Stalowa Wola

Czteroosobowa rodzina z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiła do stalowowolskiego szpitala. Do wypadku doszło w jednym z mieszkań w Stalowej Woli. Prawdopodobną przyczyną był czad wydobywający się z termy w łazience. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Dzisiaj tuż po północy dyżurny stalowowolskiej komendy został powiadomiony o zatruciu czteroosobowej rodziny tlenkiem węgla. Na miejsce natychmiast skierowany został policyjny patrol. 

Udzielający pomocy rodzinie ratownicy medyczni stwierdzili w mieszkaniu stężenie tlenku węgla. Z objawami zaczadzenia do szpitala trafiły cztery osoby: dzieci w wieku 8, 13 i 17 lat oraz ich 40-letnia matka. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną zatrucia był czad wydobywający się z termy usytuowanej w łazience.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Policjanci przypominają! Ryzyko zatrucia czadem można zminimalizować poprzez zainstalowanie w domu lub mieszkaniu czujnika tlenku węgla. Podstawową funkcją takiej czujki jest wykrywanie czadu i generowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu. Podnosi ona poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, zmniejsza ryzyko zaczadzenia oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia.

Pamiętajmy o niebezpieczeństwie jakie niesie ze sobą tlenek węgla i właściwie zabezpieczmy nasze domy i mieszkania. Pozwoli to ochronić nasze życie oraz życie naszych bliskich.