Kolbuszowa

37-letni mieszkaniec Bojanowa został wyróżniony przez Komendanta Powiatowego Policji w Kolbuszowej mł. insp. Stanisława Babulę za bohaterską postawę jaką wykazał się 25 grudnia 2015 r. Widząc płonący pojazd i leżącego obok mężczyznę, nie zawahał się ratować jego życie. Taka postawa zasługuje na szczególne uznanie.

W trakcie szczegółowego ustalania okoliczności zdarzenia, do którego doszło 25 grudnia 2015 r. w Wilczej Woli, okazało się, że postawa 37-letniego świadka wypadku zasługuje na specjalne wyróżnienie. Mężczyzna uratował życie 44-letniemu mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego, który kierował quadem. W pewnym momencie pojazd wywrócił się i zaczął płonąć. Ogniem zajęło się ubranie kierowcy.

37-letni mieszkaniec Bojanowa widząc ogień, zatrzymał się i zaczął gasić odzież poszkodowanego, a następnie odciągnął go od płonącego pojazdu. Zatrzymał także inny pojazd, którego kierowca pomógł mu w odciągnięciu 44-letniego mężczyznę na bezpieczną odległość. Kierowca quada z ciężkimi poparzeniami trafił do szpitala. Pojazd, którym jechał, spłonął doszczętnie.

Wczoraj na krótkim spotkaniu w kolbuszowskiej jednostce, Komendant Powiatowy Policji mł.insp. Stanisław Babula wręczył 37-letniemu mieszkańcowi Bojanowa pamiątkową statuetkę i podziękował za wzorową postawę obywatelską podkreślając, że jego zachowanie zasługuje na najwyższe wyrazy podziwu i szacunku oraz powinno być wzorem do naśladowania.