Inne

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016 odbywają się w Polsce. Mecz otwarcia został rozegrany 15 stycznia w Katowicach. Mecz finałowy, który zakończy mistrzostwa zostanie rozegrany w Krakowie 31 stycznia. Na możliwość zorganizowania imprezy o tak dużej randze Polska czekała długie lata. Polscy kibice wreszcie mają prawo do radości.

Do udziału w Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn zostało zakwalifikowanych szesnaście najlepszych drużyn ze Starego Kontynentu. Wyłonione drogą eliminacji drużyny reprezentują naprawdę bardzo wysoki poziom, kibicom nie brakuje więc emocjonujących wrażeń.

Zwycięstwo w rozgrywanych właśnie mistrzostwach otwiera zwycięskiej drużynie drogę do Letnich Igrzysk Olimpijskich, które w tym roku odbędą się w położonym w Brazylii Rio de Janeiro. Drużyna ta ma zagwarantowany także udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej, które za rok odbędą się we Francji. W tych mistrzostwach wezmą udział także drużyny, które z mistrzostw rozgrywanych w Polsce wyjadą ze srebrnym i brązowym medalem.

Przyznanie Polsce tak dużej imprezy sportowej wiązało się dla organizatorów z koniecznością zapewnienia odpowiednich hal. Zdecydowano, że mecze będą rozgrywane aż w czterech miastach: w Krakowie, we Wrocławiu, w Katowicach oraz w Sopocie. W tych miastach znajdują się hale o światowym standardzie i zostały wyposażone na czas Mistrzostw przez firmę Sport Transfer.

Impreza sportowa o randze mistrzostw nie może obejść się bez logo i maskotki. Także rozgrywane właśnie mistrzostwa w piłce ręcznej nie mogły się bez tych symboli obyć. Logo mistrzostw kibice poznali najwcześniej, bo już w 2013 roku. Logo, które autorem jest Artur Gosiewski, ma bardzo skromną paletę barw. Użył on tylko czerwonego, białego i złotego koloru. Złoto kojarzy się ze zwycięskim medalem, który zdobędzie najlepsza drużyna, a kolor biały i czerwony z naszymi barwami narodowymi. Maskotka została zaprezentowana kibicom trochę później, bo dopiero w grudniu 2014 roku. Jednocześnie z jej prezentacją ogłoszono wśród kibiców konkurs na imię. Na konkurs nadesłano siedemset propozycji. Do finału wybrano pięć propozycji, ostatecznie maskotka została nazwana High Five.

Piłka ręczna ma w Polsce bardzo wielu wiernych kibiców. Nic więc dziwnego, że toczące się Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn gromadzą na trybunach i przed ekranami telewizorów tysiące kibiców. Naszym szczypiornistom życzymy oczywiście wielu wygranych meczów, w tym także tego najważniejszego, finałowego. Jak dotąd nasi zawodnicy grają fenomenalnie, pokonując groźnych rywali. Oby tak było do końca turnieju.