Tarnobrzeg

Policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o usiłowanie rozboju. Sprawca zaatakował mężczyznę tłuczkiem do mięsa na osiedlowym parkingu i zniszczył w jego samochodzie tablice rejestracyjne. Jak ustalili funkcjonariusze powodem zachowania napastnika miały być tablice rejestracyjne z innego województwa. Podejrzany mężczyzna decyzją prokuratury został objęty policyjnym dozorem. Za rozbój grozi  mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ul. Św. Barbary w Tarnobrzegu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że późnym wieczorem został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę na przyblokowym parkingu. Nieznajomy rozmawiając z pokrzywdzonym zwrócił uwagę na tablice rejestracyjne jego pojazdu. Gdy zorientował się, że są z innego województwa wpadł w szał, wyrwał znaczek z logo pojazdu, następnie zniszczył tablice rejestracyjne. Gdy kierowca pojazdu usiłował powstrzymać chuligana, wówczas napastnik wyciągnął spod kurtki tłuczek do mięsa bijąc i kopiąc pokrzywdzonego. Zażądał też wydania telefonu komórkowego. Sprawca nie osiągnął zamierzonego celu, został spłoszony przez przechodnia. 

Pokrzywdzony o całym zdarzeniu powiadomił oficera dyżurnego komendy. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Funkcjonariusze bardzo szybko wytypowali i ustalili osobę podejrzewaną o usiłowanie rozboju. Trzy dni później zatrzymali 19-letniego mieszkańca Tarnobrzega. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany po usłyszeniu zarzutów, decyzją prokuratury został objęty policyjnym dozorem, zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego oraz zakazem opuszczania kraju.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 2 lat do lat 12.