Rzeszów

Wczoraj późnym wieczorem zakończyły się policyjne działania "Sierpniowy Weekend". W ciągu trzech dni, od piątku (14 sierpnia) do niedzieli (16 sierpnia) wydarzyło się 19 wypadków. Zginęły dwie osoby, a 25 zostało rannych. Wyeliminowano z ruchu 57 nietrzeźwych kierujących.

"Sierpniowy weekend" - tak nazwano działania policjantów ruchu drogowego i prewencji. Podczas tych trzech dni, funkcjonariusze dbali, by na podkarpackich drogach było bezpiecznie. Wiele osób wybrało się na odpoczynek w Bieszczady i do innych atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Było dość tłoczno na drogach.

Policjanci zwracali uwagę na tych kierowców, którzy jeździli brawurowo, stanowiąc zagrożenie dla innych. Nie było pobłażliwości dla tych, którzy rozwijali nadmierną prędkość, wymuszali pierwszeństwo przejazdu, wyprzedzali w miejscach, gdzie jest to zabronione.

Policjanci podsumowali "Sierpniowy Weekend" - w ciągu trzech dni na drogach Podkarpacia doszło do 19 wypadków, w których rannych zostało 25 osób, zginęło dwóch kierowców. Funkcjonariusze zatrzymali 57 kierujących, którzy mimo, że pili wcześniej alkohol, zdecydowali się usiąść za kierownicą.