Jarosław

Policyjny patrol interweniował wczoraj w nocy na terenie Radymna. Ze zgłoszeń mieszkańców wynikało, że w rejonie stacji kolejowej biega koń. Policjanci zauważyli zwierzę stojące na peronie. Uchwycili konia a potem przetransportowali na teren komisariatu. Rano policjanci przekazali go właścicielowi. Mężczyzna został ukarany grzywną za brak ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

W środę w nocy mieszkańcy Radymna poprosili  Policję o pomoc w związku z biegającym po okolicy koniem. Z zawiadomienia wynikało, że zwierzę znajdowało się na terenie stacji kolejowej. Policjanci przyjechali na teren dworca. Tam zauważyli konia z zapiętą uzdą. Po konsultacji z dyżurnym funkcjonariusze podeszli do konia, uchwycili go i przyprowadzili na teren komisariatu.

Koń został umieszczony na terenie ogrodzonej posesji komisariatu, a policjanci zajęli się ustalaniem danych właściciela. Rano funkcjonariusze przekazali konia właścicielowi, mieszkańcowi gminy Jarosław.

Za niebezpieczeństwo wywołane przez zwierzę i niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia grozi kara grzywny do 250 złotych albo kara nagany. Właściciel zwierzęcia został ukarany grzywną.