezpieczyli dowody, pozostawione przez sprawcę i powiadomili sąsiednie jednostki. Patrole sprawdzały drogi leśne, parkingi i sąsiednie miejscowości. Trwają czynności w tej sprawie.

Wczoraj, około godz. 22.40 na drodze gminnej w Korczowej doszło do potrącenia grupy pieszych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym wjechał w grupę młodych ludzi, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku uderzenia obrażeń doznało troje nastolatków w wieku 14, 15 i 16 lat. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Przemyślu. 16-letni mieszkaniec gminy Radymno doznał poważnych obrażeń. 14-latka z gminy Radymno i 15-letnia mieszkanka woj. lubelskiego pozostały w szpitalu.

Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli śladu pozostawione przez sprawcę. Policjanci sprawdzali okoliczne parkingi, leśne drogi i okoliczne miejscowości. Policjanci z Radymna powiadomili o tym zdarzeniu Straż Graniczną i sąsiednie jednostki Policji. Funkcjonariusze ustalili świadków wypadku. Policja ustala okoliczności tego zdarzenia i poszukuje sprawcy.

Dzisiaj, przed południem poszkodowany 16-latek zmarł w szpitalu. Policjanci zabezpieczyli samochód, który mógł uczestniczyć w tym wypadku. Trwają badania i inne czynności w celu potwierdzenia udziału tego pojazdu w tym zdarzeniu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu.