Rzeszów

4 października (niedziela) wystartuje 3. PKO Maraton Rzeszowski. Uczestnicy przebiegną ulicami centrum Rzeszowa oraz przez tereny wzdłuż Wisłoka. Trasa ma dwie jednakowe pętle, a start i meta będą się znajdować w Centrum Handlowym Millenium Hall przy ul. Kopisto 1. Część ulic będzie czasowo całkowicie lub częściowo zamknięta dla ruchu.

Imprezie towarzyszyć będzie Sztafeta Maratońska (około 10 km + 10 km + 7 km + 5 km + 10 km) oraz odbywające się 3 października (w sobotę): Bieg na 5 km o Puchar Pratt & Whitney Rzeszów S.A. oraz Biegi Młodzieżowe.

W sobotę odbędzie się "Bieg na Piątkę" (5 km) oraz biegi młodzieżowe. Rozpoczną się o godzinie 9.30 startem spod galerii Millenium Hall do biegów młodzieżowych. O godzinie 12. na trasę wybiegną zawodnicy "Biegu na Piątkę". Trasa biegu wytyczona została ulicami: start pod Millenium Hall dalej Al. Majora Wacława Kopisto, Trasa Zamkowa, ul. Kilara, ul. Podpromie, ul. Lenartowicza, ul. J. K. Chodkiewicza, ul. Hetmanska, ul. Wincentego Pola - Bulwary nad Wisłokiem, ul. Bulwarowa, Bulwary nad Wisłokiem, ul. Podpromie, ul. Kilara, Trasa Zamkowa, centrum Millenium Hall meta. Zakończenie biegu przewidywane jest na godzinę 13. Zawody potrwają do godziny 14.

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godziny 4. do 14. Zamknięcie Al. Kopisto nastąpi w godzinach od 6. do 14., pozostałych ulic od godziny 11.15 do 14. 
 
W niedzielę również spod Millenium Hall biegacze wystartują do maratonu na pełnym dystansie 42 kilometrów. Trasa biegu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie, przebiegać będzie od CH Millenium Hall Al. Kopisto, Trasą Zamkową, ulicami Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Jagiellońską, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Kościuszki, 3-go Maja, Al. Lubomirskich, Szopena, Plac Śreniawitów, Dąbrowskiego, Al. Powstańców Warszawy, Hetmańską, Żeglarską,  Bulwarami nad Wisłokiem, chodnikiem przy Moście Lwowskim. Po drugiej stronie wzdłuż Wisłoka Bulwarami nad Wisłokiem, Al. Kopisto,  ul. Podwisłocze, Powstańców Warszawy, Bulwary nad Wisłokiem (droga wewnętrzna na Żwirownię), ul. Kwiatkowskiego, Podwisłocze i Kopisto do Millenium Hall.
 

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godziny 2. do 16.30. Zamknięcie Al. Kopisto, ul. Podwisłocze i Kwiatkowskiego nastąpi w godzinach od 6. do 16.30, pozostałych ulic w godzinach od 8. do 16.30.

Kierowców wyjeżdżających z osiedla Nowe Miasto policjanci będą przepuszczać na ulicę Podwisłocze w kierunku ulicy Powstańców Warszawy. Wjazd na osiedle możliwy będzie od strony ulicy Rejtana. Na ulicy Kwiatkowskiego ruch kołowy będzie odbywał się w kierunku od ulicy Jana Pawła II do ulicy Powstańców Warszawy. Dojazd do ulicy Kwiatkowskiego od strony centrum miasta możliwy będzie ulicą Sikorskiego i od strony Tyczyna.

Nad bezpieczeństwem biegaczy oraz innych uczestników ruch czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze apelują do kierujących o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i w miarę możliwości wybieranie tras alternatywnych, a zwłaszcza korzystania z Mostu Lwowskiego, gdzie ruch będzie odbywał się bez zmian.

 trasa5kmtrasa3pko